Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Grecja

Piękne plaże, majestatyczne krajobrazy, przyjemny śródziemnomorski klimat, bogate dziedzictwo kulturowe, a do tego przyjaźni, uśmiechnięci mieszkańcy i znakomita kuchnia. Nie bez powodu wakacje w Grecji od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Piękne plaże, majestatyczne krajobrazy, przyjemny śródziemnomorski klimat, niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe, a do tego przyjaźni, zawsze uśmiechnięci mieszkańcy i znakomita kuchnia. Nie bez powodu wakacje w Grecji od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów. Hellada każdego roku odwiedzana jest przez ponad milion gości z Polski i jest w czołówce najpopularniejszych kierunków na letni wypoczynek. 


Ten niewielki kraj, znajdujący się na południu Europy na Półwyspie Bałkańskim, można podzielić na część kontynentalną, Półwysep Peloponez i część wyspiarską. Linia brzegowo liczy ponad 12 tys. kilometrów i jest druga najdłuższą w całej Europie, ustępując jedynie Norwegii. Kraj oblewany jest wodami czterech mórz: Jońskiego, Śródziemnego, Kreteńskiego i Egejskiego i obejmuje aż 6000 wysp i wysepek z czego tylko nieco ponad 200 jest zamieszkałych. Do najbardziej popularnych zalicza się Kreta, Rodos oraz Kos w archipelagu Dodekanez, Korfu i Zakynthos, należące do archipelagu wysp Jońskich, a także Cyklady obejmujące m.in. słynne Santorini oraz Mykonos.
Grecja to kraj pełen atrakcji, które spełnią wymagania każdego turysty i dostarczą niezliczonej ilości wrażeń. Miłośnicy plażowania docenią doskonałe warunki pogodowe, słoneczną aurę przez 300 dni w roku, ciepłe i krystalicznie czyste wody mórz okalających Grecję, a także jedne z najpiękniejszych plaż świata. Warto wymienić choćby słynną Zatokę Wraku na Wyspie Zakynthos, Porto Timoni na Korfu czy kreteńskie Elafonisi i Balos. 


Grecja może pochwalić się doskonałą infrastrukturą turystyczną obejmującą hotele o zróżnicowanym standardzie zarówno dla rodzin z dziećmi, par, grupy znajomych czy seniorów. Osoby z mniej zasobnym portfelem mogą wybierać spośród bogatej oferty pensjonatów i skromnych 3-gwiazdkowych obiektów. Największa popularnością cieszą się hotele 4-gwiazdowe najczęściej wybierane na rodzinne wakacje w Grecji. Greckie wyspy, w szczególności Kreta, Santorini i Mykonos oferują również wiele luksusowych obiektów, które spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów.
Hellada to kolebka europejskiej cywilizacji z historią sięgającą 2000 roku p.n.e. Jej dzieje rozpoczęły się na Krecie, gdzie w pałacu w Knossos zachowały się ślady kultury minojskiej. Kolejne stulecia to dominacja cywilizacji Mykeńskiej, której pozostałości możemy spotkać w Mykenach ze słynną Lwią Bramą, a także w Pilos i Tyrnysie. W I tysiącleciu p.n.e. wykształciły się greckie Poleis czyli miasta-państwa z dominującą Spartą i Koryntem. Od VI wieku p.n.e. najważniejszym centrum Grecji stały się Ateny, gdzie narodziła się demokracja. Miłośnicy historii i zwiedzania mogą podziwiać wspaniałe skarby architektury i sztuki z tamtych czasów. Do najświetniejszych zalicza się kompleks ateńskiego Akropolu z Partenonem, Erechtejonem, Odeonem i Teatrem Dionizosa. Poza Atenami warto odwiedzić teatr w Epidauros – największą tego typu budowlę na terenie Grecji, świątynię w Delfach, gdzie mieściła się niegdyś słynna wyrocznia, czy ruiny Olimpii, gdzie rozgrywane były najsłynniejsze antyczne igrzyska. 


Jedną z największych atrakcji turystycznych Grecji są średniowieczne Meteory. Położone w środkowej Grecji. Prawosławne klasztory zbudowane zostały na szczycie liczących kilkadziesiąt metrów pionowych skał i wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu. Ze skarbów średniowiecznej architektury warto wymienić również stare miasto na wyspie Rodos z doskonale zachowanym kompleksem obronnym, wzniesiony przez zakon Joannitów.


Grecja to jeden z najbardziej różnorodnych krajów Europy. Na każdym kroku zachwyca spektakularnymi krajobrazami, które zachęcają do długich wędrówek i romantycznych spacerów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajda niezliczone ilości tras trekkingowych, zarówno w części kontynentalnej, na Półwyspie Peloponez jak i na greckich wyspach. Popularnym celem wędrówek dla doświadczonych turystów jest najwyższy szczyt Grecji – Góra Olimp, która według mitologii była siedzibą antycznych bogów. Za najpiękniejsze miejsce w Grecji uznawana jest wyspa Santorini. Niezwykłe widoki na wulkaniczną kalderę, roztaczające się z miasteczka Oia, uchodzą za jedna z najbardziej romantycznych scenerii na świecie. Nie bez powodu Grecja wybierana jest jako ulubione miejsce na zawarcie małżeństwa i podróż poślubną.


Na miłośników kulinarnych doznań czeka różnorodna śródziemnomorska kuchnia, której podstawą są świeże warzywa, ryby, owoce morza, aromatyczne zioła i oliwa z oliwek. 
O popularności Grecji wśród polskich turystów decyduje również niepowtarzalny, autentyczny klimat, którego nie doświadczymy w innych śródziemnomorskich krajach. Na greckiej prowincji brak komercji, a czas jakby się zatrzymał. Życie toczy się bez stresu i większego pośpiechu. Grecy to idealni partnerzy do długich rozmów i zabawy do białego rana, panująca rodzinna atmosfera, zawsze uśmiechnięci i pomocni mieszkańcy sprawiają, że wakacje w Grecji będą dla każdego niezapomnianym przeżyciem.

Regiony

Kreta

Kreta to piąta największa wyspa na Morzy Śródziemnym i jednocześnie największa z wysp greckich. Położona pomiędzy dwoma morzami – Śródziemnym i Kreteńskim jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem w Europie

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo