Wczasy Teneryfa - Wakacje i wycieczki

Wakacje na Teneryfie

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. Położone u wybrzeży Afryki przyciągają bogactwem przyrodniczym oraz sprzyjającym klimatem, który pozwala na wypoczynek przez cały rok.Otoczone ciepłymi i czystymi wodami Oceanu Atlantyckiego są idealnym miejscem na wakacje w Hiszpanii dla miłośników plażowania oraz aktywnego wypoczynku: wędrówek, kolarstwa i sportów wodnych. O wyjątkowości Wysp Kanaryjskich decyduje ich wulkaniczny charakter, który po dziś dzień wywiera wpływ na krajobraz archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie składają się z 7 większych wysp i 6 małych wysepek.

Największa i najbardziej znana to Teneryfa, która swa popularność zawdzięcza górującemu nad wyspą wulkanowi Teide. Liczący ponad 3700 metrów masyw jest najwyższym szczytem Wysp Kanaryjskich i całej Hiszpanii. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni Teneryfa zachwyca różnorodnością krajobrazową, przyrodnicza i klimatyczną. Duża różnica wysokości pomiędzy wybrzeżem, a wnętrzem wyspy sprawia, że wyróżniamy tu kilkanaście stref klimatycznych od subtropikalnej, aż po wysokogórską z często zalegającą pokrywą śnieżną.

Niemal całą wyspę zajmują wulkaniczne masywy i pasma górskie poprzecinane dolinami i wąwozami. Najbardziej znana jest położona na północy dolina Orotavy – zielona część Teneryfy, którą charakteryzuje łagodny, dość wilgotny klimat. To tu w XV i XVI wieku powstały kolonialne miasteczka takie jak La Orotava, a także założony w połowie XX wieku pierwszy turystyczny kurort Puerto de la Cruz.

Ten region charakteryzują nieco starsze hotele oraz brak szerokich, piaszczystych plaż. Polecany jest dla osób aktywnych, które bardziej niż plażowanie docenią zawsze zielone krajobrazy i autentyczny charakter tutejszych miasteczek. W Puerto de La Cruz znajduje się jedna z największych atrakcji wyspy – Loro Parque.

Zupełnie inną charakterystykę ma południowa część Teneryfy. Osłonięta od wiatrów z północy przez potężny wulkaniczny masyw Teide, cieszy słonecznym klimatem przez cały rok. Brak opadów sprawia, że ma bardziej surowy, wręcz pustynny charakter. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury przez cały rok i ponad 300 słonecznych dni dają idealne warunki do beztroskiego wypoczynku w promieniach zwrotnikowego słońca. Na południu Teneryfy powstały liczne kurorty, które przyciągają każdego roku miliony turystów. Warto wymienić Los Cristianos, Playa de Las Americas, Costa Adeje czy malowniczo położone u stóp klifów - Puerto Santiago.

Wzniesione od podstaw wyłącznie w celach turystycznych mają zupełnie odmienny charakter, niż północna część wyspy. Znajdziemy tam setki obiektów od apartamentów na wynajem, budżetowych 3* hoteli, aż po najbardziej luksusowe 5* kompleksy turystyczne znanych światowych sieci. Poza bogatą infrastrukturą hotelową, południowa część wyspy oferuje wiele atrakcji, które pozwolą spędzić niezapomniane wakacje na Teneryfie. Na rodziny z dziećmi czekają parki rozrywki jak słynny Siam Park – jeden z największych parków wodnych w Europie.

Osoby aktywne mogą wybierać spośród licznych tras spacerowych i trekkingowych o różnej długości i poziomie trudności. W szczególności polecane są wycieczki w masywie Teide oraz wąwozie Masca, uchodzącym za najpiękniejszy na Wyspach Kanaryjskich. Ludzie młodzi docenią bogate zaplecze rozrywkowe z barami, restauracjami i klubami czynnymi do białego rana.

Kiedy jechać na Teneryfę?

Położona na Oceanie Atlantyckim ok 350 km od wybrzeży Afryki, charakteryzuje się zwrotnikowym, suchym klimatem z ponad 300 słonecznymi dniami w ciągu roku. Ze względu na zróżnicowany krajobraz i duże różnice wysokości pomiędzy wybrzeżem a wnętrzem wyspy, na Teneryfie możemy wyróżnić aż kilkanaście stref klimatycznych.

Na północy panuje łagodny, oceaniczny klimat z dość częstym zachmurzeniem i większa ilością opadów. Temperatury są wyrównane przez cały rok i wynoszą od ok 20 stopni w miesiącach zimowych po 25-28 w porze letniej. Południowa część Teneryfy to klimat zwrotnikowy suchy z bardzo niewielką ilością opadów.

Słońce świeci tu przez ok 320 dni, co pozwala na wypoczynek niezależnie od pory roku. W zimie panują przyjemne temperatury ok 22 stopni, które sprzyjają aktywnym formą wypoczynku takim jak kolarstwo, górskie wędrówki czy sporty wodne. Dla miłośników plażowania najlepszym czasem na wakacje na Teneryfie będą miesiące lenie i jesienne od czerwca do listopada. Temperatury wynoszą wówczas ok 26-30 stopni.

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów Teneryfa to wyspa, która oferuje mnóstwo atrakcji. Tutejsze walory docenią przede wszystkim miłośnicy pięknych krajobrazów i przyrody. Potężny masyw wulkanu Teide i liczne pasma górskie poprzecinane dolinami i wąwozami stwarzają idealne warunki do górskich wędrówek.

Szczególnie popularna jest centralna część wyspy z wulkanicznymi krajobrazami, szczytem Teide, gdzie można się również dostać kolejką, a także zachodnia część Teneryfy z pięknym wąwozem Masca i wznoszącymi się 500 metrów ponad poziom oceanu Klifami Gigantes.

Dla rodzin z dziećmi przygotowano licnz atrakcje w postaci parków rozrywkowych i tematycznych, które uchodzą za jedna z najlepszych na świecie. Milośnicy zwiedzania docenią klimatyczne kolonialne miasteczka takie jak Orotava, którw pamiętają czasy wielkich odkryć geograficznych.

  • Park Narodowy Teide - wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W samym parku znajduje się wiele pieszych szlaków, dających możliwość podziwiania wyjątkowego, dzikiego wulkanicznego krajobrazu. Główną atrakcją jest przejażdżka kolejką linową prowadząca na wulkaniczny szczyt Pico del Teide. Z wierzchołka roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą Teneryfę a przy odrobinie szczęścia można również dostrzec sąsiednią Gomerą i Gran Canarię.
  • Park wodny Siam Park – jest to zlokalizowany na południu Teneryfy największy w Europie aquapark oferujący wiele atrakcji, liczne zjeżdżalnie, i baseny przeznaczone dla Gości w różnym przedziale wiekowym. To miejsce zapewni Ci niezapomniane wakacyjne szaleństwo. Park nawiązuje stylistyką do architektury Tajlandii, a na powierzchni 185 000 m2 poza wodnymi atrakcjami czekają na turystów tropikalne ogrody, restauracje, bary i targ na wodzie.
  • Wąwóz i wioska Masca – ciekawe miejsce na mapie wyspy. Zapewni odwiedzającemu aktywnie spędzony czas, poświęcony na eksplorowaniu niespotykanych i malowniczych krajobrazów. Ta mała wioska zlokalizowana z dala od cywilizacji położona jest na wysokości 600 m n.p.m. w obszarze masywu górskiego Teno. Prowadzi do niej tylko jedna bardzo wąska droga. Okolicę zamieszkuje zaledwie 100 osób, a nieliczne zabudowania są pięknym przykładem klasycznej architektury kanaryjskiej. Dla miłośników górskich wędrówek polecane jest zejście głębokim, malowniczym wąwozem aż do poziomu oceanu, gdzie można zakosztowąc kąpieli na dzikiej, wulkanicznej plaży.
  • Klify Los Gigantes - nadmorskie miasteczko Los Gigantes znajdujące się w zachodniej części wyspy zawdzięcza swoją nazwę olbrzymim klifom (Los Alcantilados de Los Gigantes), które są drugimi co do wysokości w Europie. Klify osiągają wysokość od 300 do 600 metrów i pną się prawie pionowo w górę. Struktury skalne powstały w miejscu spływania lawy z jednej z ostatnich erupcji wulkanu. W miasteczku znajduje się mały, urokliwy port, z którego można wybrać się statkiem w krótki rejs, by podziwiać malowniczą okolicę, a także obserwować delfiny i wieloryby żyjące w tutejszych wodach.

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Callao Salvaje

Bluesea Callao Garden

07.03.2025 - 10.03.2025 (3 dni)

Śniadanie, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA MINIGOLF ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY PLAC ZABAW
2 885 zł 1 614 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Bluesea Interpalace

07.03.2025 - 10.03.2025 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA MINIGOLF ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY PLAC ZABAW
3 071 zł 1 798 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Bluesea Puerto Resort

07.03.2025 - 10.03.2025 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY PLAC ZABAW SPA
3 081 zł 1 808 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Be Live Experience Orotava

13.12.2024 - 16.12.2024 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU SPA
2 860 zł 1 991 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Be Live Adults Only Tenerife

13.12.2024 - 16.12.2024 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

ALL INCLUSIVE Z BASENEM SIŁOWNIA BEZ PASZPORTU SPA
2 813 zł 2 031 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Bluesea Costa Jardin & Spa

05.06.2024 - 10.06.2024 (5 dni)

Śniadanie, Katowice , samolot

zobacz na mapie

ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY PLAC ZABAW SPA ZJEŻDŻALNIE WODNE
2 656 zł 2 121 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Golf del Sur

Grand Muthu Golf Plaza Hotel & Spa

05.06.2024 - 10.06.2024 (5 dni)

Bez wyżywienia, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM DLA RODZIN Z DZIEĆMI ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU SPA
2 696 zł 2 196 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Hotel El Tope

05.06.2024 - 10.06.2024 (5 dni)

Śniadanie, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
2 996 zł 2 362 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Fergus Puerto de la Cruz

05.06.2024 - 10.06.2024 (5 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU PLAC ZABAW
2 912 zł 2 412 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Puerto de la Cruz

Hotel TRH Taoro Garden

05.06.2024 - 10.06.2024 (5 dni)

Śniadanie, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
2 970 zł 2 470 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Wyświetlanie: 10 z 27