Phuket

PHUKET

Phuket to największa wyspa należąca do Królestwa Tajlandii i jednocześnie druga najliczniej odwiedzana przez turystów prowincja, która pod względem liczby Gości ustępuje jedynie stołecznemu Bangkokowi. Położona na Morzu Andamańskim na południowo-zachodnim krańcu Tajlandii, przyciąga gorącym, tropikalnym klimatem, malowniczymi krajobrazami i pięknymi plażami. 

Tym co decyduje o popularności wakacji na Phuket jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna. Przy liczącej ponad 100 kilometrów linii brzegowej powstały setki hoteli o zróżnicowanym standardzie. Turyści znajda tu zarówno skromne trzygwiazdkowe obiekty - idealne na tanie wakacje w Tajlandii, jak i luksusowe kurorty znanych międzynarodowych sieci. 

Na wyspie na Gości czeka ponad 20 malowniczych plaż, z których najdłuższa Mai Khao liczy aż 13 kilometrów. Najpopularniejsze są jednak dwie 3-kilometrowe plaże położone w południowo-zachodniej części wyspy: Karon Beach i Patong Beach. Przy tej ostatniej powstał tętniący życiem kurort Patong z licznymi restauracjami, sklepami, barami oraz bogatym życiem nocnym, które koncentruje się przy ulicy Bangla - rozrywkowym centrum wyspy

Na rodzinny wypoczynek polecane są mniejsze, bardziej kameralne plaże położone w zatoczkach, często dostępne wyłącznie dla Gości hotelu.

Poza zagospodarowanym wybrzeżem, większą część wyspy Phuket zajmują wzgórza porośnięte zawsze zielonym lasem deszczowym. Miłośnicy wędrówek mogą podziwiać nieskażoną przez człowieka przyrodę, ukryte w dżungli wodospady i bogactwo fauny strefy tropikalnej. 

Do największych atrakcji Phuket zalicza się podmorskie życie wokół wyspy. Pobliskie rafy koralowe są domem dla setek kolorowych rybek zamieszkujących zawsze ciepłe i przejrzyste wody Morza Andamańskiego. Poza doskonałymi warunkami do nurkowanie Phuket jest również prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, kajaki, a nawet rafting to tylko kilka z wielu wodnych aktywności, które można uprawiać w czasie wakacji na Phuket. 

Wyspa Phuket zaliczana jest do najpopularniejszych miejsc w Tajlandii również ze względu na położenie. Międzynarodowe lotnisko obsługujące loty z całego świata sprawia, że jest to najlepsza baza wypadowa do odkrywania skarbów południowej części kraju. Z Phuket łatwo dostać się do Parku Narodowego Khao Sok. Olbrzymie jeziora, wapienne skały górujące nad błękitną tonią jeziora, a do tego nieprzebyta dżungla tworzą niezwykły krajobraz. Na terenie parku wytyczono liczne szlaki piesze i kajakowe a na miłośników mocnych wrażeń czeka eksploracja jaskiń i rafting po rwących rzekach.

Pomiędzy wyspą Phuket, a sąsiednią prowincją Krabi znajduje się Zatoka Phang Nga. Jest to najbardziej malowniczy region Tajlandii z setkami wysp i malutkich wysepek zajmujących często powierzchnie zaledwie kilku hektarów. Wybrzeże Zatoki Phang Nga uznawane jest za najpiękniejsze na świecie a to za sprawą niezwykłych wapiennych formacji skalnych, które wyrastają wprost z błękitnych wód Morza Andamańskiego. W czasie Wakacji na Phuket punktem obowiązkowym jest rejs po zatoce, w czasie którego można podziwiać słynną wyspę Jamesa Bonda znaną z produkcji o agencie 007, czy archipelag wysepek Phi Phi, gdzie kręcono film Niebiańska Plaża z Leonardo di Caprio.

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.