Cancun

CANCUN

Cancun to turystyczne centrum Półwyspu Jukatan i brama wjazdowa do tej części Meksyku. Liczące ponad pół miliona mieszkańców miasto ma stosunkowo krótką, bo zaledwie 50-letnią historię. Pierwsze hotele i międzynarodowe lotnisko otwarte zostały w 1974 roku i od tego czasu Cancun nieprzerywanie się rozwija. W ostatnich latach stało się ulubionym miejscem na egzotyczne wakacje w Meksyku, przyciągając każdego roku miliony turystów z całego świata.

Miasto położone jest nad rozległą laguną i szczyci się długimi plażami z białym piaskiem. Na Gości czekają tu zarówno tanie miejskie hotele, jak i luksusowe ośrodki z formułą All Inclusive polecane dla wymagających Klientów. Cancun to miasto które nigdy nie zasypia. W tutejszych restauracjach serwowane są smaczne dania meksykańskiej i międzynarodowej kuchni a bary i kluby tętnią życiem do białego rana.

Klienci nastawieni na rodzinne wakacje znajda doskonałą bazę hotelową w spokojnej okolicy w północnej części regionu. Zaledwie kilka kilometrów od centrum Cancun, wzdłuż Playa Mujeres – nowej turystycznej dzielnicy i zarazem jednej z najpiękniejszych plaż na Jukatanie, powstały nowoczesne, komfortowe kurorty z bogatą infrastruktura dla rodzin z dziećmi.

Wakacje w Cancun to również doskonała możliwość na odkrywanie skarbów prowincji Quintana Roo.
Warto wspomnieć o pobliskiej wysepce Isla Mujeres, która jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania i idealnym miejscem na jednodniowe rejsy po lazurowych wodach Morza Karaibskiego.

Około 2 godziny drogi dzielą Cancun od niemal dziewiczej wysepki – Holbox, która w większości objęta jest ochrona jako rezerwat przyrody. Obszar ten jest domem dla ponad 150 gatunków ptactwa a także idealnym miejscem do obserwacji największych ryb świata – 12-metrowych rekinów wielorybich, które odwiedzają Holbox każdego roku w miesiącach letnich.

Z Cancun łatwo się również dostać do centralnej części Pułwyspu Jukatan, gdzie na miłośników zwiedzania czeka urokliwe kolonialne miasteczko Valladolid i wpisane na listę UNESCO stanowisko archeologiczne w Chichen Itza z doskonale zachowanymi ruinami Majów.
 

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.