Egzotyka zimą. Gdzie na plaże w ZEA?

Rego-Bis, 07.02.2022

Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwłaszcza Dubaj wchodzący w ich skład) są kojarzone głównie jako nowoczesne aglomeracje z wyjątkową architekturą opartą o najnowszą technologię. Z tego powodu są odwiedzane przez tysiące turystów pragnących zobaczyć cuda techniki i ultranowoczesny, wielkomiejski krajobraz. Nie należy zapominać, że  niewielkie państwo położone nad Zatoką Perską posiada linię brzegową licząca ponad 1318 kilometrów.  Plaże w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są intrygującego piękne. Miękki, śnieżnobiały piasek i ciepła lazurowa woda zapewnią, że luksusowe wczasy będą należały do niezapomnianych. Chociaż wiele plaż w Dubaju jest prywatnych i kojarzy się z eleganckimi osiedlami mieszkaniowymi lub ekskluzywnymi hotelami, rząd zapewnił dużą liczbę plaż publicznych. Większość z nich w Dubaju jest dziełem człowieka, więc są płaskie i szerokie, z miękkim, białym piaskiem. Rząd szczyci się ich czystością,  są one bardzo zadbane. Wiele z nich jest codziennie czyszczonych i pielęgnowanych przez specjalne maszyny. Liczne plaże mają specjalne dni wyznaczone tylko dla kobiet (i dzieci).
Wysokie temperatury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawiają, że wiele osób wychodzi na plażę po kolacji i zostaje do późna w nocy. Największych ruch panuje zimą, kiedy wielu turystów przyjeżdża z Europy, aby uciec od zimna. Większość plaż zapewnia podstawowe udogodnienia : łazienki, przebieralnie i prysznice. Niektóre  oferują nawet bezpłatne publiczne hot spoty Wi-Fi i stacje ładowania urządzeń elektrycznych zasilane energią słoneczną. Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem bardzo bezpiecznym. Można się o tym przekonać obserwując osoby, które zostawiają torebki, portfele i telefony komórkowe na leżakach, kiedy idą popływać.

Jumeirah Public Beach

Jest to jedna z najpiękniejszych a zarazem najspokojniejszych plaż w Dubaju, która rozciąga się wzdłuż malowniczego wybrzeża dzielnicy Al Faihidi. Do jej odwiedzenia zachęca niesamowity biały piasek, brak tłumów oraz widok na jeden z symboli Dubaju: wieżowiec Burj Al Arab. Liczący ponad 320 metrów budynek jest najwyższym na świecie obiektem będącym wyłącznie hotelem i nie pełniącym również  funkcji biurowych. Wstęp na plażę jest bezpłatny, można korzystać z łazienek, przebieralni, pryszniców i opieki ratowników. Miłośnicy lektury, którzy zapomnieli zabrać ze sobą coś do czytania nie muszą się martwić. Na plaży działa biblioteka, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć książki. Jumeirah Public Beach jest doskonałym miejscem na rodzinne wczasy ze względu na szeroką plażę i nowoczesny duży, plac zabaw dla dzieci. Jest to popularne miejsce, w którym miejscowi przychodzą na piknik i wieczorem obejrzeć zachód słońca. Na plaży jest dużo ławek do siedzenia i podziwiania widoków. Blisko znajduje się jeden z najbardziej luksusowych kompleksów turystycznych na świecie: Jumeirah Beach Resort.

Khor Fakkan

Uważana za jedną z najbardziej malowniczych plaż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajduje się w emiracie Szardża nad Zatoką Omańską. Skalista plaża zlokalizowana w spokojnej zatoce, która ma kształt serca. Jest to miejsce, gdzie mieszkańcy udają się, aby uciec od zgiełku miasta i zrelaksować się. Khor Fakkan tłumaczy się jako „Zatoczka z dwiema szczękami”. Nazwę, zawdzięcza miejscowym skałom. Naturalnie piękna plaża to obowiązkowa wizyta dla osób wybierających się na egzotyczne wakacje do Szardży.

Corniche Beach

Otwarta w 2008 roku plaża Corniche w Abu Zabi jest jedną z najpopularniejszych plaż i miejsc turystycznych w mieście. 8-kilometrowa plaża ciągnie się wzdłuż Corniche Road, zaczynając od hotelu Hilton do ulicy Al Khaleej Al Arabi. W pobliżu znajdują się inne ciekawe atrakcje, takie jak Marina Mall i Pałac Prezydencki. Posiadająca status niebieskiej flagi plaża Corniche jest szczególnie przyjazna dla rodzin, wybierających się na wakacje z dziećmi. Dysponuje licznymi placami zabaw i boiskami sportowymi. Podzielona na sekcje zapewnia maksymalne bezpieczeństwo ze względów na obecność ratowników i płotków ochronnych.