Egzotyczna wyspa. Gdzie na plaże na Sri Lance?

Rego-Bis, 14.01.2022

Wyspiarski kraj Sri Lanka oferuje szeroki wachlarz krajobrazów, od lasów deszczowych po niekończące się kilometry sypkich plaż z białym piaskiem. Dzięki bezpośrednim lotom z wielu europejskich, azjatyckich i arabskich węzłów lotniczych bez problemu można dotrzeć na wymarzone wakacje w tym egzotycznym państwie. Ze względu na piękne plaże Sri Lanka zaistniała na turystycznej mapie stając się doskonałym celem na rodzinną czy romantyczną podróż nawet zimą. Dysponuje linią brzegową o długości 1340 km z ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, które zachęcają do pływania. Nieskazitelnie czysta woda z połyskującymi rafami koralowymi to świetne miejsca do nurkowania, a łagodne mielizny są idealne dla początkujących surferów. Bez względu na to, o której porze roku planuje się wymarzone, egzotyczne wakacje na Sri Lance, można mieć pewność, że jeśli na jednym wybrzeżu pada deszcz, na drugim będzie słonecznie. Które z tych skąpanych w słońcu, idyllicznych plaż warto odwiedzić?

Nilaveli

Nilaveli jest szeroką, piaszczystą plażą, obsadzoną palmami, gdzie można spotkać tradycyjne łodzie rybackie. Znajduje się w północno-wschodniej części Sri Lanki, 30 minut jazdy od miasta Trincomalee. Dzięki niewielkiej rafie koralowej morze jest spokojne a fale niewielkie. Plaża jest popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Wzdłuż wybrzeża w sezonie dyżurują ratownicy i działa wiele małych restauracji, przeważnie specjalizujących się w owocach morza.
Region Trincomalee jest dobrym miejscem do poznania miejscowych tradycji. Jest to centrum kultury tamilskiej, jednej z kilku grup etnicznych zamieszkujący Sri Lankę. Miłośnicy nurkowania powinni wybrać się na pobliską wyspę Pigeon Island (Wyspa Gołębi), gdzie jest zlokalizowany park narodowy. Słynie on z przepięknych raf koralowych. Nazwa tej idyllicznej wysepki pochodzi od gołębia skalnego, który ją skolonizował. 

Bentota

Amatorzy błogiego, spokojnego wypoczynku w doskonałych hotelach all-inclusive powinni wybrać Benote. Jest to kurort ze światowej klasy ośrodkami specjalizującymi się w medycynie leczniczej i relaksującym spa. Jest idealnym miejscem na egzotyczną podróż dla turystów, którzy chcą spędzić kilka dni z dala od zgiełku miasta. Bentota posiada jedne z najpiękniejszych plaż na Sri Lance. Piasek na tej szerokiej plaży jest jasnobiały, a morze intensywnie niebieskie ze względu na piaszczyste dno. Plaża otoczona jest dżunglą i wysokimi palmami. Okoliczne atrakcję to między innymi ciekawe świątynie i pozostałości kolonialnej przeszłości kraju, takie jak fort chroniący stary port w Galle. Entuzjaści egzotycznych trunków powinni spróbować wina palmowego, czyli napoju alkoholowego produkowanego z palm.

Mirissa

Stała się w ostatnich latach niezwykle popularna wśród spragnionych egzotycznych doznań podróżników. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Plaża w kształcie półksiężyca z piaskiem w kolorze kości słoniowej, otoczona czerwonymi klifami jest oszałamiająca. Malowniczy zakątek nie pozostał jednak niezauważony i jest obecnie jednym z największych i najbardziej ruchliwych kurortów na południowym wybrzeżu. W szczycie sezonu – jest tutaj dużo imprez z DJ-ami i niedrogim alkoholem.