Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

WAKACJE PORTUGALIA 2022

Długie, piaszczyste, plaże, łagodny klimat, malownicze wyspy na Oceanie Atlantyckim oraz wspaniale zabytki to tylko kilka z wielu atrakcji jakie oferuje Portugalia.

Wakacje w Portugalii

Długie, piaszczyste, plaże, łagodny klimat, malownicze wyspy na Oceanie Atlantyckim oraz wspaniale zabytki to tylko kilka z wielu atrakcji jakie oferuje Portugalia. Ten stosunkowo niewielki kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, który obejmuje również archipelag Azorów i Madery, jest każdego roku odwiedzany przez ponad 20 milionów turystów. Na gości czekają tu setki kilometrów urozmaiconego, atlantyckiego wybrzeża z klifami, malowniczymi zatoczkami i wspaniałymi piaszczystymi plażami, które nie mają sobie równych w rejonie południowej Europie. Najpopularniejszym regionem Portugalii jest jej południowe wybrzeże znajdujące się w całości w prowincji Algarve. Sprzyjający klimat, lato trwające niemal pół roku i piękne plaże, działają jak magnes na turystów spragnionych słońca i beztroskiego wypoczynku.


Dla miłośników zwiedzania wakacje w Portugalii również dostarczą niezapomnianych wrażeń. Kraj może poszczycić się burzliwą i bogatą historią, która niemal od zawsze związana była z oceanem. Na przełomie XV i XVI wieku Portugalia przezywała złoty wiek tworząc potężne imperium kolonialne. To wówczas nastąpił niezwykły rozkwit kraju w tym przede wszystkim jego stolicy - Lizbony. Miasto uznawane jest za najpiękniej położoną stolicę Europy. Na wzgórzach, u ujścia rzeki Tag znajdują się zabytkowe dzielnice ze stromymi, wąskimi uliczkami, które tworzą niepowtarzalny klimat Lizbony. Pełno tu skarbów architektury i wspaniałych muzeów. Drugim największym miastem Portugalii jest Porto położone u ujścia rzeki Douro. Porto słynie przede wszystkim z doskonałego wina, które produkuje się tam od stuleci.


W centralnej części Portugalii można znaleźć liczne perełki architektury średniowiecza i renesansu  jak choćby wspaniały gotycki klasztor w Batalha, Klasztor Zakonu Chrystusa w Tomarze, malownicze Obidos nad którym górują mury obronne dawnej XII wiecznej twierdzy, czy Coimbrę, gdzie znajduje się najstarszy uniwersytet w kraju.
Portugalia to również popularny cel turystyki religijnej. Kraj może się poszczycić jednym z najliczniej odwiedzanych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Znajdująca się ok 100 km od Lizbony Fatima,  gdzie na początku XX wieku doszło do słynnych objawień maryjnych, odwiedzana jest w ciągu roku przez kilka milionów pielgrzymów z całego świata, w tym przez licznych gości z Polski.
Na miłośników kulinarnych doznań czeka różnorodna śródziemnomorska kuchnia, której podstawą są świeże owoce morza. W ostatnich latach coraz prężniej rozwija się turystyka winna. Popularne regiony Alentejo, Porto czy Dolina Douro oferują nie tylko możliwość degustacji najlepszych win świata, ale również niepowtarzalne krajobrazy i możliwość zamieszkania w zabytkowych posiadłościach.


Pasjonaci aktywnego spędzania czasu i pięknych krajobrazów na pewno docenią uroki portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Wulkaniczne archipelagi Madery i Azorów zachwycają niezwykłymi krajobrazami nie mającymi sobie równych w tej części Europy i wspaniała przyrodą. Wakacje na Maderze są polecane na długie wędrówki i ucieczkę od cywilizacji.
 

Regiony

Madera

Madera uznawana jest za jedną z najpiękniejszych przyrodniczo wysp świata. Ze względu na swój wulkaniczny charakter i oceaniczny klimat, często porównywana jest z Hawajami. O atrakcyjności Madery decydują przede wszystkim spektakularne krajobrazy.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo