Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Wakacje Meksyk 2022

Meksyk to jeden z największych i najbardziej różnorodnych krajów Ameryki Łacińskiej, bogaty w bezkresne pustynie, pokryte wiecznym śniegiem wulkany, zawsze zielony las deszczowy i urozmaicone wybrzeże z jedną z najpiękniejszych raf koralowych świata.

Wakacje w Meksyku

Jeden z największych i najbardziej różnorodnych krajów Ameryki Łacińskiej. Bezkresne pustynie, pokryte wiecznym śniegiem wulkany, zawsze zielony las deszczowy i urozmaicone wybrzeże z jedną z najpiękniejszych raf koralowych świata. Jeśli dodamy do tego wspaniałe kolonialne miasteczka i doskonale zachowane pozostałości tajemniczej kultury Majów i Azteków oraz piękną, słoneczną pogodę przez cały rok, to mamy receptę na urlop doskonały. Meksyk to największy kraj Ameryki Środkowej o powierzchni niemal 7-krotnie większej niż powierzchnia Polski. Na północy graniczy ze Stanami Zjednoczonymi a od południa z Belize i Gwatemalą. Urozmaicona linia brzegowa obejmująca klify, lasy namorzynowe oraz piękne piaszczyste plaże liczy niemal 10 000 km. Od zachodu Meksyk ogranicza potężny Pacyfik, a od wschodu zatoka Meksykańska będąca częścią Oceanu Atlantyckiego. Północna część kraju to spalone słońcem pustynne tereny. Centralna część Meksyku obejmuje rozległy płaskowyż wznoszący się ponad 2000 metrów n.p.m., z górującymi nad okolicą stożkami czynnych wulkanów. To tu znajduje się stolica kraju i jedno z największych miast świata – Mexico City, a także liczne pozostałości wspaniałej niegdyś kultury Azteków. Południowa części Meksyku położona w strefie podrównikowej, to pokryte zawsze zielonym lasem deszczowym tereny Półwyspu Jukatan. To właśnie ten region zwany również Riwierą Majów najczęściej wybierają turyści pragnący spędzić egzotyczne wakacje w Meksyku. Tym co przyciąga na Półwysep Jukatan są długie, piaszczyste plaże łagodnie opadające do ciepłych wód Zatoki Meksykańskiej, piękna rafa koralowa i wspaniałe zabytku kultury Majów z doskonale zachowanymi ruinami w Chichen Itza, Ek Balan, Tulum i Coba. Goście doceniają również szeroką gamę hoteli - od kameralnych obiektów w lokalnym stylu aż po rozległe kurorty znanych sieci z licznymi basenami, restauracjami i bogatą formułą all Inclusive.

Dla kogo wakacje w Meksyku?

Meksyk to kraj z niezliczoną ilością atrakcji, polecany na wakacje dla każdego rodzaju turystów. Na rodziny z dziećmi czekają niekończące się piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza. Gwarancją udanych rodzinnych wakacji w Meksyku jest bogata infrastruktura hotelowa z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Wiele hoteli oferuje aquaparki ze zjeżdżalniami, mini kluby, ciekawy  program animacyjny a także bogatą ofertę kulinarną z nieograniczona ilością posiłków i napojów w ramach all Incluive.
Osoby aktywne mogą wybierać spośród szerokiej gamy zajęć sportowych i rekreacyjnych dostępnych zarówno w hotelu jak i na plaży. Kajaki, windsurfing, gra w golfa czy tenisa, to tylko kilka z wielu aktywności, jakim można się oddać w czasie wakacji na Półwyspie Jukatan. Meksyk uznawany jest również za jeden z najciekawszych kierunków dla miłośników nurkowania. Długa na kilkaset kilometrów rafa koralowa oferuje doskonałe warunki do obserwacji podwodnego świata. Na doświadczonych nurków czekają cenoty – schowane w dżungli naturalne studnie z liczącym wiele kilometrów systemem podwodnych korytarzy.

Oferta hotelowa Meksyku obejmuje wiele obiektów przeznaczonych dla par. Na Riwierze Majów można znaleźć zarówno butikowe hotele w regionie Tulum jak i większe kurorty w okolicach Playa del Carmen i Cancun, które są dedykowane wyłącznie dla osób dorosłych. Romantyczna sceneria, wysoki poziom obsługi i specjalna oferta przeznaczona dla par sprawiają, że Meksyk uchodzi za jeden z najlepszych kierunków na romantyczne wakacje we dwoje i podróż poślubną.
Wakacje w Meksyku, a w szczególności pobyt na Półwyspie Jukatan, dostarczą dużej ilości wrażeń dla pasjonatów zwiedzania. W regionie można znaleźć doskonale zachowane ruiny Majów, którzy stworzyli niegdyś potężną cywilizację pośrodku dżungli. Chichen Itza, Ek Balam, Coba i Tulum to najbardziej znane stanowiska archeologiczne odwiedzane corocznie przez tysiące turystów.

Kiedy jechać na wakacje do Meksyku?

Meksyk to ogromny kraj położony w kilku strefach klimatycznych. Północna część ma klimat zwrotnikowy suchy z gorącą porą w miesiącach letnich i łagodnymi zimami. Centralna część położona ponad 2000 m n.p.m. cieszy się przyjemnymi temperaturami ok 20 stopni Celsjusza przez cały rok. Najpopularniejszy region turystyczny – Półwysep Jukatan położony jest w strefie podrównikowej, co sprawia, że wysokie temperatury w granicach 30 stopni utrzymują się tu przez 12 miesięcy w roku. Najlepsza pogoda występuje od grudnia do kwietnia. Trwa wówczas pora sucha z największą ilością słonecznych godzin w ciągu dnia. W okresie od maja do listopada trwa pora deszczowa, która cechuje się bardziej wilgotnym powietrzem i częstszymi opadami, występującymi głównie wieczorami. Niebo jest częściej zachmurzone, a liczba godzin słonecznych waha się od 5-7 dziennie, co w dalszym ciągu pozwala na przyjemne spędzanie urlopu. Dla osób szukających tanich ofert wakacji w Meksyku miesiące wiosenne oraz jesienne to najlepszy czas na urlop na Riwierze Majów. Ceny przelotów i hoteli są wówczas dużo niższe a liczba turystów zdecydowanie spada. W okresie od końca lipca do końca października trwa pora huraganów, które raz na kilka lat docierają na Półwysep Jukatan.

Regiony

Riviera Maya

Riviera Maya to potoczna nazwa ponad 300 kilometrowego wybrzeża w meksykańskiej prowincji Quintana Roo. Jest to najdalej na wschód wysunięty fragment Meksyku w całości położony na terenie Półwyspu Jukatan.

Cancun

Cancun to turystyczne centrum Półwyspu Jukatan i brama wjazdowa do tej części Meksyku. W ostatnich latach stało się ulubionym miejscem na egzotyczne wakacje w Meksyku, przyciągając każdego roku miliony turystów z całego świata.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo