Przewodnik Chorwacja

Kraj ciepły i słoneczny. Leżący nad wodami Adriatyku, w którego wodach moczą swoje stopy potężne góry. Po wojnie bałkańskiej kraj ten stał się ponownie popularnym kierunkiem turystycznym.

Wakacje w Chorwacji

Krystaliczne morze, kamieniste plaże, piękne, bałkańskie widoki, tak w skrócie można opisać Chorwację. Państwo, które stanowi cel turystyczny wielu osób. Nie da się ukryć, że lato w tych rejonach bywa naprawdę niezwykłe. Decydując się na jazdę do Chorwacji, możesz wybrać pobyt w wielu ekskluzywnych hotelach last minute i w ten sposób spędzić wymarzone wakacje wraz z rodziną, z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Co ciekawego można zwiedzić w tym kraju? Co trzeba wiedzieć przed wycieczką do Chorwacji?

Chorwacja – kraj o zróżnicowanym terenie

Jednym z popularniejszych miejsc turystycznych tej części świata jest na pewno Półwysep Istria oraz okolice Dubrownika, a także Kvarner, Dalmacja. To, co na pewno wyróżnia te okolice to zróżnicowany teren. To właśnie w Chorwacji można zobaczyć zarówno morze, jak i góry, a także skaliste tereny. Pyszna śródziemnomorska kuchnia, a także interesująca architektura te i wiele innych atrakcji czeka na przybyłych gości.

Kilka informacji o Chorwacji

Jadąc do Chorwacji, trzeba pamiętać, że obowiązującą walutą jest tam kuna. W wielu miejscach można zapłacić uniwersalnym, europejskim nominałem, czyli euro, warto jednak mieć przy sobie także wymienione pieniądze. Co ciekawe, strefa czasowa jest taka sama, jak w Polsce, a co za tym idzie, nie jest konieczna zmiana czasu, nie będziesz cierpieć na zespół nagłej zmiany czasowej: jet laga.

Dzięki temu, że wybrzeże Chorwacji leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, nie ma w zasadzie tam dni z minusową temperaturą, mimo wszystko potrafi być tam dość chłodno. Z pewnością przyda się zapakowanie do walizki dodatkowej bluzy. Turyści najczęściej jadą w okolice morza, natomiast wybierający się w głąb kraju, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że w tych okolicach panuje klimat umiarkowany i może być nieco chłodniej.

Co zobaczyć w Chorwacji?

Wybierając się na wczasy do Chorwacji, dobrze jest również nieco zwiedzić. Nie da się ukryć, że jest to świetny cel podróży dla rodzin z dziećmi, par oraz paczki przyjaciół. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto na pewno odwiedzić Park Jezior Plitwickich, gdzie mieszczą się aż 92 wodospady. Miłośnicy historii powinni odwiedzić również Pałac Dioklecjana w Splicie. Ciekawostką jest także fakt, że popularny Dubrownik jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam sporo różnorodnych zabytków, świątyń i kamienic. Na pewno warto również zawitać w Zagrzebiu, czyli stolicy Chorwacji i największego miasta w tym kraju.

Zapraszamy serdecznie do rezerwowania wycieczek do malowniczej Chorwacji! W naszym katalogu znajdziesz wiele propozycji spędzenia wymarzonego urlopu w tym kraju. Proponujemy wycieczki zarówno autokarem, jak i samolotem. Niektóre z nich obejmują także dojazd własny.

Regiony

Wycieczki Objazdowe

Malownicze wybrzeże, gdzie znajdują się zarówno rozwinięte nadmorskie kurorty, jak i spokojne i ciche wioski rybackie. Zróżnicowana rzeźba terenu zachwyca oko oraz zapewnia rozrywkę dla poszukiwaczy przygód podczas odbywania górskich wycieczek. Plażowicze również bez wątpienia odnajdą się w tym regionie.

Dalmacja

Dalmacja Południowa tworzy malownicze wybrzeże pełne wysp, skał, pięknych plaż i słynnych zabytków. Perłę architektoniczną regionu stanowi Dubrovnik, znany ze swoich murów i dobrze zachowanej starówki.

Istria

Istria to półwysep zlokalizowany w północnej części kraju, współdzielony przez Chorwację ze Słowenią (a jedno tutejsze miasteczko Muggia należy nawet do Włoch). Miejsce, gdzie bałkańska atmosfera miesza się z włoskimi wpływami, tworząc niesamowicie interesującą mieszankę kultur i smaków.

Kvarner

Zatoka Kwarnerska leży w północno-wschodniej części Morza Adriatyckiego między Istrią a chorwackim wybrzeżem. Największe wyspy w zatoce Kvarner to Krk, Cres, Lošinj, Rab i Pag.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo