Mauritius - Wakacje i wczasy

Mauritius to piękna tropikalna wyspa, położona w południowej części Oceanu Indyjskiego ok 1000 km na wschód od Madagaskaru. Wraz z Malediwami i Seszelami, jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych kierunków na egzotyczne wakacje.

Wakacje na Mauritiusie

Mauritius to piękna tropikalna wyspa, położona w południowej części Oceanu Indyjskiego ok 1000 km na wschód od Madagaskaru. Wraz z Malediwami i Seszelami, jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych kierunków na egzotyczne wakacje – polecany zarówno na romantyczny wypad we dwoje, podróż poślubną, czy rodzinny wypoczynek.
Przez stulecia Mauritius był kolonią – najpierw holenderską, później francuską i na koniec brytyjską, dzięki czemu poziomem rozwoju i stylem życia przypomina zachodnie kraje. Jest to jedno z niewielu państw, gdzie jednocześnie można poczuć prawdziwą egzotykę i wypoczywać na europejskim poziomie. Dodatkowym atutem jest wysoki poziom bezpieczeństwa, opieki medycznej, brak chorób tropikalnych, powszechna znajomość języka angielskiego i zbliżona do polskiej strefa czasowa.
Mauritius wraz z nieodległą wyspą Reunion oraz Rodriques tworzą archipelag Maskarenów, który powstał w wyniku wulkanicznych erupcji mających miejsce miliony lat temu na dnie oceanu. Bogatą geologiczną przeszłość można dostrzec przede wszystkim w południowej i centralnej części wyspy, gdzie nad okolicą górują piękne, zawsze zielone wzgórza. Najbardziej znanym jest Le Morne Brabant, które wznosi się 400 metrów ponad znajdującym się tuż obok brzegiem oceanu.
Tym co przyciąga na Mauritius są przede wszystkim piękne piaszczyste plaże. Niemal całe wybrzeże liczące 330 km długości otaczają plaże z drobnym, jasnym piaskiem, gdzieniegdzie urozmaicone zatoczkami i cyplami tworzącymi malownicze laguny. Wakacje na Mauritiusie to prawdziwy raj dla miłośników plażowania i sportów wodnych, którzy znajdą tu wymarzone warunki do beztroskiego wypoczynku, kąpieli słonecznych, morskich i rekreacji w ciepłej wodzie oceanu. Przy bajecznych plażach powstały dziesiątki hoteli od niedrogich pensjonatów i 3-gwiazdkowych obiektów aż po najbardziej luksusowe kurorty, które przyciągają wymagających gości z całego świata. Wiele hoteli oferuje formułę all inclusive tak popularną wśród polskich turystów – przede wszystkim podróżującym z dziećmi.

Dla kogo wakacje na Mauritiusie?

Mauritius to jeden z najpopularniejszych krajów na egzotyczne wakacje, polecany przede wszystkim dla miłośników kąpieli i plażowania. Niemal cala wyspa z długim na ponad 300 km wybrzeżem, otoczona jest pięknymi plażami z drobnym, jasnym piaskiem, które łagodnie opadają do ciepłej wody Oceanu Indyjskiego. Urozmaicone wybrzeże, liczne laguny, pobliska rafa koralowa, stwarzają również doskonale warunki dla miłośników sportów wodnych. Kajaki, windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie, to tylko kilka z wielu aktywności, które oferują znajdujące się na wybrzeżu hotele i ośrodki sportów wodnych. Na miłośników wędrówek czekają liczne ciekawe trasy trekkingowe pośród wzgórz południowej i centralnej części wyspy, a niekończące się piaszczyste plaże zachęcają do długich spacerów. Mauritius oferuje również doskonałe warunki do gry w golfa. Kilka 18-dołkowych, wysokiej klasy pól golfowych, sprzyjający klimat przez cały rok oraz bogata baza ekskluzywnych hoteli, przyciągają każdego roku miłośników tego elitarnego sportu.
Mauritius wraz z Seszelami i Malediwami, które również znajdują się na Oceania Indyjskim, to jedno z ulubionych miejsc na romantyczne wakacje we dwoje. Rajskie krajobrazy, egzotyczna roślinność, piękne plaże i wysokiej klasy hotele, z których wiele przeznaczonych jest wyłącznie dla dorosłych gości, są idealną scenerią na zawarcie związku małżeńskiego i niezapomniany miesiąc miodowy.
Wakacje na Mauritiusie polecane są również dla rodzin z dziećmi. Pomimo, że geograficznie położony w Afryce, Mauritius gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa porównywalny z krajami europejskimi. W tym najbogatszym kraju Afryki nie ma dzikich zwierząt, jadowitych węży czy pająków. Opieka medyczna i obsługa są na najwyższym światowym poziomie, a doskonale hotele oferują liczna atrakcje dla najmłodszych. Na wyspie czeka wspaniały ogród botaniczny, ogród zoologiczny, gdzie zwierzęta żyją prawie jak w naturalnym środowisku, a także park tematyczny z górską strefą sportów ekstremalnych. Dzieci zachwycone będą możliwością obserwacji podwodnego świata zarówno z wody tuż przy brzegu jak i w czasie rejsu łodzią ze szklanym dnem.

Kiedy jechać na Mauritius?

Mauritius położony jest na półkuli południowej w strefie zwrotnikowej, co sprawia, że pory roku wypadają odwrotnie niż w Europie. Wyspa ma przyjemny, ciepły klimat, który pozwala na wypoczynek przez cały rok. Pora gorąca i jednocześnie najbardziej wilgotny okres w roku wypadają w czasie europejskiej zimy. Od grudnia do marca można oczekiwać temperatur przekraczających 30 stopni w ciągu dnia i dużych opadów, które występują głownie popołudniami i wieczorami. W ciągu dnia przez większość czasu świeci słońce a ciepła woda w oceanie zachęca do kąpieli. Najbardziej sprzyjającym okresem na wypoczynek są miesiące jesienne – październik i listopad oraz wczesna wiosna, kiedy panują przyjemne temperatury ok 28 stopni i dominuje słoneczna pogoda. Począwszy od maja aż po koniec września na Mauritiusie trwa zima i jednocześnie pora sucha. Oznacza to przyjemne temperatury, ok 22-25 stopni w ciągu dnia, dużą ilość słońca i praktycznie brak opadów. Jest to idealny czas na aktywny wypoczynek, uprawianie sportów wodnych i grę w golfa. Pomimo trwających w Europie wakacji, na Mauritiusie jest to niski sezon, liczba turystów jest niewielka, a ceny hoteli pozwalają dużo tanie zorganizować rajskie wakacje.

Wybrzeże Północne

Mniej górzysta, lepiej rozwinięta i skomercjalizowana część Mauritiusu. Znajduje się tam stolica i największe miasto – Port Louis. Wybrzeże Północne to jednocześnie najbardziej popularny wśród turystów region Mauritiusu, w którym zlokalizowana jest większość wakacyjnych kurortów.

Wybrzeże Południowe

Urozmaicone ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, egzotyczna przyroda i bajeczne plaże. Tak w skrócie można opisać południową część Mauritiusu. Znajduje się tam najwyższy szczyt w kraju - Piton de la Petite Rivière Noire, który wyróżnia się strzelistym wierzchołkiem, widocznym z niemal każdej części wyspy.

Mauritius - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.