Słońce, ocean i piasek? Plaże Agadiru (Maroko)

Rego-Bis, 09.12.2022

Agadir to główny nadmorski kurort Maroka z szerokimi, zacienionymi palmami promenadami i wysokiej klasy hotelami, rozmieszczonymi wzdłuż wspaniałej zatoki ze złotym piaskiem. Przebudowany pod koniec XX wieku po tym, jak większość miasta została zniszczone przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło region w 1960 roku. Agadir jest na wskroś nowoczesny, rozkwita dzięki turystyce, stając się wakacyjną wizytówką Maroka. Miasto jest ciekawą mieszanką modernistycznej architektury europejskiej i tradycyjnej marokańskiej, co w pewnym stopniu znajduje odzwierciedlenie w mieszkańcach. Można tutaj spotkać zarówno emigrantów jak i Marokańczyków a atmosfera jest swobodna i przyjazna. Największe zalety kurortu to nowoczesne obiekty hotelowe, całoroczna pogoda i wspaniałe plaże. Plaże Agadiru są bez wątpienia najbardziej znane w Maroku, a także jednymi z największych. Na północ i południe od miasta rozciąga się linia brzegowa usiana ogromnymi połaciami piasku, małymi, ukrytymi zatoczkami i malowniczymi obszarami skalistymi. Plaże skąpane w promieniach słonecznych nad oceanem Atlantyckim, zapewniają przyjemne temperatury przez całe lato. Jest to idealne miejsce nie tylko dla kąpiących się i spragnionych słońca, ale także dla miłośników surfingu, kitesurfingu i wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Jakie plaże w okolicy warto odwiedzić? 

Plaża Agadir

Plaża Agadir leży zaledwie 5 minut od centrum miasta. Ma 10 kilometrów długości ze złotym piaskiem, jest czysta, całkowicie bezpieczna i dostępna z różnych części miasta.
Latem robi się przepełniona, w innych porach roku jest zwykle pusto i spokojnie nawet w weekendy. Na promenadzie biegnącej wzdłuż plaży znajduje się wiele restauracji i kawiarni. Można wypić kawę albo zjeść tradycyjny marokański tagine  oraz cieszyć się magicznym widokiem na ocean. Najpopularniejszych sportów wodnych oferowanych na plaży w Agadirze to surfing, narty wodne i parasailing.

Banana Beach

Plaża Aourir jest również znana jako Banana Beach. Jej nazwa została nadana przez znanego amerykańskiego muzyka Jimiego Hendrixa w latach 60. XX wieku ze względu na występowanie licznych plantacji bananów.  Położona około 12 kilometrów na północ od Agadiru w niewielkiej, ładnej wiosce Aourir znanej z handlu bananami. Spokojna plaża o długości 3 kilometrów jest ulubionym miejscem miłośników surfingu. 

Plaże w parku narodowym Souss Massa

Kierując się na południe od Agadiru wzdłuż wybrzeża dociera się do parku narodowego Souss Massa. Na terenie tego rezerwatu przybrzeżnego znajduje się kilka ładnych i ciekawych plaż. W czasie leniwego plażowania warto mieć co najmniej jedno oko otwarte, aby zobaczyć piękne ptaki nad głową. Występuje tutaj ponad 100 różnych gatunków, jest mnóstwo żurawi i flamingów, które odwiedzają lagunę Massa i pobliskie wydmy. Na Plaży Legzira można podziwiać widowiskowe łuki skalne w pomarańczowym kamieniu, które rozciągają się nad plażą.

Powiązane oferty

Maroko / Agadir / Agadir

Atlantic Hotel Agadir

05.07.2024 - 08.07.2024 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Wroclaw , samolot

zobacz na mapie

Z BASENEM KLIMATYZACJA BLISKO CENTRUM MIASTA
2 725 zł 1 429 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Maroko / Agadir / Agadir

Iberostar Founty Beach

03.06.2024 - 07.06.2024 (4 dni)

All inclusive, Wroclaw , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BASEN KRYTY PLAC ZABAW
3 084 zł 2 511 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Maroko / Agadir / Agadir

Riu Tikida Dunas

14.06.2024 - 17.06.2024 (3 dni)

All inclusive, Wroclaw , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI ANIMACJE HOTELOWE BASEN KRYTY
4 141 zł 3 156 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły