Przewodnik Bośnia i Hercegowina

Po doświadczeniach związanych z wojną na Bałkanach ten piękny kraj chce wrócić do świadomości turystów, jako warty odwiedzenia. Chcecie zobaczyć Sarajewo, Mostar, czy położony nad Adriatykiem Neum? Nadarza się doskonała okazja!

Wakacje w Bośni i Hercegowinie

Podczas gdy w miesiącach letnich Chorwacja jest opanowana przez turystów, sąsiednia Bośnia i Hercegowina często nawet nie trafia na listę odwiedzających.  Wiele osób zdaje sobie sprawę z konfliktu, który miał tu miejsce w latach dziewięćdziesiątych, ale w tej chwili kraj ten jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Europie. Podróżując po Bośni i Hercegowinie nie sposób nie zakochać się w krajobrazie.
Niesamowite skaliste góry, przecięte turkusowymi wodami rzek i licznymi wodospadami, pokrywają większość kraju.
Mimo że Bośnia i Hercegowina ma tylko 25-kilometrowy kawałek wybrzeża Adriatyku, w cieniu zatoczek i zatok Chorwacji i Czarnogóry, kraj ten wygrywa, jeśli chodzi o epickie wąwozy i przejażdżki dolinami. Wybrzeże jest zagospodarowane i skupia się wokół miejscowości Neum- niewielkiego miasteczka, które jest świetną bazą wypadową do zwiedzania i zażywania wakacyjnych kąpieli słonecznych i morskich. Pomimo okropności konfliktu, które wciąż są świeże w lokalnych wspomnieniach, Bośniacy zrobią wszystko, aby pokazać najwięcej ciepła odwiedzającym.

Regiony

Neum

W wąskim bośniackim pasie ziemi z dostępem do morza zlokalizowany jest Neum. Mimo, że nie dorównuje pięknem Dubrownikowi to jednak słynie ze świetnej lokalizacji, przestępnych cen i otwartości miejscowej ludności.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo