Neum

Neum

Neum to urokliwe miasto leżące w Bośni i Hercegowinie. Jest to jedyna miejscowość z dostępem do Morza Adriatyckiego. Miasto to oddziela północną część kontynentalnej Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkunastokilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami. Neum leży na południowym zachodzie kraju, w Dalmacji, oddalone 60 km od chorwackiego Dubrownika i 80 km od lotniska dubrownickiego.

Od Mostaru dzieli to je odległość ok. 70 km. Posiada szeroko rozwiniętą bazę turystyczną. Oferują liczne hotele, motele i kwatery prywatne. Plaże są piaszczyste. Neum jest doskonałą bazą wypadową dla turystów chcących zwiedzić pobliski Dubrownik, Mostar, Medjugorje czy Czarnogórę. Do atrakcji tego miasta należą również pomniki i nekropolie z okresu starożytności, będące pozostałością po kulturze Ilirów. Są to m.in.: Donje Hrasno – nekropolia z II wieku, Glumina – nekropolia z III wieku, Hutovo – nekropolia z III wieku.

Klimat tego obszaru jest śródziemnomorski, charakteryzujący się łagodnymi zimami i suchymi latami. Turystów do kurortu Neum przyciągają różne atrakcje zarówno przyrodnicze, jak i rekreacyjne. W wolnym czasie można wybrać się na zwiedzanie jaskiń Vjetrenica czy Parku Przyrody Hutovo Blato z ruinami twierdzy Hadzibegova Kula. Poza tym warto zobaczyć XVII-wieczny kościółek św. Anny.

wycieczka Mostar i Medziugorje

Mostar i Medziugorje

wycieczka Dubrownik

Dubrownik

wycieczka Fish picnic na wyspie Hvar

Fish picnic na wyspie Hvar

wycieczka Korčula

Korčula

wycieczka Wodospady Kravica

Wodospady Kravica

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.