Słoneczny Brzeg- wakacje idealne

Rego-Bis, 22.09.2021

Słoneczny Brzeg- wakacje idealne

Bułgaria i Słoneczny Brzeg to najczęściej wybierane miejsce na wakacje z dziećmi, z partnerem, z paczką znajomych- dlatego że oferuje ogromną różnorodność usług i możliwości. Ponadto Polacy kochają Bułgarów i to z wzajemnością- słowiańska dusza, podobny język i wieloletnie wakacyjne spotkania doprowadziły do dobrych stosunków między narodami.

Wakacje w Bułgarii to między innymi kwestia wyboru dobrego hotelu- a tych tylko w Słonecznym Brzegu jest około 700. Bliżej i dalej od plaży, w centrum lub na obrzeżach, duże molochy i małe pensjonaty- dla każdego coś miłego. Większość hoteli jest dobrze utrzymanych, czystych i z miłą obsługą. Jedzenie w hotelach jest standardowe i smakuje mocno po bułgarsku. Drinki natomiast nie odbiegają od europejskich. W hotelach z all inclusive znajdziemy ogromny wybór napojów i potraw oraz bezpłatne leżaki przy basenie i plaży.

Dawniej Słoneczny Brzeg był terenem pustym, składającym się głównie z wydm, który komunistyczny rząd postanowi wykorzystać i w końcówce lat 50-tych stworzono miasto od zera. 86 hektarów zamieniło się w ogromny kurort- jako pierwszy w 1962 roku powstał hotel Globus. Jako pierwszy bułgarski kurort- Słoneczny Brzeg otrzymał Błękitną Flagę dla swoich plaż. Przez lata powstawały tutaj liczne restauracje, bary a nawet aquaparki. 

Kurort Słoneczny Brzeg- jest typowo sezonowym miejscem- tutaj nie ma adresów, nazw ulic ani stałych mieszkańców- prawie wszyscy mieszkają tu tylko w sezonie letnim. Przystanki mają nazwy najstarszych hoteli a kopertę należy zaadresować do hotelu i najlepiej podać dane obok którego znanego hotelu ów się znajduje.

Wzdłuż całego miasteczka ciągnie się promenada przy której znajdują się sklepiki z pamiątkami, kramy ze słodyczami, fotobudki, retro zdjęcia, wata cukrowa, strzelnice, kasyna, karuzele i wiele innych atrakcji. Spacer po całej promenadzie zajmuje nawet około 2 godzin, więc z pewnością w Słonecznym Brzegu- nie można się nudzić. 

Słoneczny Brzeg jest w tej chwili jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w Europie i nie ma się co dziwić- słońce, plaża i mnóstwo atrakcji- to przepis na udane wakacje.