Egzotyczne all-inclusive na Kubie. Gdzie na plażę?

Rego-Bis, 25.02.2022

Kuba jest największą z wysp karaibskich. Dzięki wyjątkowemu położeniu na Morzu Karaibskim nikogo nie powinno dziwić, że można tutaj spotkać wiele wspaniałych plaż zaliczanych do najładniejszych na świecie. Wszędzie, gdzie się pójdzie widać złoty piasek, łagodnie kołyszące się palmy i oczywiście kuszące turkusowe wody Morza Karaibskiego. Wiele plaż naprawdę wygląda jak tropikalny raj sprawiając, że Kuba jest idealnym miejscem na wymarzoną egzotyczną podróż. Tuż przy brzegu znajdują się piękne rafy koralowe i wyjątkowe miejsca do nurkowania. Kubańskie miasta z architekturą z epoki kolonialnej, tętniące życiem nocnym są warte odwiedzenia. W ostatnich latach Kuba otworzyła się na świat, w związku z tym sektor turystyczny szybko się rozwija. Czy to na wakacje z dziećmi, czy romantyczny wyjazd we dwoje, każdy znajdzie odpowiedni hotel all-inclusive czy inne spokojne zakwaterowanie. A jakie plaże są godne polecenia?

Varadero

Jest to kwintesencja kubańskiego kurortu na plaży: ciepłe, płytkie wody w łagodnych odcieniach błękitu, otoczone palmami wydmy i szeroki wybór restauracji i zakwaterowania all inclusive. W Varadero białe piaski plaży rozciągają się na dwadzieścia pięć kilometrów. Można tutaj znaleźć wszelkiego rodzaju rozrywki i atrakcje. Goście mogą zapisać od lekcji tańca i zajęć jogi po wędkarstwo i żeglarstwo. Istnieje również wiele doskonałych miejsc do nurkowania. Ze względu na bliskość Hawany, jej fantastyczne udogodnienia i oczywiście piękną scenerię, nie jest zaskoczeniem, że Varadero jest jedną z najbardziej popularnych plaż na całej Kubie. Jest jednym z tych miejsc, które pozostaną w pamięci na długo po zakończeniu egzotycznych wakacji.

Playa Pilar

Często określana jako najpiękniejsza plaża Kuby. Playa Pilar ma wszystkie zalety: sypki biały piasek skąpany w słońcu, ciepłą czystą wodę i ustronną lokalizację zapewniającą spokojny, błogi odpoczynek. Nazwa plaży pochodzi od jachtu Ernesta Hemingwaya, który często odwiedzał Kubę. Jacht obecnie znajduje się w niezwykle interesującym muzeum: Museo Ernest Hemingway poświęconym autorowi „Starego człowiek i morze” i „Komu bije dzwon”.  Ze względu na ustronną lokalizację Playa Pilar nie jest oblegana przez turystów. Aktywnych podróżników ucieszy fakt, że plaża graniczy z parkiem narodowym, gdzie istnieje kilka interesujących tras spacerowych pośród wydm i namorzynów. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby rzucić okiem na majestatyczne, różowe flamingi. W okolicy nie ma wielu hoteli, restauracji czy barów. Podkreśla to, o co chodzi w Playa Pilar – słońce, morze, piasek i samotność wśród spektakularnej scenerii.

Playa Larga

Znajdująca się w Zatoce Świń plaża jest doskonałym miejscem dla miłośników snorkelingu i nurkowania. Nieskazitelne wody Playa Larga są o poranku gładkie jak szkło, a morze łagodnie zaczyna się oddalać w miarę upływu dnia. Duża ilość drzew wokół linii brzegowej zapewnia sporo zacienionego miejsca do odpoczynku lub opalania się bez ryzyka poparzeń słonecznych.