Egzotyka – jakie najpiękniejsze plaże na Dominikanie?

Rego-Bis, 05.01.2022

Republika Dominikany słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na Karaibach. Można skusić się na beztroski wypoczynek na plaży doskonałych hoteli all-inclusive albo znaleźć ustronną, dziką z dala od cywilizacji. Po północnej stronie wyspy wzdłuż wybrzeża ciągną się  niekończące połacie miękkiego piasku. Cześć plaż oferuje doskonałe warunki dla surferów i kiteboardingu, inne okazują się rajem do pływania i nurkowania z rurką.

W południowej części wyspy w zależności od regionu można spotkać albo mieszankę sypkiego białego piasku albo żwirowe plaże. Na dalekim, wschodnim krańcu wyspy, w miejscu gdzie Ocean Atlantycki styka się z Morzem Karaibskim, znajduje się Punta Cana. Można tam znaleźć idealne połączenie wspaniałych plaż i luksusowych kompleksów hotelowych.

Playa Rincón

Położona na półwyspie Samana, dziewicza plaża kusi błyszczącym, białym piaskiem i kołyszącymi się palmami.  Sprawia wrażenie idealnej, niczym z pocztówki. Plaża znajduje się w odległości 30 minut rejsu łodzią od rybackiego miasteczka Las Galeras.  Playa Rincón z jednej strony oferuje spokojną zatokę do pływania, a z drugiej strony ocean łączy się z przyjemną słodką wodą z rzeki Cano Frio. Ponad trzykilometrowa plaża sprawia wrażenie jakby nie miała końca. Atrakcyjne połączenie przepięknych widoków i odosobnienia sprawia, że Playa Rincón jest doskonałym wyborem dla osób ceniących spokój.

Bávaro Beach

Punta Cana to najpopularniejszy kurort nadmorski na Dominikanie. Przybywają tutaj turyści spragnieni słońca oraz rodzinny z dziećmi aby odpocząć w hotelach all-inclusive, zlokalizowanych przy miękkich, białych plażach. Niewątpliwie najpiękniejszym odcinkiem plaży w tym regionie jest  położona  na północ od Punta Cana Bávaro Beach.  Spokojne wody, które mają charakterystyczny, karaibski odcień turkusu są idealne do pływania. Plaża ciągnie się kilometrami i jest idealna do spacerowania. Bavaro Beach sąsiaduje z licznymi renomowanymi hotelami, dzielnicami handlowymi i restauracjami. Dzięki temu jest to doskonałe miejsce na egzotyczne wakacje all-inclusive.

Playa Dorada

Położona na Bursztynowym Wybrzeżu jest główną plażą kurortu Puerto Plata. Zlokalizowana na wschód od miast zachwyca złotym piaskiem i malowniczą górską scenerią. Plaża jest obsadzona palmami a czyste, przejrzyste turkusowe wody są dokładnie tym, co przyciąga turystów do tego miejsca. Plaża Playa Dorada ze względu na oferujące wszelkie udogodnienia hotele all-inclusive jest niezwykle popularnym miejscem na luksusowe wakacje na Dominikanie. Lokalne przepisy budowlane ograniczyły wysokość budynków do trzech pięter a obiekty zostały zbudowane w znacznej odległości od siebie. Dzięki temu naturalne piękno wybrzeża nie zostało zakłócone.