Przewodnik Turcja

Turcja – kraj znany z krajobrazów obfitujących w piaszczyste plaże, błękitne wody morza, bogactwa zabytków. Jest to miejsce łączące dwa kontynenty – Azję z Europą.

Regiony

Riwiera Turecka

Riwierę Turecką można opisać tylko w jeden sposób – jest to słoneczne wybrzeże Morza Śródziemnego, na którym nie brakuje pięknych plaż, zatok, cudów natury i historii. Od kwietnia do października można spodziewać się wyłącznie słonecznych dni – jest to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów krajów. Najbardziej popularne miejscowości w tym okręgu to Alanya, Kemer, Belek, Antalya, Side.

Turcja Egejska

Riwiera Egejska obejmuje zachodnie wybrzeże Turcji. Region ten to przede wszystkim różnorodność i bogactwo natury i kultury. Urozmaicona zielonymi półwyspami i zatoczkami linia brzegowa, którą oblewa czyste i błękitne Morze Egejskie to idealne miejsce na wakacje. To także miejsce, które było areną najważniejszych wydarzeń starożytności, Grecy licznie migrowali z okolicznych wysp, aby zamieszkać tu przez wieki. Hellenistyczne zabytki do dziś można podziwiać w wielu miejscach wybrzeża.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo