Blog podróżniczy

25.05.2023

Jak zrobić dobre zdjęcie na wakacjach – praktyczne wskazówki

Wakacje to czas błogiego wypoczynku. Gdy wybraliśmy odpowiednią ofertę i odpoczywamy w pięknej scenerii to często myślimy o tym, aby uwiecznić niezapomniane chwile i piękne widoki. To nie ważne, że nie jesteś doświadczonym fotografem.

23.05.2023

Czarnogóra wakacje. Dania mięsne Czarnogóry.

Jedną z największych atrakcji Czarnogóry jest jej kuchnia, która jest znana przede wszystkim z dań mięsnych. Jakie potrawy w Czarnogórze warto spróbować latem 2023?

Idealna destynacja

09.05.2023

Lastovo - malutka, odizolowana wyspa pełna przyrody? (Chorwacja)

Wyspa Lastovo położona na południowym wybrzeżu Chorwacji mimo niewielkich rozmiarów jest niezwykle interesującym miejscem zwłaszcza przyrodniczo i widokowo. Co warto zobaczyć na adriatyckiej wyspie?

04.05.2023

Himara -Riwiera Albańska. Co warto zobaczyć?

Najpiękniejsze plaże Himare to m.in Filikuri beach i plaża Livadhi. Odwiedzając miasto zwane perłą Riwiery Albańskiej warto też odwiedzić ruiny zamku Himara. Co warto tam zobaczyć?

27.04.2023

Nie tylko twierdza Rozafa? Szkodra - co warto zobaczyć?

Położona w północnej część Albanii Szkodra jest jednym z największych i najciekawszych miast kraju zwanego krainą orłów. Co warto zobaczyć? Jakie są najważniejsze atrakcje?

Pokaż więcej z tej kategorii

Poznać lepiej

17.05.2023

Atrakcje Teneryfy. Co zwiedzić na hiszpańskiej wyspie?

Teneryfa to idealne miejsce na wakacje niezależnie do pory roku. Co warto zobaczyć na największej z Wysp Kanaryjskich? Jakie atrakcje czekają na Teneryfie?

08.03.2023

Casablanca, nie tylko filmowa? Co warto zwiedzić?

Żadne miasto nie zostało bardziej spopularyzowane przez tytuł jednego filmu niż Casablanca. Co warto zobaczyć w marokańskim mieście?

14.02.2023

Wakacje na Maderze. Co warto zobaczyć na portugalskiej wyspie?

Jeśli planujesz wakacje na Maderze, wycieczkę na Maderę koniecznie przeczytaj, co warto zwiedzić, poznać w jej stolicy portugalskiej wyspy - Funchal.

07.02.2023

Wakacje w Albanii. Kurort Wlora

Zapraszamy na wycieczkę do Albanii. dokładnie do albańskiej Wlory. Miasta, które jest wyjątkowe pod wieloma względami.

Pokaż więcej z tej kategorii

Strefa inspiracji

06.03.2023

Najpiękniejsze plaże Chorwacji – Dalmacja?

Jakie są najpiękniejsze plaże Chorwacji? Gdzie się wybrać nad Adriatyk? Wakacje 2023 lepiej spędzić na plaży kamienistej czy piaszczystej? Które miejsca do plażowania w Dalmacji są najlepsze?

17.01.2023

Bułgarskie góry zimą 2023? Kurort narciarski Bansko

Czy kurort narciarski Bansko, jeden z największych na Bałkanach będzie przebojem zimy 2023 ? Co oprócz stoków narciarskich warto zobaczyć w tym mieście ? Bansko – jakie są najciekawsze zabytki ?

17.01.2023

Njeguši - kulinarne serce Czarnogóry?

Dlaczego niewielka, górska wioska licząca mniej niż 50 mieszkańców może być nazwana kulinarnym sercem Czarnogóry? Jakie przysmaki pochodzą z tej osady ?

Pokaż więcej z tej kategorii

Zrozumieć podróże

18.05.2023

Najbardziej przydatne aplikacje podczas podróżowania

Obecnie podróżowanie stało się jeszcze bardziej wygodne i efektywne dzięki rozwojowi technologii. Smartfony i aplikacje mobilne dostarczają podróżnikom narzędzia, które znacząco ułatwiają planowanie, organizowanie i korzystanie z różnych usług w trakcie podróży.

11.05.2023

Jak korzystać ze smartfona podczas podróży: przydatne rady dla podróżników

Podczas zagranicznych podróży często zastawiamy się jak najlepiej zapewnić sobie dostęp do internetu. Jak zrobić to w najbardziej bezpieczny i wygodny sposób?

14.04.2023

Pakuj się mądrze: Odkryj idealny bagaż na udane wakacje

Na komfort naszej podróży wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest funkcjonalny i nie sprawiający problemów bagaż. Jak spakować się aby nasze wakacje wakacje były idealne?

11.04.2023

Największe atrakcje Barcelony. Co warto zobaczyć w stolicy Katalonii?

Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló, Casa Mila, Camp Nou kto by nie słyszał o choćby jednej z tych atrakcji turystycznych Barcelony? Jakie są najciekawsze atrakcje Barcelony?

Pokaż więcej z tej kategorii