Najciekawsze i najlepsze plaże na Teneryfie (Hiszpania)

Rego-Bis, 04.01.2023

Na Teneryfie jest znacznie więcej plaż niż na innych wyspach Kanaryjskich – hiszpańskim archipelagu położonym u wybrzeży Maroka.

Chociaż wyspa słynie z Teide, stożkowatego szczytu wulkanicznego o wysokości 3715 metrów, większość odwiedzających przybywa na wybrzeże, aby wygrzewać się na słońcu w otoczeniu oceanu.

Nie bez powodu szczyt sezonu przypada w miesiącach zimowych. W tym czasie jest to najlepsze miejsce dla turystów z Europy, aby znaleźć ciepłą pogodę i błękitne niebo.

Na Teneryfie można spotkać niezwykle zróżnicowane plaże o różnych kolorach. Większość najpopularniejszych plaż jest czarna lub szara, ponieważ wyspa powstała w wyniku aktywności wulkanicznej. Czarna wulkaniczna plaża (playa - w języku hiszpańskim oznacza plażę) to znak rozpoznawczy wyspy.

Ale Teneryfa nie jest kojarzona tylko z czarnym wulkanicznym piaskiem. Na liście plaż Teneryfy znajdziemy także plaże, na których oko turysty cieszy żółty piasek, piękny piasek.

Ciekawostką jest, że połyskujący, złoty piasek, który można zobaczyć na dobrze zagospodarowanych plażach, ma zaskakujące źródło: Saharę. Co równie ciekawe, niektóre z plaż zostały specjalnie zbudowane dla turystów. Jest również wiele odosobnionych miejsc, zadziwiających naturalnym pięknem i surowością krajobrazu.

Na Teneryfie plaże zazwyczaj są przyjazne dzieciom, rodzinom. Są wybierane także ze względu na możliwość uprawiania różnorodnych sportów wodnych.

Wiele z nich zadziwia gigantycznymi falami i malowniczymi widokami. Piękno naturalnych plaż wyspy zachwyci nawet najbardziej wymagających plażowiczów, którzy mają bardzo wyszukane, wysublimowane oczekiwania.

Ale uwaga! Nie wszystkie plaże są bezpieczne do pływania, ale zdecydowanie wszystkie są wyjątkowe i przyjemne na swój sposób.

Do której części wyspy warto zatem się wybrać? Gdzie szukać największych jej atrakcji, atutów? Wiele z najlepszych plaż wyspy z białym piaskiem znajduje się na południu, a niektóre z najwspanialszych, dziewiczych na północy.

Jakie konkretnie plaże Teneryfy wybrać? Oto nasze propozycje, które zadowolą turystów poszukujących różnorodnych wrażeń, widoków, atrakcji.

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie - Playa de las Teresitas

Plaża Playa de las Teresitas, znana ze swego złotego piasku, ma długość około dwóch kilometrów. Na miękkiej, piaszczystej plaży rosną palmy. Znajdą się także leżaki do wynajęcia.

Jeśli jednak poszukujecie czegoś więcej to na pewno się nie zawiedziecie. Playa de las Teresitas to świetne miejsce do snorkelingu i pływania.

Betonowa bariera tuż przy brzegu tworzy chronioną, bezpieczną zatokę. Częścią tego, co czyni tę plażę tak piękną, wyjątkową są wulkaniczne szczyty górskie. 

Zdecydowanie polecamy podziwianie ich o różnych porach dnia. Ranem, w południe, wieczorem wydają się nieco inne, jednocześnie równie piękne.

Najlepsze plaże Teneryfy - Playa de los Gigantes

Playa de los Gigantes to niewielka plaża (ma mniej niż 200 metrów długości) z czarnym piaskiem na zachodnim wybrzeżu wyspy. Przyćmiona jest przez gigantów, od których pochodzi jej nazwa, czyli 800-metrowe klify, wznoszące się na jej północnym krańcu.

Na Playa de los Gigantes warunki do pływania są zwykle dobre. Główną zaletą tej plaży są malownicze widoki. Inną jej atrakcją jest możliwość skorzystania z ekscytujących wycieczek.

W marinie można znaleźć oferty wycieczek statkiem, których główną atrakcją jest możliwość (o ile dopisze nam szczęście) obserwacji wielorybów.

Playa de los Gigantes kojarzona jest także z nurkowaniem. Bardzo dobrymi warunkami do uprawiania tego sportu wodnego.

Playa de Benijo - jedna z najpiękniejszych plaż Teneryfy

Plaża Benijo znajduje się prawie na samej północy wyspy. Góry Macizo de Anaga górują nad nią, zapewniając wyjątkową scenerię.

Przy sprzyjających warunkach Benijo bywa bezpieczna do pływania. Niestety, pływając tam musimy pamiętać, że na plaży nie ma ratownika.

Benijo nie jest zwrócona na zachód, a mimo to spędzając na niej wakacje można obserwować niezapomniane zachody słońca. Równie niezwykłe są także klify, które słońce podświetla na niezapomniany złoty kolor.

W pobliżu znajdują się również interesujące szlaki turystyczne. Jest to jedna z najlepszych plaż z czarnym piaskiem na Teneryfie dla osób spragnionych samotności.

Playa Bollullo - plaża z czarnym piaskiem

Playa Bollullo jest często opisywana jako „prawdziwa Teneryfa”. Najprawdopodobniej dlatego, że wielu wczasowiczów nie chce tracić czasu oraz energii, by do niej dotrzeć.

Dojście na Bollullo możliwe jest tylko pieszo. Cierpliwi, wytrwali wiele jednak zyskają, gdy w końcu na nią dotrą. Nagrodą dla turystów, którym się chciało, jest jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Teneryfie.

Jeśli więc szukacie czegoś naprawdę niezwykłego, czegoś, co zapadnie Wam w pamięć na długie lata, a może i na całe życie, zdecydowanie wybierzcie się na wędrówkę w kierunku Playa Bollullo.

Playa Bollullo to świetna opcja dla tych, którzy chcą uciec od zatłoczonych od turystów, tętniących życiem obszarów Teneryfy. Spokojna plaża to określenie, które bardzo dobrze do niej pasuje.

Pomimo surowego charakteru, przy plaży znajduje się kawiarnia serwująca napoje i przekąski, dzięki czemu można bez problemu spędzić tu cały dzień.

Powiązane oferty

Hiszpania / Costa Brava

Aparthotel GHT Tossa Park

10.10.2023 - 14.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY PLAC ZABAW
1 210 zł 1 067 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 067 zł
Szczegóły

Hiszpania / Costa Brava

Alegria Sun Village

10.10.2023 - 14.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM SPA
1 460 zł 1 266 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 266 zł
Szczegóły

Hiszpania / Costa Brava

Alegria Mariner

24.10.2023 - 28.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU
1 398 zł 1 281 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 281 zł
Szczegóły
Polski rezydent

Hiszpania / Costa Brava

Alegria Maripins - Malgrat de Mar

10.10.2023 - 14.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM PLAC ZABAW
1 425 zł 1 284 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 284 zł
Szczegóły

Hiszpania / Costa Brava

Alegria Caprici Verd - Santa Susanna

10.10.2023 - 14.10.2023 (4 dni)

Śniadanie, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY PLAC ZABAW
1 519 zł 1 319 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 319 zł
Szczegóły

Hiszpania / Costa Brava

Alegria Plaza Paris

24.10.2023 - 28.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA BEZ PASZPORTU PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM SPA
1 398 zł 1 332 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 332 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka

Bellevue Club

22.10.2023 - 25.10.2023 (3 dni)

Bez wyżywienia, Krakow, samolot

zobacz na mapie

ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA MINIGOLF ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY PLAC ZABAW ZJEŻDŻALNIE
1 518 zł/os.
Szczegóły

Hiszpania / Costa Brava

Aparthotel Miami Park - Calella

10.10.2023 - 14.10.2023 (4 dni)

Bez wyżywienia, Wroclaw, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM SIŁOWNIA BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY PLAC ZABAW
1 533 zł 1 392 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 518 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka

Aparthotel Ca'n Picafort Palace

22.10.2023 - 25.10.2023 (3 dni)

Bez wyżywienia, Krakow, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY PLAC ZABAW
1 753 zł 1 563 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 500 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka

Alegria Alzinar Mar Suites

12.10.2023 - 15.10.2023 (3 dni)

Śniadanie, Warszawa, samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
1 614 zł 1 472 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 472 zł
Szczegóły
Wyświetlanie: 10 z 20