Blog podróżniczy

22.09.2023

Królewski Rabat. Co zobaczyć w stolicy Maroka?

Stolica Maroka Rabat łączy nowoczesność z historią. Z tego powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jakie są największe atrakcje imperialnego miasta Maroka?

20.09.2023

Królowa plażowania? Najlepsze plaże Majorki

Jakie są najpiękniejsze plaże Majorki? Która część wyspy najlepiej nadaje się do plażowania? Gdzie jest najsłynniejsza plaża Majorki?

Idealna destynacja

20.06.2023

Wakacje Czarnogóra – atrakcje Herceg Novi

Jakie atrakcje skrywa Herceg Novi położony w malowniczej zatoce Kotorskiej przypominającej fiordy norweskie? Czy jest to idealne miejsce na wczasy w Czarnogórze w 2023 roku?

09.05.2023

Lastovo - malutka, odizolowana wyspa pełna przyrody? (Chorwacja)

Wyspa Lastovo położona na południowym wybrzeżu Chorwacji mimo niewielkich rozmiarów jest niezwykle interesującym miejscem zwłaszcza przyrodniczo i widokowo. Co warto zobaczyć na adriatyckiej wyspie?

04.05.2023

Himara -Riwiera Albańska. Co warto zobaczyć?

Najpiękniejsze plaże Himare to m.in Filikuri beach i plaża Livadhi. Odwiedzając miasto zwane perłą Riwiery Albańskiej warto też odwiedzić ruiny zamku Himara. Co warto tam zobaczyć?

Pokaż więcej z tej kategorii

Poznać lepiej

15.09.2023

Najciekawsze miasta Teneryfy

Jakie są najciekawsze miejscowości Teneryfy? Jakie atrakcje skrywają osady największej wyspy archipelagu wysp Kanaryjskich? Które miasta Teneryfy odwiedzić?

12.09.2023

Wakacje all inclusive dla ornitologów?

Shqipëria - tak Albańczycy nazywają swoją ojczyznę, co się często tłumaczy jako „kraina orłów”. Obecność ptaka zarówno w nazwie jak w fladze Albanii całkiem słusznie sugeruje, że jest to raj dla ornitologów.

31.08.2023

Wyspa Kreta – dlaczego warto spędzić tam wakacje 2023?

Z jakich powodów warto odwiedzić największą grecką wyspę? Dlaczego Kreta to doskonały pomysł na wakacje 2023? Co przyciąga turystów do Grecji? Czy można się zakochać w Krecie?

22.08.2023

5 miejsc, które trzeba odwiedzić spędzając wakacje w Albanii Południowej

Albania Południowa, kusząca swoją niezwykłą urodą, bogatą kulturą i fascynującą historią, staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym. To miejsce, które oferuje turystom piękne plaże nad Morzem Jońskim oraz malownicze, historyczne miasteczka, oferując niezapomniane wakacyjne doświadczenia.

Pokaż więcej z tej kategorii

Strefa inspiracji

07.09.2023

Pyszności z Madery? Kulinarna podróż po wyspie

Słońce, słony powiew oceanu, aromatyczny zapach kawy i czekający apetyczny deser. Czy to nie jest przepis na wyjątkowe wakacyjne all inclusive? Jakie słodkości warto spróbować na Maderze (Portugalia)?

24.08.2023

Najlepsze chorwackie smaki? Kuchnia Istrii

Jedzenie to niemal styl życia na Istrii. Różnorodne tradycje, świeże, sezonowe składniki i pomysłowi szefowie kuchni sprawiają, że ten mały półwysep to raj dla miłośników dobrej kuchni.

26.07.2023

Zwiedzanie Chorwacji. Co zobaczyć w Puli?

Największe miasto na półwyspie Istria oferuje wiele atrakcji. Spacerując po mieście można się natknąć na wyjątkowe zabytki z czasów rzymskich (np. amfiteatr), weneckich czy Austro-Węgier.

Pokaż więcej z tej kategorii

Zrozumieć podróże

05.09.2023

Jak przygotować się do wizyty na lotnisku: ostatnie chwile przed wylotem

Wizyta na lotnisku może być stresującym doświadczeniem, ale odpowiednie przygotowanie może sprawić, że czas na lotnisku stanie się znacznie przyjemniejszy. W tym wpisie omówimy kroki, które warto podjąć przed wizytą na lotnisku, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania i stresu. Dzięki temu od razu będziemy mogli zacząć cieszyć się naszym upragnionym wyjazdem.

28.06.2023

Długa podróż autokarem - jak się do niej przygotować?

Podróż autobusem może na początku kojarzyć się nam z nieprzyjemnym doświadczeniem, szczególnie gdy planujesz długą trasę. W porównaniu do wyjazdu samolotem czy pociągiem, podróż autokarem ma swoje specyficzne wymagania.

22.06.2023

Wizyta na lotnisku z małym dzieckiem - praktyczne wskazówki

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem najczęściej jawi nam się jako bardzo duże wyzwanie. Pamiętajmy jednak, że odpowiednie przygotowanie i planowanie mogą uczynić tę wizytę na lotnisku bardziej komfortową zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pociech.

16.06.2023

Górski trekking, zwiedzanie i plażowanie na jednym wyjeździe - jak się spakować?

Wakacje to czas, na który większość z nas czeka z niecierpliwością, a połączenie różnych aktywności podczas jednego wyjazdu może być niezwykle ekscytujące.

Pokaż więcej z tej kategorii