Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Polska wakacje 2022

Wypoczynek w Polsce może być idealnym wyborem dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą wybrać się na zagraniczny urlop, jak i dla tych którzy chcą lepiej zaznajomić się z najpiękniejszymi zakątkami ojczyzny.

Wakacje w Polsce

Polska to fascynujący kraj, będący skrzyżowaniem geograficznym i kulturowym Europy Wschodniej i Zachodniej. Polska, położona jest w centrum równiny północnoeuropejskiej. Mimo wyjątkowo burzliwej historii jej mieszkańcy zdołali zachować swoją tożsamość, a dziś kraj ten zajmuje kluczową pozycję pośród państw Europy Wschodniej i jednego z najludniejszych krajów Unii Europejskiej. Większa część kraju położona jest na nizinach. Na południu znajdują się dwa główne łańcuchy górskie – Karpaty i Sudety. Linia brzegowa Morza Bałtyckiego na północy kraju rozciąga się na długości 770 km. Najdłuższa rzeka Wisła ma ponad 1000km. Najwyższym punktem Polski są Rysy- 2499 m n.p.m. Najniższy punkt w Polsce znajduje się na głębokości 2 metrów poniżej poziomu morza, w delcie Wisły. Klimat jest umiarkowany. Średnia temperatura latem waha się od 20 stopni do 35 stopni. Zimy są dość chłodne, cześto temperatura sięga nawet minus 10 stopni.
Polska jest bardzo dobrym miejscem na wakacje i krótkie wypady miejskie. Warto wyjechać w Tatry lub na Pomorze nawet na kilka dni aby wypocząć w spokojnym miejscu. Również Mazury i Dolny Śląsk mają do zaoferowania wiele miejsc wypoczynkowych. Piękna przyroda i malownicza okolica, to jeden z najważniejszych czynników, które brane są pod uwagę przy planowaniu wakacji. Przed wyjazdem sprawdzamy standard obiektu noclegowego, okoliczną infrastrukturę i zabytki, jak i miejsca ważne ze względu na swoją unikatową przyrodę. W Polsce znajdziemy aż 23 Parki Narodowe, które zachwycają odwiedzających.

Regiony

Tatry

Tatry są niezwykle magicznym miejscem, dla wielu mającym charakter wręcz alpejski. Góry te są z pewnością atrakcyjne ze względu na zróżnicowany krajobraz. Można przemierzać trasy podgórskimi dolinami, podziwiać z daleka lasy reglowe, a tuż obok wejść do jaskini krasowej. Nie da się ukryć, że uwielbiając piesze wędrówki po wzniesieniach, koniecznie trzeba odwiedzić ten region. Jeśli interesują Cię górskie wycieczki i szukasz świetnego miejsca na swój urlop, zachęcamy Cię serdecznie do skorzystania z naszej szerokiej oferty. Proponujemy pobyt w kilku ośrodkach wypoczynkowych oraz hotelach zlokalizowanych w regionie tatrzańskim. Sprawdź, dlaczego warto tam pojechać.

Sudety

Sudety to góry absolutnie wyjątkowe, w ich skład wchodzi najstarsze pasmo górskie Europy – Góry Sowie oraz jedyne na kontynencie góry płytowe – Góry Stołowe. Na ich terenie utworzono aż dwa parki narodowe, co jest dowodem niebywałości tego miejsca.

Pomorze Zachodnie

Zachodnia część polskiego wybrzeża Bałtyku obejmująca wsypy Wolin, Uznam, Karsibór oraz Woliński Park Narodowy słynie z rozwiniętej infrastruktury turystycznej, licznych tras rowerowych, malowniczej przyrody i cudownych piaszczystych plaż.

Podkarpacie

Malownicze Podkarpacie, pełne skarbów przyrody, to region geograficzny będący przedpolem Karpat, współdzielony przez Polskę z Austrią, Czechami, Ukrainą i Rumunią.

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to drugie, po Tatrach, pod względem wysokości polskie pasmo gór, pełne różnych szlaków, atrakcji turystycznych i unikatowej przyrody.

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, należące do Beskidów Zachodnich. W granicach Polski rozciąga się na powierzchni ok. 670 km², pomiędzy Dunajem na zachodzie, a dolinami Kamienicy Mochnaczki, Muszynki i Przełączą Tylicką na wschodzie. Radziejowa to najwyższy szczyt. Region bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, głównie ze względu na przepiękne krajobrazy oraz liczne uzdrowiska. Region znany z bardzo bogatego dziedzictwa kulturowego.

Kaszuby

Kaszuby są zróżnicowanym obszarem zajmującym część województwa pomorskiego biegnącym od Bałtyku po Bory Tucholskie. Obszar na północy tego regionu to klifowe wybrzeża, a jego środkowa i południowa część to jeziora, lasy, wzniesienia, kurhany czy kamienne kręgi.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo