Wakacje Turcja 2022

Turcja – kraj znany z krajobrazów obfitujących w piaszczyste plaże, błękitne wody morza, bogactwa zabytków. Jest to miejsce łączące dwa kontynenty – Azję z Europą.

Wakacje w Turcji

Turcja, łącznik pomiędzy Azją a Europą, może zaoferować przybywającym tu podróżnikom cudowne krajobrazy, wspaniałe zabytki zamierzchłych cywilizacji, gościnnych i serdecznych mieszkańców, a przede wszystkim świetną bazę i rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że jest to jeden z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków. Od północy oblewają ją wody Morza Czarnego, od południa Morzą Śródziemnego, a wnętrze tego porównywalnego rozmiarami z Australią kraju, zajmują wyżynne, poprzecinane pasmami górskimi tereny.

Jedna wizyta w Turcji to zdecydowanie za mało, a kto raz zanurzy się w ciepłych wodach tutejszych mórz oblanych złocistymi promieniami słońca, kto raz zakosztuje aromatycznej tureckiej kuchni i tutejszej serdeczności, kto raz zachłyśnie się gwarną turecką codziennością, ten będzie tu wracał, po to by poznać i zobaczyć więcej. Riwiera Turecka, to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów region kraju. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: luksusowe nowoczesne kompleksy hotelowe, pozwalające cieszyć się leniwymi wakacjami na plaży lub przy basenie, oferujące opcję „wszystko w cenie”. Kameralne zaciszne, słynące ze świetnej jakości usług hotele oraz niewielkie miejskie hoteliki preferowane przez lubiących na urlopie korzystać z proponowanych przez miasto rozrywek. Antalya to najważniejsze miasto śródziemnomorskiego regionu Turcji. Jest to również ważny węzeł komunikacyjny, gdyż to tutaj znajduje się lotnisko, na którym lądują przybywający z całego świata goście.

Tutaj turyści rozpoczynają swoją podróż do rozmaitych zakątków Tureckiej Riwiery: do górzystego zielonego Kemer, luksusowych Lara i Belek, pełnego zabytków Side czy rozrywkowej Alanyi. W centrum Antalyi znajduje się Kaleiçi - najstarsza część miasta, w której kręte brukowane uliczki wiją się pomiędzy drewnianą zabudową przylegającą do murów starożytnego miasta. Antalya tętni życiem, oferuje przyjezdnym pełne palm spacerowe aleje, urocze restauracje i kawiarnie oraz malownicze zatoczki. Nad miastem wznoszą się monumentalne Góry Taurus, porośnięte wiecznie zielonym sosnowym lasem, dookoła miasta leżą rozległe gaje oliwne i cytrusowe. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów w tej okolicy miastami są Kemer, Side i Alanya. Każde z miast posiada własną rozległą strefę turystyczną oraz swój niepowtarzalny urok i klimat.

Regiony

Riwiera Turecka

Riwierę Turecką można opisać tylko w jeden sposób – jest to słoneczne wybrzeże Morza Śródziemnego, na którym nie brakuje pięknych plaż, zatok, cudów natury i historii. Od kwietnia do października można spodziewać się wyłącznie słonecznych dni – jest to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów krajów. Najbardziej popularne miejscowości w tym okręgu to Alanya, Kemer, Belek, Antalya, Side.

Turcja Egejska

Riwiera Egejska obejmuje zachodnie wybrzeże Turcji. Region ten to przede wszystkim różnorodność i bogactwo natury i kultury. Urozmaicona zielonymi półwyspami i zatoczkami linia brzegowa, którą oblewa czyste i błękitne Morze Egejskie to idealne miejsce na wakacje. To także miejsce, które było areną najważniejszych wydarzeń starożytności, Grecy licznie migrowali z okolicznych wysp, aby zamieszkać tu przez wieki. Hellenistyczne zabytki do dziś można podziwiać w wielu miejscach wybrzeża.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo