Zjednoczone Emiraty Arabskie - Wakacje i wczasy

Państwo Arabskie na Bliskim Wschodzie, które jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Nazwa kraju wywodzi się od siedmiu niezależnych księstw – emiratów.

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Futurystyczne miasta z drapaczami chmur sięgającymi nieba, największe parki rozrywki świata, centra handlowe z butikami ekskluzywnych marek oraz wszechogarniający przepych i bogactwo. Jeśli do tego dodamy złociste piaski pustyni, wyjątkowe hotele, atmosferę jak z baśni 1001 nocy i słońce świecące przez 350 dni w roku, to mamy receptę na wyjątkowe wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to stosunkowo niewielkie państwo położone na Bliskim wschodzie na Półwyspie Arabskim. Od południa Emiraty graniczą z Omanem zaś od zachodu z Arabią Saudyjską. Wschodnia i północna część to długa na ponad 1300 km linia brzegowa, na którą składa się wybrzeże Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej. Nazwa kraju wywodzi się od siedmiu niezależnych księstw – emiratów. Są to stołeczne Abu Zabi, najbardziej popularny Dubaj a także Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Wnętrze kraju wypełnia potężna Pustynia Arabska zajmująca olbrzymi obszar niemal całego Półwyspu Arabskiego aż po Egipt.

Dzisiejsze Emiraty to kraj pod wieloma względami wyjątkowy. Jeszcze 50 lat temu nikt się nie spodziewał, że to ubogie, pustynne państwo stanie się turystycznym i biznesowym centrum regionu - jednym z najliczniej odwiedzanych krajów świata, pełnym niezwykłych atrakcji. Odkrycie ropy w latach 70-tych sprowadziło do Emiratów nieograniczony wręcz strumień pieniędzy, który posłużył wyjątkowym inwestycjom. Dzisiejsze Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzone są przede wszystkim z Dubajem – stolicą jednego z siedmiu emiratów, który na całym świecie stał się symbolem luksusu i nowoczesności. Prestiżowa linia lotnicza Emirates, operująca z jednego z największych lotnisk świata sprowadza tu każdego roku kilkadziesiąt milionów turystów. 

Tym co przyciąga na wakacje w Emiratach to niezwykła infrastruktura i spektakularne inwestycje. Turyści znajda tu najwyższy wieżowiec świata, największe centra handlowe z setkami sklepów, lodowiskami, a nawet sztucznym stokiem narciarskim. Emiraty to również największe parki rozrywki ze słynnym Ferrari Land i Warner Bros w Abu Zabi, czy Aquaventure w Dubaju. Nie można zapomnieć o sztucznych wyspach, na których powstały dziesiątki ekskluzywnych hoteli, świadczących usługi na najwyższym poziomie. Emiraty słyną również z pięknej linii brzegowej z kilometrami piaszczystych plaż oblewanych przez zawsze ciepłe wody Zatoki Perskiej i Omańskiej. Poza beztroskim wypoczynkiem, wakacje w Dubaju mogą zapewnić moc wrażeń. Przejażdżki quadem po pustyni, sandboarding, rejsy luksusowym jachtem wzdłuż wybrzeża oraz lot śmigłowcem nad miastem, dostarczą emocji, które na długo pozostaną w pamięci każdego turysty.

Dla kogo wakacje w Emiratach Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj z niezliczoną ilością atrakcji, polecany dla niemal każdego miłośnika podróży. Na rodziny z dziećmi czeka bogata baza hotelowa spełniająca najwyższe światowe standardy. W luksusowych hotelach czekają komfortowe rodzinne pokoje, baseny dla dzieci, mini kluby, a zawsze pomocna obsługa pozwala poczuć się jak we własnym domu. Starsze dzieci będą zachwycone niezliczoną ilością atrakcji jakie oferują parki rozrywki Abu Dhabi i Dubaju. Oceanaria z tysiącami ryb, najwyższe karuzele, najszybsze roller-coastery i zjeżdżalnie wodne przyprawią o szybsze bicie serca nastoletnich Gości. 

Wakacje w Dubaju będą niezapomnianym przeżyciem dla „miłośników wydawania pieniędzy”. Dubaj jest jedną ze światowych stolic zakupów. Znajduje się tu kilka z największych centrów handlowych świata z setkami sklepów ekskluzywnych marek oraz prestiżowych restauracji oferujących niezapomniane kulinarne doznania.
Fani aktywnego wypoczynku docenią bogatą ofertę sportów wodnych. Nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, czy coraz modniejszy ostatnio flyboarding oraz rejsy luksusowymi jachtami, pozwolą urozmaicić czas spędzony na plaży. Wakacje w Emiratach nie będą kompletne bez wizyty na pustyni. Przejażdżka po wydmach jeepami, quadami, sandboarding czy rajd luksusowym samochodem po pustynnych trasach, to tylko kilka z wielu atrakcji których możemy doświadczyć w czasie naszej wycieczki w głąb kraju. 

Kiedy jechać na Wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie położone są w strefie zwrotnikowej suchej, którą charakteryzuje brak opadów oraz wysokie i wręcz upalne temperatury przez większą część roku. Najlepszym okresem na wakacje w Emiratach jest okres od listopada do kwietnia. Występują wówczas przyjemne temperatury od 25 do 35 stopni Celsjusza. Słońce świeci niemal codziennie, a  suche powietrze sprawia, że nie odczuwamy gorąca. Jest to dobry czas zarówno na wypoczynek, zwiedzanie, zakupy jak i wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Jest to również najwyższy sezon w Dubaju, co ma wpływ na ceny zakwaterowania i usług. Od maja zaczyna się pora gorąca, której kulminacja wypada na miesiące letnie. Temperatura przekracza wówczas codziennie 40 stopni a od lipca do września można doświadczyć nawet 50-stopniowych upałów. Także noce są bardzo gorące a woda w Zatoce Perskiej tylko na krótką chwilę zapewnia ochłodę. Jeśli nie straszne są nam wysokie temperatury i planujemy tanie wakacje w Dubaju, będzie to najlepszy czas, gdyż zarówno ceny lotów jak i hoteli są znacznie niższe niż w okresie zimowym.


 

Dubaj

Dubaj to jeden z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie – nie największy, ale zdecydowanie najpopularniejszy wśród turystów. Stolicą emiratu jest miasto Dubaj – jeszcze kilkadziesiąt lat temu niewielka rybacka wioska, a dziś 3,5 milionowa aglomeracja, która jak magnes przyciąga gości z całego świata.

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimach to jeden z najbardziej niezwykłych emiratów, zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. O wyjątkowości Ras Al Khaimah decyduje jego zróżnicowany krajobraz, na który składają się: długie na ponad 60 km malownicze wybrzeże z pięknymi piaszczystymi, często dzikimi plażami, od strony wschodniej pasmo górskie z najwyższym szczytem kraju, a od południa majestatyczna pomarańczowa pustynia.

Sharjah

Sharjah jest jednym z siedmiu emiratów tworzących monarchię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Położony na Półwyspie Arabskim jako jedyny ma dostęp zarówno do Zatoki Perskiej jak i Omańskiej oraz graniczy z wszystkimi pozostałymi emiratami.

Ajman

Ajman to najmniejszy z siedmiu emiratów tworzących państwo Zjednoczone Emiraty Arabskie. Położony jest na Półwyspie Arabskim i graniczy z Emiratem Sharjah oraz z wodami zatoki Perskiej od Północy. Zdecydowana większość ludności emiratu bo aż 95% zamieszkuje miasto Ajman - półmilionową stolicę prowincji, która jest częścią ogromnego obszaru metropolitalnego liczącego ponad 6 milionów mieszkańców i obejmującego również miasto Dubaj i Sharjah.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.