Przewodnik Chorwacja

Kraj ciepły i słoneczny. Leżący nad wodami Adriatyku, w którego wodach moczą swoje stopy potężne góry. Po wojnie bałkańskiej kraj ten stał się ponownie popularnym kierunkiem turystycznym.

Regiony

Wycieczki Objazdowe

Malownicze wybrzeże, gdzie znajdują się zarówno rozwinięte nadmorskie kurorty, jak i spokojne i ciche wioski rybackie. Zróżnicowana rzeźba terenu zachwyca oko oraz zapewnia rozrywkę dla poszukiwaczy przygód podczas odbywania górskich wycieczek. Plażowicze również bez wątpienia odnajdą się w tym regionie.

Dalmacja

Dalmacja Południowa tworzy malownicze wybrzeże pełne wysp, skał, pięknych plaż i słynnych zabytków. Perłę architektoniczną regionu stanowi Dubrovnik, znany ze swoich murów i dobrze zachowanej starówki.

Istria

Istria to półwysep zlokalizowany w północnej części kraju, współdzielony przez Chorwację ze Słowenią (a jedno tutejsze miasteczko Muggia należy nawet do Włoch). Miejsce, gdzie bałkańska atmosfera miesza się z włoskimi wpływami, tworząc niesamowicie interesującą mieszankę kultur i smaków.

Kvarner

Zatoka Kwarnerska leży w północno-wschodniej części Morza Adriatyckiego między Istrią a chorwackim wybrzeżem. Największe wyspy w zatoce Kvarner to Krk, Cres, Lošinj, Rab i Pag.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo