Wczasy Tatry - Wakacje i wycieczki

Tatry

Tatry – co warto o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że w Tatrach nie brakuje przepięknych widoków. Trasy, jakie można przemierzać w tych górach, dostosowane są zarówno do początkujących, jak i do osób, które preferują przejście nieco trudniejsze. Co istotne, Tatry są najwyższym masywem górskim Karpat Zachodnich, znajdują się oczywiście na granicy Polski i Słowacji. Po stronie polskiej można wyróżnić Tatry Zachodnie i Wysokie. Rozległe doliny, występujące w przeważającej części Tatr Zachodnich pozwalają na pokonywanie wielu pieszych wycieczek z całą rodziną, nawet dziećmi! Będąc w tych rejonach, koniecznie trzeba zobaczyć Dolinę Kościeliską oraz Chochołowską, zwłaszcza wiosną, gdy z góry można podziwiać łąkę pełną kwitnących krokusów.

Wycieczki Tatry – gdzie pojechać?

Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę w Tatry, najpierw zdecyduj się, czy wolisz przemierzać lekkie wzniesienia, a całą wyprawę traktować rekreacyjne i krajoznawczo, czy chcesz zdecydować się na nieco bardziej angażujący szlak turystyczny. Nie da się ukryć, że w pierwszym przypadku warto wybrać się do Tatr Zachodnich, tam z pewnością można podziwiać widoki podczas wędrówek po dolinach oraz obejrzeć jaskinie, które zaliczane są do jednych z najdłuższych w całej Europie. Jeżeli natomiast preferujesz przejść nieco bardziej wyczynowe szlaki górskie w Tatrach, na pewno warto pojechać w Tatry Wysokie. Wytrawni turyści wysokogórscy mogą odwiedzić Giewont, Kopę Kondracką oraz Rysy. Nieco mniejsze wzniesienie wiedzie natomiast szlakiem do Morskiego Oka. Tam można wybrać się również z dziećmi.

Wycieczki do Zakopanego

Decydując się na wykupienie wycieczki w Tatry, warto oczywiście odwiedzić Zakopane! Z pewnością będąc w tym mieście, trzeba przejść się najsłynniejszym deptakiem, czyli Krupówkami. Znajdziesz tam wiele reprezentacyjnych, stylizowanych, góralskich restauracji, kawiarni i atrakcji. Wyciągiem krzesełkowym możesz wybrać się również na szczyt Gubałówki, wokół którego roztacza się piękna panorama Tatr. Niecałe 15 km od Zakopanego zlokalizowane jest oczywiście Morskie Oko. To z pewnością jeden z głównych punktów wycieczkowych na mapie regionu tatrzańskiego. Morskie Oko jest największym jeziorem znajdującym się w tej okolicy. Wokół niego zlokalizowane są strzeliste szczyty, które można podziwiać, a przede wszystkim są to: Rysy oraz Mięguszowiecki Szczyt Wielki.

 

Szukając w Polsce ciekawych zakątków do spędzenia swojego urlopu, warto wybrać się na wycieczkę w Tatry. Turystów kuszą niezapomniane widoki, jakie można podziwiać z tatrzańskich szczytów, a także liczne atrakcje regionu. Jeśli planujesz swój urlop, zapraszamy Cię do kontaktu, z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepszy i dostosowany do Twoich potrzeb pobyt w tatrzańskim regionie. 

Polska / Tatry / Bukowina Tatrzańska

Hotel *** NAT Bukowina Tatrzańska

12.10.2024 - 19.10.2024 (7 dni)

Śniadanie, dojazd własny , dojazd własny

zobacz na mapie

1 199 zł/os.
Szczegóły