Meksyk - Wakacje i wczasy

Meksyk to jeden z największych i najbardziej różnorodnych krajów Ameryki Łacińskiej, bogaty w bezkresne pustynie, pokryte wiecznym śniegiem wulkany, zawsze zielony las deszczowy i urozmaicone wybrzeże z jedną z najpiękniejszych raf koralowych świata.

Wakacje w Meksyku

Jeden z największych i najbardziej różnorodnych krajów Ameryki Łacińskiej. Bezkresne pustynie, pokryte wiecznym śniegiem wulkany, zawsze zielony las deszczowy i urozmaicone wybrzeże z jedną z najpiękniejszych raf koralowych świata. Jeśli dodamy do tego wspaniałe kolonialne miasteczka i doskonale zachowane pozostałości tajemniczej kultury Majów i Azteków oraz piękną, słoneczną pogodę przez cały rok, to mamy receptę na urlop doskonały. Meksyk to największy kraj Ameryki Środkowej o powierzchni niemal 7-krotnie większej niż powierzchnia Polski. Na północy graniczy ze Stanami Zjednoczonymi a od południa z Belize i Gwatemalą. Urozmaicona linia brzegowa obejmująca klify, lasy namorzynowe oraz piękne piaszczyste plaże liczy niemal 10 000 km. Od zachodu Meksyk ogranicza potężny Pacyfik, a od wschodu zatoka Meksykańska będąca częścią Oceanu Atlantyckiego. Północna część kraju to spalone słońcem pustynne tereny. Centralna część Meksyku obejmuje rozległy płaskowyż wznoszący się ponad 2000 metrów n.p.m., z górującymi nad okolicą stożkami czynnych wulkanów. To tu znajduje się stolica kraju i jedno z największych miast świata – Mexico City, a także liczne pozostałości wspaniałej niegdyś kultury Azteków. Południowa części Meksyku położona w strefie podrównikowej, to pokryte zawsze zielonym lasem deszczowym tereny Półwyspu Jukatan. To właśnie ten region zwany również Riwierą Majów najczęściej wybierają turyści pragnący spędzić egzotyczne wakacje w Meksyku. Tym co przyciąga na Półwysep Jukatan są długie, piaszczyste plaże łagodnie opadające do ciepłych wód Zatoki Meksykańskiej, piękna rafa koralowa i wspaniałe zabytku kultury Majów z doskonale zachowanymi ruinami w Chichen Itza, Ek Balan, Tulum i Coba. Goście doceniają również szeroką gamę hoteli - od kameralnych obiektów w lokalnym stylu aż po rozległe kurorty znanych sieci z licznymi basenami, restauracjami i bogatą formułą all Inclusive.

Dla kogo wakacje w Meksyku?

Meksyk to kraj z niezliczoną ilością atrakcji, polecany na wakacje dla każdego rodzaju turystów. Na rodziny z dziećmi czekają niekończące się piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza. Gwarancją udanych rodzinnych wakacji w Meksyku jest bogata infrastruktura hotelowa z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Wiele hoteli oferuje aquaparki ze zjeżdżalniami, mini kluby, ciekawy  program animacyjny a także bogatą ofertę kulinarną z nieograniczona ilością posiłków i napojów w ramach all Incluive.
Osoby aktywne mogą wybierać spośród szerokiej gamy zajęć sportowych i rekreacyjnych dostępnych zarówno w hotelu jak i na plaży. Kajaki, windsurfing, gra w golfa czy tenisa, to tylko kilka z wielu aktywności, jakim można się oddać w czasie wakacji na Półwyspie Jukatan. Meksyk uznawany jest również za jeden z najciekawszych kierunków dla miłośników nurkowania. Długa na kilkaset kilometrów rafa koralowa oferuje doskonałe warunki do obserwacji podwodnego świata. Na doświadczonych nurków czekają cenoty – schowane w dżungli naturalne studnie z liczącym wiele kilometrów systemem podwodnych korytarzy.

Oferta hotelowa Meksyku obejmuje wiele obiektów przeznaczonych dla par. Na Riwierze Majów można znaleźć zarówno butikowe hotele w regionie Tulum jak i większe kurorty w okolicach Playa del Carmen i Cancun, które są dedykowane wyłącznie dla osób dorosłych. Romantyczna sceneria, wysoki poziom obsługi i specjalna oferta przeznaczona dla par sprawiają, że Meksyk uchodzi za jeden z najlepszych kierunków na romantyczne wakacje we dwoje i podróż poślubną.
Wakacje w Meksyku, a w szczególności pobyt na Półwyspie Jukatan, dostarczą dużej ilości wrażeń dla pasjonatów zwiedzania. W regionie można znaleźć doskonale zachowane ruiny Majów, którzy stworzyli niegdyś potężną cywilizację pośrodku dżungli. Chichen Itza, Ek Balam, Coba i Tulum to najbardziej znane stanowiska archeologiczne odwiedzane corocznie przez tysiące turystów.

Kiedy jechać na wakacje do Meksyku?

Meksyk to ogromny kraj położony w kilku strefach klimatycznych. Północna część ma klimat zwrotnikowy suchy z gorącą porą w miesiącach letnich i łagodnymi zimami. Centralna część położona ponad 2000 m n.p.m. cieszy się przyjemnymi temperaturami ok 20 stopni Celsjusza przez cały rok. Najpopularniejszy region turystyczny – Półwysep Jukatan położony jest w strefie podrównikowej, co sprawia, że wysokie temperatury w granicach 30 stopni utrzymują się tu przez 12 miesięcy w roku. Najlepsza pogoda występuje od grudnia do kwietnia. Trwa wówczas pora sucha z największą ilością słonecznych godzin w ciągu dnia. W okresie od maja do listopada trwa pora deszczowa, która cechuje się bardziej wilgotnym powietrzem i częstszymi opadami, występującymi głównie wieczorami. Niebo jest częściej zachmurzone, a liczba godzin słonecznych waha się od 5-7 dziennie, co w dalszym ciągu pozwala na przyjemne spędzanie urlopu. Dla osób szukających tanich ofert wakacji w Meksyku miesiące wiosenne oraz jesienne to najlepszy czas na urlop na Riwierze Majów. Ceny przelotów i hoteli są wówczas dużo niższe a liczba turystów zdecydowanie spada. W okresie od końca lipca do końca października trwa pora huraganów, które raz na kilka lat docierają na Półwysep Jukatan.

Cancun

Cancun to turystyczne centrum Półwyspu Jukatan i brama wjazdowa do tej części Meksyku. W ostatnich latach stało się ulubionym miejscem na egzotyczne wakacje w Meksyku, przyciągając każdego roku miliony turystów z całego świata.

Riviera Maya

Riviera Maya to potoczna nazwa ponad 300 kilometrowego wybrzeża w meksykańskiej prowincji Quintana Roo. Jest to najdalej na wschód wysunięty fragment Meksyku w całości położony na terenie Półwyspu Jukatan.

Meksyk - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.