Orientalna przygoda? Egzotyczne plaże Tajlandii

Rego-Bis, 26.01.2022

Z ponad 2500 kilometrami linii brzegowej i 1430 wyspami, tajlandzkie plaże zapewniają wszystko. Począwszy od wyjątkowych skalistych formacji wapiennych wyłaniających się z turkusowego morza, po kolorowe rafy koralowe, których mieszkańców najlepiej obserwować nurkując z rurkami i płetwami. Na wielu piaszczystych plażach można spotkać lokalnych sprzedawców serwujących pachnące regionalne grillowane przysmaki i dania z makaronu.  Na południu  Tajlandii występują jedne z najbardziej egzotycznych i najpiękniejszych wizualnie  plaż na świecie. Dla podróżników spragnionych ciszy i spokoju idealne będą  spacery po plażach z widokiem na wysokie wapienne monolity i zielone wody prowincji Krabi. Dla osób preferujących bardziej rozrywkowe wydarzenia na plaży warto udać się na popularną wyspę Phuket. Południowy kraniec Tajlandii to raj dla plażowiczów. Można tutaj spędzać czas zarówno aktywnie jak i na leniuchowaniu. Znajdują się tutaj plaże z rozbudowaną infrastrukturą przyciągającą rzesze turystów, jak i odludne perełki ukryte wśród zacisznych wysp. 

Railay Beach

Majestatyczna plaża będąca jedną z największych atrakcji Tajlandii, jest szczególnie fotogeniczna.  Lśniące wody Morza Andamańskiego po jednej stronie i widowiskowo poszarpane klify po drugiej zapewniają niesamowite widoki.  Do tego małego kawałka raju z białym piaskiem można dotrzeć tylko łodzią. Plaża Railay jest otoczona klifami i jaskiniami, monolitami wapiennymi, krajobrazami niczym z dżungli i podobnymi do laguny kąpieliskami. Ten odcinek wybrzeża jest idealny do połączenia tradycyjnego wypoczynku na plaży z aktywną eksploracją terenów położnych w głąb lądu.

Haad Rin Beach

Jest to jedna z najpopularniejszych plaż na małej wyspie Koh Phangan. Długi pas białego piasku i błękitnej wody otoczony palmami kokosowymi i klifami sprawia, że jest doskonałe miejsce do spędzenia wyjątkowego dnia na plaży. Haad Rin Beach jest optymalnym rozwiązaniem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Można tutaj grać w siatkówkę, pływać czy uprawiać sporty wodne, takie jak narty wodne i kajaki.

Klong Dao

Wśród 52 małych niezamieszkanych wysp, które tworzą Ko Lanta w prowincji Krabi, Ko Lanta Yai jest największą i najbardziej rozwiniętą. Na północnym zachodzie rozciąga się na długości 3,5 km szeroka plaża Klong Dao w kształcie półksiężyca z sypkim piaskiem, niewielką liczbą skał i płytką wodą. Jest to idealne miejsce do spędzenia egzotycznych wakacji z dziećmi. Ze względu na płytką wodę Plaża Klong Dao jest bezpiecznym, zalanym słońcem placem zabaw dla dzieci. Pobliskie lodziarnie zapewniają smaczne, zimne orzeźwienie.

Karon Beach

To trzecia najdłuższa plaża w Phuket i niezwykle popularne wśród turystów miejsce na wyspie. Położona na zachodnim wybrzeżu, plaża ma złoty piasek i krystalicznie czystą wodę.  Jest bardzo szeroka, co zapewnia dużo miejsca dla plażowiczów. Wzdłuż plaży, jest wiele interesujących miejsc, gdzie warto zanurkować z rurką. W okolicy znajduje się Karon Center, w którym są zlokalizowane restauracje i bary, a także ciekawa świątynia buddyjska.  Phuket jest świetnym miejsce do spędzenia luksusowych wczasów typu all-inclusive.