Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Dalmacja

Opis

OREBIĆ

Orebić to miasteczko portowe zlokalizowane na Półwyspie Pelješac, u stóp góry św. Eliasza. Na wzniesieniu prowadzącym na sam szczyt znajduje się słynny kościół Gospa od Anđela oraz klasztor Franciszkanów z 1470 roku, w którym stworzono muzeum. Rozpościera się stamtąd zapierający dech w piersiach widok na okoliczne wyspy, w tym pobliską Korčulę, zwaną „małym Dubrovnikiem”. Orebić słynie z bogatej tradycji żeglarskiej oraz długich plaż, oblewanych przez wyjątkowo przejrzystą turkusową wodę morską. Występują tu głównie plaże żwirowe (np. Viganj i Kučište), można odnaleźć także piaszczyste nadbrzeżne fragmenty. Najbardziej znana piaszczysta plaża Orebicia zlokalizowana jest w zatoce Trstenica. Miasteczko ma świetne warunki nie tylko do zażywania kąpieli morskich i słonecznych, ale także do uprawiania sportów wodnych, jak np. nurkowanie, jachting i windsurfing. Okolice Orebicia znane są z produkcji wina Postup, którego winnice znajdują się około 20 km stąd, w miejscowości Potomje. Rośnie tu nie tylko winorośl, cały Pelješac słynie z uprawy oliwek, cytrusów oraz hodowli owoców morza. Jest tu piękna śródziemnomorska przyroda, przepyszna kuchnia, urokliwe zatoczki oraz długie plaże. Zabudowa jest tu raczej kameralna, małe wille i apartamenty skrywają się wśród zieleni. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada spacerowa, przy której powstały bary, kawiarnie i pomosty. Między domkami przebiega zaś ulica Bana Josipa Jelačića, będąca główną ulicą miasteczka. Po spacerze oraz morskiej kąpieli, będąc w Orebiciu, warto odwiedzić Muzeum Morskie, które ukazuje żeglarską tradycję miasteczka i jego rozwój.

TRPANJ

Trpanj to  małe malownicze miasteczko na północnym wybrzeżu Półwyspu Pelješac, który słynie z pięknej roślinności, smacznej kuchni i cudownych plaż. Z miasteczka rozpościera się widok na Chorwację lądową, dokładniej na górzystą Riwierę Makarską. Na wzniesieniu nad miasteczkiem w XVII wieku zbudowano kościół św. Rocha, który do dziś jest jedną z największych atrakcji okolicy i z którego maluje się widok nie tylko na wybrzeże zlokalizowane naprzeciwko, ale także na okoliczne wysepki. Podczas prac badawczych  na wzgórzu, nieopodal kościoła, odkryto szczątki ceramiczne z dawnych czasów, co świadczy o długiej historii tego regionu. Oprócz kościoła, symbolem miejscowości jest rzeźba Marii Panny Gwiazdy Morza znajdująca się na skale przed portem, będąca patronką okolicy oraz tutejszych żeglarzy. Blisko miasta zlokalizowane są też ruiny twierdzy rodziny Kačić, które warto zwiedzić. Półwysep, a w szczególności okolice miejscowości Trpanj słyną z winnic i winiarni. Najbardziej znanymi trunkami tej części Chorwacji są wina Dingač i Postup. Trpanj to pyszna kuchnia, piękne plaże, śródziemnomorska roślinność oraz pyszne wino. Wypoczywając tu, warto wybrać się także nieco dalej, no do Zatoki Blace, gdzie na wybrzeżu znajduje się  lecznice błoto. Około 10 km od Trpnja znajduje się jedna z najpiękniejszych słynnych chorwackich plaż – Divna.

ZAOSTROG

Zaostrog jest miastem wypoczynkowym, położonym 30 km na południe od Makarskiej. Słynie ze swoich żwirkowych i piaszczystych plaż, pełnych małych zatoczek, otoczonych lasami sosnowymi, drzewami piniowymi i gajami oliwnymi. Miejsce zachwyca przejrzystą wodą oraz dalmatyńską architekturą. Nie jest to bardzo oblegany kurort turystyczny, dzięki czemu można tu wypocząć w ciszy, zrelaksować się nie tylko leżąc na plaży, ale także spacerując po pobliskich górach Rilić. Miasto ma długą historię, zasiedlone było już w czasach rzymskich. Do najdawniejszych zabytków należą tu twierdza Ostrog i  relief boga Mitry. Nieco nowszymi budynkami, wartymi odwiedzenia są tutejsze trzy kościoły – gotycki kościół św. Barbary, kościółek św. Roka wybudowany w XVII wieku oraz najnowszy kościół także pod wezwaniem św. Barbary z 1872 roku. Można podziwiać tu stare dalmackie domy, jednak ze względu na gwałtowny rozwój turystyki powstaje tu coraz więcej nowoczesnych budynków, infrastruktura turystyczna jest coraz bogatsza a Zoastrog z roku na rok zyskuje coraz większe grono wielbicieli, którzy doceniają gościnność tutejszych mieszkańców, pyszną kuchnię oraz uroki malowniczego wybrzeża.

 

GRADAC

Gradac to jedna z największych miejscowości Riwiery Makarskiej, na terenie której znajduje się najdłuższa 5-kilometrowa plaża riwiery Gornja Vala. Plaża przede wszystkim żwirowa, jednak można  odnaleźć piaszczyste uskoki. Oprócz turystyki, długą tradycję ma tutaj rolnictwo, rybołówstwo oraz uprawianie gajów oliwnych, dzięki czemu lokalna kuchnia jest wyjątkowo pyszna. Miasteczko w sezonie letnim pełne jest restauracji i kawiarni, będąc w Gradacu można odwiedzić także kilka okolicznych zabytków, m.in. zobaczyć pozostałości średniowiecznej wieży z XVI wieku, kaplicę św. Paskala zlokalizowaną na wzgórzu Gradac, wczesnoromański kościół św. Jana oraz barokowy kościół św. Michała Archanioła. W tym ostatnim do dziś zachowały się trzy ołtarze wykonane z marmuru oraz drewniany posąg świętego Rocha. Gradac oprócz plaż otoczonych sosnami, sprzyjających uprawianiu sportów wodnych, posiada wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, w których miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą grać w tenisa, minigolfa oraz gry drużynowe. Gradac, tak jak i pozostałe części Riwiery Makarskiej, cechuje się malowniczym krajobrazem, który zawdzięcza masywowi górskiemu Bikovo wpadającego wprost do morza.

PODGORA

Malownicza miejscowość Riwiery Makarskiej. Z biegiem czasu stała się najbardziej atrakcyjną osadą turystyczną w Dalmacji. Znajduje się ok. 9 km od miejscowości Makarska. Znaleźć w niej można port dla łodzi rybackich oraz promenadę z pięknym kamiennym bulwarem. Miasteczko „pod górą” nazwę swoją zawdzięcza malowniczemu położeniu u stóp masywu Biokovo. Harmonijnie dopasowała nowe usługi turystyczne do uprzednio istniejącej osady starych domów rybackich. Ponadto miasteczko posiada bogatą ofertę aktywnego wypoczynku, która skierowana jest dla miłośników sportów wodnych. Ciekawym elementem wartym obejrzenia jest pomnik założenia jugosłowiańskiej marynarki wojennej, o kształcie skrzydeł mewy. Historia turystki w Podgorze sięga roku 1962. Podczas trwania sezonu letniego w mieście organizowane są festyny oraz różnego rodzaju uroczystości, jak np. wieczorki rybackie i folklorystyczne i wiele innych interesujących wydarzeń. Wakacje w tym miejscu to odpoczynek od wielkich tłumów, w otoczeniu śródziemnomorskiej roślinności i krystalicznej wody.

IGRANE

Miejscowość, nad którą góruje szczupła dzwonnica kościoła Gospy od Rużarija, wydawać się może, że czuwa ona nad mieszkańcami miasta. Dziś Igrane znane jest jako ośrodek turystyczny z rozwiniętą bazą turystyczną, który przyciąga coraz większe ilości turystów. Długie plaże, gaje oliwne, klimatyczne kawiarnie i restauracje – to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter malowniczej miejscowości na Wybrzeżu Makarskim. To miejsce, gdzie góry stykają się z turkusową tonią Morza Adriatyckiego, a słońce zachodzi za wzniesieniami wyspy Brač. Wzdłuż długiej plaży ciągnie się promenada, gdzie wybudowano wiele komfortowych willi i domów, a także restauracji, kawiarni i sklepów. Igrane słynęło kiedyś również z uprawy oliwek, do dzisiejszego dnia mieszkańcy nie zaniedbali swoich gajów oliwnych i wciąż produkują z nich różne wyroby. Miejscowość ta jest popularna zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, ze względu na jej spokojny charakter. Jednym słowem Igrane to przyjemne letnisko z cudownym pasmem górskim Biokovo ciągnącym się w tle, przyciągające turystów z całego świata.

WYSPA HVAR

Ciepłe zimy, przyjazne lata, pełne słonecznych dni. Hvar uznawany jest za jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Odseparowanie od stałego lądu często uznawane jest za wadę, jednakże nie w tym przypadku. Wyspa oddalona jest od zanieczyszczeń płynących z zakładów przemysłowych czy  komunikacji miejskiej. W zamian za to na Hvarze znajdziemy pola lawendy, stare drzewa oliwne, winnice oraz niespotykaną jedność człowieka i przyrody. W ciągu mijających lat i bogatej historii, wyspa stała się oazą kultury, świadectwem świadomości narodowej. W 2008 roku krajobraz wyspy został wpisany na listę UNESCO jako "Równina Starego Gradu”. Największym miastem wyspy jest Hvar. Miejscowość ta szczyci się najstarszym zachowanych teatrem w Europie (założony w 1612 roku). Na wyspie znajduje się wiele miejsc noclegowych, turystyka zaczęła się rozwijać już w XIX wieku.

TROGIR

Trogir to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, położone nieopodal Splitu, którego stare miasto tworzy dawny pałac cesarza Dioklecjana. Starówka Trogiru także słynna jest z powodu swojego piękna, o docenieniu jej walorów świadczy wpisanie jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miasto portowe, założone około III w. p.n.e., połączone mostem z wyspą Čiovo. Słynna trogirska starówka także znajduje się na wysepce zlokalizowanej pomiędzy wspomnianą już Čiovo a Chorwacją lądową, co sprawia, że okoliczne widoki są naprawdę wyjątkowe, a spacery po tutejszych mostach to przepiękne przeżycie. Panuje tu iście dalmatyńska atmosfera pełna pysznej kuchni, smacznego wina i beztroskiego plażowania oraz długich spacerów po wąskich, krętych, kamiennych uliczkach. Odwiedzając Trogir nie można nie odwiedzić Bramy Lądowej przebudowanej w XVI wieku, Pałacu Stafileo z końca XV wieku, Katedry św. Wawrzyńca oraz Pałacu Ćipiko. Wzdłuż tutejszego portu, stworzono szeroki bulwar z dużą ilością palm. Okolica bogata jest w różnorodne plaże, z których najpopularniejszymi są Pantana, Medena, Okrug czy Kava Slatine. Pierwsza z nich to piaszczysto-żwirkowa plaża mająca około pół kilometra, otoczona lasem sosnowym w okolicach której są bary, restauracje oraz boisko do piłki plażowej i badmintona, jak i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Plaża Medena ma aż 3 km długości a wokół niej znajdują się nie tylko bary i restauracje, ale także supermarkety oraz duży parking, zaś  Plaża Okrug, podobnie jak np. Copacabana, to miejsce gdzie przez całą noc tętni życie. Trogir obfituje więc w wiele różnorodnych atrakcji i jest w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających odwiedzających.

MAKARSKA

Makarska to jeden z największych chorwackich kurortów turystycznych, będącym sercem Riwiery Makarskiej, wzdłuż której ciągnie się aż 40 km plaż. Miasto słynie z przepięknego położenia u podnóża masywu górskiego Biokovo. Miejsce sprawia wrażenie, jakby górskie zbocza wpadały wprost do wody. Plaże żwirkowe ciągną się tu kilometrami, nierzadko otoczone sosnowymi laskami. Woda ma lazurowy kolor. Okolica pełna jest lokalnych restauracji, barów i dyskotek. Mała starówka miejska, mimo iż odbudowana w 1962 r., jest urokliwa. Jej najważniejszą częścią jest katedra św. Marka, która swoją historią sięga XVIII wieku i która zlokalizowana jest na głównym placu miejskim. Przed świątynią znajduje się barokowa fontanna oraz pomnik poety Andriji Kačić Miošicia stworzony w 1890 r. Niemal wzdłuż całego wybrzeża wiedzie nadmorski bulwar pełen ławeczek i palm. Malowniczy jest mały Półwysep św. Petar z latarnią morską, który jest celem większości spacerów. Innymi atrakcjami miasta są małe sanktuarium Veprić, góra Trzech Krzyży w Biokovie oraz klasztor franciszkański z 1614 r., w którym znajduje się muzeum skorupiaków gromadzące największe zbiory muszli w Europie. Makarska jednak przede wszystkim to niesamowicie piękne bezkresne plaże, cudowne miejsce na relaks, wypoczynek, uprawianie sportów wodnych oraz wieczorną zabawę.

PAG

Miejscowość Pag położona jest na wyspie Pag zlokalizowanej u wybrzeży Dalmacji. Najłatwiej dostać się na nią Paškim Mostem, który łączy Chorwację lądową (przylądek Ošljak) z przylądkiem Fortica położonym na wyspie. Alternatywą może być przeprawa promowa Prizna-Žigljen. Dotarcie na wyspę nie powinno więc stanowić żadnego problemu. Wyspa Pag słynie przede wszystkim z pozyskiwania soli, hodowli ziół: tymianku, rozmarynu i szałwi oraz wytwarzania sera. Słynny paški sir dzięki dostępności najlepszych ziół i soli, jest tu jedyny w swoim rodzaju i unikatowy. Na wyspie jest kilka większych ośrodków miejskich z rozwiniętą bazą hotelowo-turystyczną, ośrodkami dla płetwonurków oraz licznymi zabytkami, takimi jak starosłowiańskie kościoły i pozostałości po kulturach rzymskiej i weneckiej. Jednym z takich miast, największym na wyspie, położonym w samym centrum nad Zatoką Pašką, jest Pag. Miasteczko ma dwie części – nową oraz oddaloną o 3 km od centrum starą. W starej części można podziwiać renesansowe i gotyckie budynki, liczne kamieniczki, Dwór Książęcy z XV w., wieżę Skrivant, Pałac Biskupi oraz mury obronne. Warty uwagi jest Kościół Wniebowzięcia Marii Panny i główny rynek, czyli Trg kralja Krešimira IV. Znajduje się tu dziewięć zabytkowych baszt oraz rezerwat przyrody o nazwie Dubrava. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się deptak, idealny na spacery. Poza licznymi plażami, miejscami spacerów, tradycyjnymi restauracjami i kawiarenkami, Pag sprzyja nurkowaniu, uprawianiu różnych sportów wodnych oraz jeździe na rowerze.

Wycieczki fakultatywne

BIOKOVO

Biokovo zwane górą z korzeniami w morzu i głową w chmurach. Podróż dostarcza adrenaliny podczas przejazdu półkami skalnymi gór Biokovo oraz wrażeń zmysłowych przez podziwianie niepowtarzalnej panoramy Riwiery Makarskiej.

Chętni będą mogli wspiąć się na szczyt św. Jerzy oraz Vošac. Wycieczka dla miłośników górskich spacerów i pięknych widoków.

Jednym ze wspaniałych miejsc w tym regionie jest Skywalk Biokovo, nowa atrakcja ulokowana wysoko w Parku Przyrody Biokovo, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże: Adriatyku i wyspy, a nawet odległe Włochy widoczne w pogodny dzień. Szklany spacer nad przepaścią jest wielką atrakcją dla wszystkich turystów!

Skywalk znajduje się 1228 metrów nad poziomem morza i został zaprojektowany jako konstrukcja, która wznosi się nad klifem z widokiem na Riwierę Makarską, Adriatyk, wyspy i otwarte morze.

Na głównej konstrukcji położono szklany chodnik, aby zapewnić widok z lotu ptaka we wszystkich kierunkach, tworząc wyjątkowe doznania.

W cenie: przejazd w obie strony, bilet na SKYWALK (50 kun- ok 6,50 €) i opłatę za lokalnego przewodnika.

Cena orientacyjna: 50 € za osobę

Informacje dodatkowe: wycieczka organizowana z Riwiery Makarskiej. Wyjazd ok. godziny 9.00, powrót zależy od czasu wolnego na zdjęcia

MOSTAR I MEDZIUGORIE

Medziugorie to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. Corocznie przybywa tam 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Głównym punktem dla zwiedzających jest kościół pod wezwaniem św. Jakuba leżący w centralnej części miejscowości, charakterystyczne dwie wieże kościoła widać z różnych części Međugorje.

W pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) położone ok. 3 km od centrum miasta, powyżej wsi Bijakovići oraz Góra Krzyża (Križevac) mająca 520 m n.p.m, na jej wierzchołku znajduje się biały krzyż, mający nieco ponad 8 m wysokości.

Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most. W 2005 obiekt ten i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do pozostałych atrakcji należą także: Meczet Koski Mehmed Pasha, Wieża Pokoju z której można podziwiać ciekawe położenie samego Mostaru, jego niską zabudowę i otaczające wzgórza.

Podczas wycieczki nastąpi przejazd do Medziugorie, gdzie możliwe będzie wejście na Górę Objawień.

Następnie po podróży do centrum miasta przeznaczona będzie chwila na czas wolny oraz indywidualną modlitwę, dalej droga wieść będzie do Mostaru, gdzie z przewodnik przedstawi podróżnym najciekawsze punkty miejscowości.

Czas trwania: ok. 9 godzin

Cena: 50 € za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Medjugorje i Mostarze

Wycieczka organizowana z Riwiery Makarskiej, przewidywane godziny 09:00 wyjazd, powrót około godziny 18:00.

DUBROWNIK

Wycieczka do Dubrovnika nazywanego także „Perłą Adriatyku” to idealna opcja dla turystów chcących zaczerpnąć trochę więcej z uroków oferowanych przez Chorwację.

Z pewnością jest to najbardziej znane i intrygujące miasto w tym regionie. Jego ciekawa zabudowa i architektura spowodowała, że służył jako plan zdjęciowy wielkich produkcji filmowych takich jak „Gwiezdne Wojny” czy „Gra o tron”.

Liczne turystyczne atrakcje ukryte są w obrębie średniowiecznych murów otaczających miasto, należą do nich m.in. Stari Grad, czyli Stare Miasto oferujące widoki obfite w zabytkową architekturę, Wzgórze Srd (Mount Srđ) mające wysokość 412 m.n.p.m z którego szczytu można zobaczyć najpiękniejsza panoramę rozpościerającą się na cały Dubrovnik, czy Klasztor i kościół Franciszkanów z trzecią najstarszą działającą apteką na świecie otwartą w 1317 roku.

Wrażenie na odwiedzających zrobi z pewnością starówka, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Idealne miejsce na spacery, relaks i zakupy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od kościołów, muzeów, akwenów wodnych po piękne małe skwery.

Wzgórze Srđ wznosi się nad Dubrownikiem po północnej stronie. Na wysokości 413m wyróżnia się monumentalna Twierdza Cesarska, która została zbudowana podczas okupacji Napoleona w 1810 roku, obok twierdzy znajduje się duży krzyż zbudowany w 1933 roku ze słynnego kamienia Brač.

W programie wycieczki przewidziane jest zwiedzanie miasta: najdłuższa i najszersza ulica miasta Stradun, Pontanna Onofriego, Kościół i Klasztor Franciszkanów, Dzwonnica Miejska, Pałac Sponza, Kościół Św. Błażeja-patrona miasta, Pałac Księżycy, Katedra Dubrovnica oraz Stary Port. Przewiduje się również czas wolny.

Wyjazd z Riwiery Makarskiej ok. 9:00, powrót ok. 18:00

Czas trwania: ok. 9 h

Cena: 50  €  za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Dubrowniku

Cena nie obejmuje: biletu wstępu na mury Dubrownika, który wynosi 200 kun (około 28 €) dla dorosłych i 50 kun dla dzieci (około 6,50 €).

FISH PICNIC

Czas trwania: wyjazd ok. 09:00, powrót ok. 18:00, ok. 9 godzin.

Cena: 50 € za osobę

Cena zawiera: rejs łodzią z piknikiem rybnym (ryba, przystawka, sałatka, rakija, wino, sok)

Wycieczka przewidująca rejs statkiem na wyspę Hvar, gdzie odbędzie się spacer po starej wiosce Rybackiej Vrboska.

Kolejny punkt to rejs na wyspę Brać do miejscowości Bol, gdzie atrakcję stanowi zmieniająca swoje położenie plaża "Złoty Róg".

Transport ze wszystkich miejsc Riwiery Makarskiej łodziami do 70 miejsc. Możliwa kąpiel w jednej z zatok na życzenie gości, obiad na pokładzie zawierający aperitif z domowej rakiji, świeże ryby poławiane z morza oraz wino i sok. 

Wycieczka organizowana z Riwiery Makarskiej.

LAWENDOWE POLA

Leżąca na lazurowych wodach Adriatyku wyspa Hvar należy do południowo-zachodniej części Dalmacji, uznawanej za najbardziej turystyczny rejon Chorwacji. Na wschodzie wyspy znajduje się dawna stolica chorwackiej lawendy, czyli XV-wieczna miejscowość Velo Grablje, która przed II wojną światową stała się największym producentem oleju lawendowego w Dalmacji. Na wyspie organizowany jest Festiwal lawendy, odbywa się nie gdzie indziej jak w Velo Grablje. Corocznie na przełomie czerwca i lipca możemy wziąć udział w wydarzeniu i poczuć lata świetności miejscowości, a także uczcić produkcje przeróżnych produktów wyrabianych z tej intensywnie pachnącej i kojącej lawendy.

Wycieczka ta to połączenie odkrywania niezwykłej hvarskiej przyrody, wraz z kosztowaniem regionalnych przysmaków, w tym również degustacja wina. Czas upływa pośród chorwackiej natury, w towarzystwie pięknych zapachów lawendy porastającej licznie pola tego rejonu i zaspokajających podniebienie smaków kulinarnych niespotykanych na co dzień.

Cena: 30 € za osobę

W cenie: przejazd w obie strony

Wycieczka organizowana z Wyspy Hvar, dostępna tylko gości hotelu Sirena.

FISH PICNIC - WYSPA HVAR

Wyjazd organizowany z wyspy Hvar łodziami dysponującymi do 70 miejsc. Wycieczka przeznaczona dla miłośników podziwiania pięknych krajobrazów oraz wypoczynku w rajskim klimacie.

Błogi czas spędza się płynąc w rejs statkiem, kąpiąc się w krystalicznych wodach Adriatyku oraz odpoczywając w klimatycznych kafejkach i barach przy samej plaży.

Możliwa także kąpiel w jednej z zatok na życzenie Gości, obiad serwowany na pokładzie zawierający aperitif z domowej rakiji, przyrządzone, świeże ryby wyłowione prosto z morza oraz wino i sok.

Cena: 50 € za osobę

 W cenie: rejs łodzią z piknikiem rybnym (ryba, przystawka, sałatka, rakija, wino, sok)

Wycieczka organizowana z Wyspy Hvar, dostępna tylko gości hotelu Sirena.

 

 

KORČULA

  • Wyjazd autokarem w godzinach porannych
  • Przejazd przez most Perjesač oraz przez półwysep Perjesač
  • Przeprawa promowa na wyspę Korčula
  • Zwiedzanie miasta Korčula z przewodnikiem
  • Czas wolny (ok. 3 h)
  • Po południu powrót po hotelu

Wycieczkę zaczynamy ok. godziny 8-9. Przejeżdżamy przez most Pelješac, łączący półwysep z kontynentalną częścią Chorwacji.

Następnie jedziemy krętymi drogami, podziwiając piękne widoki i mijając liczne pola winorośli. Podróż zajmie nam około 90 min.

Promem płyniemy do Korčuli (ok. 20 min.). To miasto otoczone murami obronnymi. Ma taką samą nazwę jak wyspa, na której się znajduje.

Stara część Korčuli jest niemal całkowicie otoczona przez morze. Wzniesiona z białego kamienia, swoim kształtem przypomina rybi szkielet. Według legendy urodził się tam słynny podróżnik Marco Polo.

Miasto zwiedzamy z licencjonowanym przewodnikiem (ok. 1 godz.). Podczas spaceru opowie o historii miejscowości oraz pokaże najpiękniejsze zakątki starówki.

Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy około 3 godziny czasu wolnego. Zachęcamy do plażowania, spacerów po starym mieście oraz do degustacji lokalnych specjałów i win.

Po południu powrót promem i wyjazd autokarem do hotelu.

Czas trwania: ok. 8 h.
Cena: 50 EUR.
Cena zawiera: przejazd autobusem, przeprawę promową, zwiedzanie z przewodnikiem, opiekę pilota.
Cena nie zawiera: biletów wstępu.

WODOSPADY KRAVICA

  • Wyjazd autokarem w godzinach porannych
  • Przyjazd do miejscowości Kravica (ok.1,5 h)
  • Czas wolny – spacer, kąpiel, lunch (5-6 h)
  • Po południu powrót do hotelu

Wodospady Kravica są grupą wodospadów w dorzeczu rzeki Trebižat.
Krystalicznie czysta woda rozlewa się tworząc liczne kaskady.
Cały kompleks wodospadów ma około 100 m szerokości.
Najwyższy z nich ma ok. 25 m wysokości.

Wycieczkę zaczynamy od wyjazdu autokarem z hotelu.
Na miejscu spędzamy ok. 5-6 godzin.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości kąpieli nieopodal wodospadów. Także do podziwiania piękna wodospadów podczas spaceru brzegiem rzeki.

W cenie wycieczki zapewniony jest lunch w jednej z restauracji z widokiem na kaskady wodospadu (napoje dodatkowo płatne).

Po południu powrót do hotelu.

Czas trwania: ok. 8 h.
Cena: 50 EUR.
Cena zawiera: przejazd autobusem, bilet wstępu, lunch.
Cena nie zawiera: napoi do obiadu.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo