Wakacje w Meksyku. Na jaką plażę?

Rego-Bis, 22.12.2021

Idealne połączenie natury, fascynującej kultury i pysznego jedzenia. Nawet zimą Meksyk jest doskonałym miejscem do spędzenia wymarzonych wakacji zarówno dla par jak i rodzin. Na jaką plażę podczas egzotycznej podróży warto się wybrać?

Biały piasek, ciepła woda, spektakularne widoki – z tego powodu Meksyk jest słynny jako doskonałe miejsce do plażowania. Niezależnie czy się preferuje zabawy na plaży, spokojny wypoczynek z dziećmi czy wodne aktywności jak surfing, każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. Posiadając prawie 10 000 kilometrów linii brzegowej nad czterema różnicowanymi akwenami wodnymi: Morzem Karaibskim, Pacyfikiem, Zatoką Kalifornijską i Zatoka Meksykańską Meksyk oferuje zróżnicowane i unikalne plaże.

Cozumel

Meksykańska wyspa jest znana z doskonałych plaż z miękkim, białym piaskiem i przepięknej rafy koralowej.  Zyskała reputację miejsca jednego z najlepszych do nurkowania i snorkelingu na świecie. Położona jest na Morzu Karaibskim, około 20 kilometrów na wschód od wybrzeża Półwyspu Jukatan. Na wschodniej stronie wyspy znajduje się Paradise Beach. Ze względu na spokojne wody i rozmaite, pobliskie punkty usługowe jest szczególnie popularna i uczęszczana przez rodziny z dziećmi. Turyści spragnieni intensywnie turkusowego koloru morza, możliwości rejsu statkiem czy nurkowania w przepięknej scenerii powinni odwiedzić Playa El Cielo. Osoby nastawione na aktywny wypoczynek zaciekawi Playa Palancar, oferująca możliwość pływania na kajakach czy żaglówkach. Nie zależy zapominać, że na Cozumel oprócz błogiego odpoczynku można zwiedzić arcyciekawe zabytki z czasów Majów jak choćby ruiny świątyni Ixchel. Sama nazwa Cozumel w języku Majów oznacza wyspę jaskółek – ulubionych ptaków bogini Ixchel.            

Playa Mazunte

Plaża znajduje się w prowincji Oaxaca na południu Meksyku nad Pacyfikiem. Wciśnięta pomiędzy skaliste przylądki Playa Mazunte to zaciszny odcinek piasku znany z panującej tam artystycznej atmosfery oraz wzburzonych fal. Jest to idealne miejsce dla osób uwielbiających surfing. Plaża jest atrakcyjna także dla zwolenników spokojnego wypoczynku. Liczne budki z owocami morza zachęcają do chwili relaksu w przepięknej scenerii z zimnym piwem w ręce. Dodatkowo warto odwiedzić Centro Mexicano de la Tortuga – lokalne sanktuarium żółwi.    

Playa del Amor

Cabo San Lucas, gdzie znajduje się się plaża Playa del Amor jest unikatowym miejscem nie tylko w Meksyku. Jest zlokalizowane na samym końcu półwyspu Kalifornijskiego, który niczym palec rozciąga się na południe od Kalifornii w USA. W tym miejscu pustynia spotyka się z jednej strony z Oceanem Spokojnym, a z drugiej z Zatoką Kalifornijską. Występują tam gigantyczne kaktusy i wysokie wydmy wyraźne kontrastujące z intensywnym błękitem wody. Formacja skalna El Arco jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pomników natury w Meksyku. Poniżej skał rozciąga się jedna z najpiękniejszych plaż Playa del Amor (Plaża Zakochanych). Słynie ona ze złotego, wygrzanego przez słońce piasku. Łatwo na nią dotrzeć taksówką wodną. Przyciąga turystów spragnionych egzotycznych wakacji spokojnymi falami – rzadkością w południowej części półwyspu Kalifornijskiego. Należy uważać, aby pływać tylko z tej strony plaży. Z drugiej zwanej "Divorce Beach" – („plaża rozwodów”) woda jest bardzo wzburzona, z wysokimi falami i zdradliwymi prądami. Taki wyjątkowy kontrast jest spowodowany wyjątkowym położeniem pomiędzy Pacyfikiem i Zatoką Kalifornijską.