Riviera Maya

RIVIERA MAYA

Riviera Maya to potoczna nazwa ponad 300 kilometrowego wybrzeża w meksykańskiej prowincji Quintana Roo. Jest to najdalej na wschód wysunięty fragment Meksyku w całości położony na terenie Półwyspu Jukatan. Teren Riwiery Majów to najczęściej wybierane miejsce na wakacje w Meksyku, które swą popularność zawdzięcza wspaniałym walorom wypoczynkowym, sprzyjającemu klimatowi i obecności niezliczonej liczby atrakcji. Tym co najbardziej przyciąga turystów na Jukatan są długie, piaszczyste plaże łagodnie oblewane przez zawsze ciepłe wody Morza Karaibskiego. Na wybrzeżu na południe od Cancun wyrosły liczne kurorty turystyczne z setkami komfortowych hoteli oferujących wakacje All Inclusive.Najbardziej znanym jest Playa del Carmen, gdzie poza bogatą baza noclegową na turystów czekają liczne restauracje, bary i kluby.

Dla rodzin z dziećmi polecane są mniejsze miejscowości takie jak Playa Paraiso, Punta Maroma czy Puerto Aventuras. Tutejsze hotele oferują rozległe ogrody z licznymi udogodnieniami dla najmłodszych, a spokojna okolica daje gwarancję bezpiecznych wakacji. Nie lada atrakcją zarówno dla najmłodszych jak i starszych Gości będzie park ekologiczno-archeologiczny Xcaret. Miejsce to można nazwać Jukatanem w pigułce. Jak nazwa wskazuje park ekologiczno-archeologiczny pozwala poznać charakterystykę regionu z uwzględnieniem warunków przyrodniczych i kulturowych. Na terenie parku można znaleźć m.in. atrakcje historyczne, wodne a także ogród zoologiczny z okazami lokalnej fauny.

W ostatnich latach coraz większa popularnością cieszy się Tulum. To niegdyś senne miasteczko zyskało sławę dzięki ruinom Majów, które wznoszą się bezpośrednio nad piękną plażą. Obecnie jest to najbardziej modny meksykański kurort z ekskluzywną strefą turystyczną obejmujące butikowe hotele dla najbardziej wymagających Klientów.

Poza wspaniałymi plażami Riviera Maya zapewnia wiele atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i pasjonatów zwiedzania. Tuż przy wybrzeżu znajduje się druga największa na świecie rafa koralowa, dająca wspaniałe możliwości eksploracji podwodnego świata. Bardziej zaawansowani nurkowie docenią możliwość nurkowania w tzw. „cenotach” czyli naturalnych skalnych studniach wypełnionych krystalicznie czystą wodą i połączonych długimi podziemnymi korytarzami.

Wybrzeże Riviera Maya to również wspaniała baza wypadkowa do odkrywania skarbów Jukatanu. W czasach prekolumbijskich było to centrum wysoko rozwiniętej kultury Majów. Podczas wakacji w tej części Meksyku, warto poświęcić kilka dni na odwiedziny Tulum ze słynnymi ruinami Majów zawieszonymi na klifie tuż nad morzem, czy wizytę w strefie archeologicznej Chitzen Itza z doskonale zachowanymi pozostałościami Świątyni Wojownika i Piramidy Kukulkana. Do innych, mniej znanych , aczkolwiek równie interesujących stref archeologicznych zalicza się Ek Balam i Coba, gdzie na odwiedzających czekają skryte pośród dżungli piramidy, będące świadectwem dawnej świetności potężnej niegdyś cywilizacji Majów.

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.