Fuerteventura - wyspa z najpiękniejszymi plażami w Hiszpanii

Filip, 05.10.2023

Jednym z kluczowych elementów wyboru wczasów all-inclusive w Hiszpanii są plaże. Dla miłośników wysp i egzotyki jest dobra wiadomość: Fuerteventura ma pod dostatkiem pięknych i urozmaiconych miejsc do plażowania. Wielu uważa, że najpiękniejsze plaże wysp Kanaryjskich znajdują się właśnie tutaj.

Wystarczy wspomnieć choćby: plażę Sotavento w południowej części wyspy. Plaża playa Chica w Puerto del Rosario na wschodnim wybrzeżu ma biały piasek, który ucieszy nie tylko rodzinny z dziećmi. Nie należy zapominać o kurorcie Costa Calma na południu wyspy. Wypoczywając w tym miejscu można bez problemu znaleźć piękną piaszczystą plaże.

Odwiedzając miejsca do plażowa, nie można zignorować ich wyjątkowego otoczenia. W rzeczywistości wyspa, która leży tak blisko kontynentu afrykańskiego, ma nawet w swojej nazwie „ventura” (co oznacza po polsku „fortuna, szczęście”). I właśnie tak wczasowicze czują się na wyspie, zadowoleni, że mogą cieszyć się jej idyllicznymi plażami. Całe wybrzeże Fuerteventury jest zaskakująco zróżnicowane. Jedne z najlepszych plaż mają złocisty piasek.

W południowej cześć wyspy Fuerteventury można znaleźć popularne plaże z ciemnym piaskiem. Ta część Oceanu Atlantyckiego regularnie przyciąga surferów i miłośników innych sportów wodnych. Idealna na romantyczny wyjazd lub rodzinne wakacje, Fuerteventura jest również doskonałym miejscem dla osób poszukujących samotności i ciszy. Cała wyspa ma enklawy, w których czas wydaje się stać w miejscu.

Idealne do położenia ręcznika, lektury dobrej książki, po prostu wzięcia głębokiego oddechu i cieszenia się niezrównanym urokiem tego wyjątkowego zakątka świata. Jakie są najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze?

Wydmy Corralejo - perełka wysp Kanaryjskich

Park przyrody Corralejo oferuje 4 kilometry zapierającej dech w piersiach białej plaży idealnej dla rodzin z dziećmi. Turkusowa woda oceanu Atlantyckiego sprawia, że można się poczuć tutaj jak na Karaibach.