Przewodnik Chorwacja

Kraj ciepły i słoneczny. Leżący nad wodami Adriatyku, w którego wodach moczą swoje stopy potężne góry. Po wojnie bałkańskiej kraj ten stał się ponownie popularnym kierunkiem turystycznym.

Regiony

Riwiera Makarska

Riwiera Makarska to obszar, który z jednej strony zachwyca oczy masywem wysokich gór Biokovo, a z drugiej rozpościera się bezkresny morski krajobraz. Jedno z najpiękniejszych fragmentów wybrzeża adriatyckiego.

Wycieczki Objazdowe

Malownicze wybrzeże, gdzie znajdują się zarówno rozwinięte nadmorskie kurorty, jak i spokojne i ciche wioski rybackie. Zróżnicowana rzeźba terenu zachwyca oko oraz zapewnia rozrywkę dla poszukiwaczy przygód podczas odbywania górskich wycieczek. Plażowicze również bez wątpienia odnajdą się w tym regionie.

Dalmacja

Dalmacja Południowa tworzy malownicze wybrzeże pełne wysp, skał, pięknych plaż i słynnych zabytków. Perłę architektoniczną regionu stanowi Dubrovnik, znany ze swoich murów i dobrze zachowanej starówki.

Istria

Istria to półwysep zlokalizowany w północnej części kraju, współdzielony przez Chorwację ze Słowenią (a jedno tutejsze miasteczko Muggia należy nawet do Włoch). Miejsce, gdzie bałkańska atmosfera miesza się z włoskimi wpływami, tworząc niesamowicie interesującą mieszankę kultur i smaków.

Kvarner

Zatoka Kwarnerska leży w północno-wschodniej części Morza Adriatyckiego między Istrią a chorwackim wybrzeżem. Największe wyspy w zatoce Kvarner to Krk, Cres, Lošinj, Rab i Pag.

Oferty

Bądź na bieżąco z najnowszymi kierunkami podróży!

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Firma wiarygodna finansowo
Bon turystyczny