Dubaj

DUBAJ

Dubaj to jeden z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie – nie największy, ale zdecydowanie najpopularniejszy wśród turystów. Stolicą emiratu jest miasto Dubaj – jeszcze kilkadziesiąt lat temu niewielka rybacka wioska, a dziś 3,5 milionowa aglomeracja, która jak magnes przyciąga gości z całego świata. 


Nie byłoby współczesnego Dubaju bez niezwykłej wizji szejka Muhammad bin Raszid Al Maktum i jego poprzedników, którzy pieniądze z wydobycia ropy naftowej zainwestowali w rozwój niezwykłych projektów infrastrukturalnych. Dubaj jak żadne inne miasto jest symbolem nieograniczonych możliwości człowieka i dążenia do ciągłego rozwoju. Dzisiejsze miasto to ultranowoczesna wizytówka  kraju, symbol luksusu i przepychu. W Dubaju wszystko jest naj … To tu znajduje się najwyższy wieżowiec świata - mierzący 828 metrów Burj Khalifa oraz najbardziej luksusowy hotel świata Burj Al Arab, który jako jedyny otrzymał 7 gwiazdek

Na wybrzeżu, zaledwie kilka kilometrów od starego centrum miasta, usypano największe na świecie sztuczne wyspy. Najbardziej znana to Palm Jumeirach, która mieści wiele luksusowych rezydencji i hoteli w tym wyróżniający się niezwykłą architekturą Atlantis the Palm
Na miłośników zakupów czeka kilkanaście olbrzymich centrów handlowych, gdzie poza setkami ekskluzywnych butików można znaleźć wykwintne restauracje, lodowiska, a nawet sztuczny stok narciarski pod dachem. 


Jedną z najmodniejszych dzielnic jest obecnie Dubaj Marina znana również jako JBR, skupiająca kilkaset drapaczy chmur wyrastających wprost z wód Zatoki Perskiej. Obok Palm Jumeirach i Jumeirah Beach to najpopularniejsze miejsce na luksusowe wakacje w Dubaju. Przy plaży na gości czekają dziesiątki ekskluzywnych hoteli, a wzdłuż ulicy ciągną się eleganckie sklepy i wysokiej klasy restauracje. 
Dubaj uznawany jest również za jedno ze światowych centrów rodzinnej rozrywki. Najmłodsi goście będą zachwyceni atrakcjami jakie dostarcza kilkanaście parków tematycznych rozsianych w różnych częściach miasta. Warto wspomnieć choćby parki wodne: Atlantis Aquaventure na terenie hotelu Atlantis the Palm, park wody Wild Wadi przy plaży Jumeirach. Doskonałe oceanarium Dubai Aquarium, Legoland, park rozrywki IMG World of Adventure, Motiongame Theme Park czy Bollywood Park.

Wakacje w Dubaju będą spełnieniem marzeń dla miłośników sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu. Nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, flyboarding ponad wodami zatoki, a także rejsy luksusowymi jachtami, pozwalają urozmaicić czas spędzony w mieście. Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku metropolii warto wybrać się kilkadziesiąt kilometrów w głąb lądu. Pośród nieprzebytych piasków pustyni doświadczymy ciszy i spokoju, a miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować rajdu jeepami i quadami po wysokich na kilkadziesiąt metrów wydmach. 

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.