Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00
Wakacje w Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg

Opis

SŁONECZNY BRZEG

Najsłynniejszy bułgarski kurort, na wybrzeżu Morza Czarnego. Zaraz obok Złotych Piasków miejsce to stanowi główny ośrodek bułgarskiej Riwiery. Około 600 hoteli i 400 restauracji czeka na turystów z całego świata. Jest to kurort sezonowy, który rozpoczyna swoją działalność na wiosnę, by zakończyć ją jesienią. Największą jego atrakcją jest fantastyczna plaża, 6 kilometrów złotego piasku w formie półksiężyca, otoczony wydmami. Pokryta jest złotym i delikatnym piaskiem, a wśród występujących wydm znajdują się również wyjątkowe gatunki roślin. Z kolei łagodne zejście do morza oraz płytka woda są miejscem sprzyjającym wakacjom dla rodzin z małymi dziećmi, gdzie pociechy będą mogły się bawić i uczyć pływać. Plaża odznaczona jest Certyfikatem Błękitnej Flagi. Dzięki morskiej bryzie w ciągu dnia nie odczuwa się upałów, a wieczory są orzeźwiające. Słoneczny Brzeg to także raj dla amatorów bujnego nocnego życia. Niezliczona liczba restauracji, barów i kawiarni, które serwują wszelkiego rodzaju specjały zarówno kuchni lokalnej jak i międzynarodowej to coś, co w Słonecznym Brzegu można spotkać na każdym kroku. Nocna rozrywka zapewniana jest przez kluby nocne i bary oferujące  zabawę do późnych godzin, często przy muzyce na żywo. Sklepy i stoiska z pamiątkami zlokalizowane są w centrum miasta oraz wzdłuż większych ulic. Warto również wybrać się na miejski bazar, gdzie będzie okazja do kupna świeżych owoców i warzyw. W dzisiejszych czasach Słoneczny Brzeg przeżywa swój ponowny rozkwit. Wysokiej klasy hotele, kurort tętniący życiem, niezliczona ilość atrakcji oraz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych na plaży. Można spróbować swoich sił w nurkowaniu, w jeździe na nartach wodnych czy w windsurfingu. Miłośnicy leniwego wylegiwania się na słońcu również nie pożałują wyboru Bułgarii na kierunek letniego wyjazdu.

NESEBYR

Miasto, które znajduje się na światowej liście dziedzictwa kultury UNESCO. Założone przez Traków i nazwane „Mesambria”. Najstarsze miasto Bułgarii i jedno z najstarszych osiedli Europy. Zlokalizowane jest na wschodzie kraju, niedaleko kurortu Słoneczny Brzeg. Często nazywa się je perłą Morza Czarnego lub Dubrownikiem Bułgarii. Stara, zabytkowa część położona jest na półwyspie, który został połączony ze stałym lądem wąskim pasem, utworzonym przez ludzi. Miejsce, którego nie można pominąć podczas wczasów w Bułgarii. Można opisać go jako wąskie, brukowane uliczki, małe place, domy o dwóch kondygnacjach z kamiennymi parterami i drewnianymi piętrami, do tego kramy z pamiątkami, ogrom knajpek, tawern, a wszystko to zebrane na jednej, nie za dużej powierzchni. Zachowane budynki Starego Miasta pochodzą z XI-XIV wieku, a prawie wszystkie ze świątyń zostały zbudowane w charakterystycznym bułgarskim cerkiewnym stylu. Cała architektura stanowi wizytówkę tego uroczego i zatłoczonego w sezonie turystycznym miasta. Samo w sobie Stare Miasto leży na wysuniętym w morze półwyspie. Dojść do niego można po bardzo wąskim przesmyku, na którym mieści się tylko asfaltowa droga i chodnik dla pieszych.

ŚWIĘTY WŁAS

Spokojne miasteczko, położone we wschodniej Bułgarii, nad brzegiem Morza Czarnego. Ciągle rzadziej odwiedzane niż centrum Słonecznego Brzegu, lecz z roku na rok liczba turystów się zwiększa. W jego centrum znajdują się sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami, restauracje i tawerny, a do głównych atrakcji należą piaszczysta plaża i port jachtowy Marina Denevi. Święty Wlas jest spokojniejszym miejscem, dobrze skomunikowanym z pobliskim Słonecznym Brzegiem oraz miastem Burgas. Dodatkowym atutem miejscowości jest fakt, że ceny są zdecydowanie niższe niż w dużych bułgarskich kurortach. Miasto swoją historią sięga czasów starożytnych, kiedy miejscowość ta była jedynie tracką osadą zwaną Larisa. Dopiero w wieku XIV miasto otrzymało swoją dzisiejszą nazwę, która pochodzi od prawosławnego duchownego Vlasa. Ciekawostką o tej miejscowości jest fakt, że w XX wieku, ze względu na korzystne warunki klimatyczne utworzono na tym terenie uzdrowisko specjalizujące się w leczeniu schorzeń układu oddechowego. W dzisiejszych czasach stara część miasta wykupiona została przez inwestorów zza granicy, którzy zajmują się tam budowaniem nowoczesnych obiektów. Święty Wlas to ciekawa alternatywa wakacji dla pobliskiego Słonecznego Brzegu. Turyści odnajdą tutaj malownicze plaże oraz rozległy jachtowy port, skąd wybrać się można w morską podróż do pobliskiego Nesebyru.

RAWDA

Położona 3 km od miasta Nesebyr oraz 5 km od kurortu Słoneczny Brzeg, skąd z łatwością można się do niej dostać. Uznawana za świetny młodzieżowy kurort, w którym za niewielkie pieniądze można spędzić udane wakacje. Okolice obfitują w piękne krajobrazy, a samo miasto jest dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. Ponadto w mieście znajdują się liczne kluby, sklepy oraz okazje do nabycia pamiątek. Baza turystyczna zgormadzona na terenie miasta świetnie radzi sobie z obsługą dużych ilość przyjezdnych, dodatkowo ciągle się rozwijając. Obowiązujące ceny niewiele różnią się od ogólnych cen w Bułgarii, które też nie są przesadnie wysokie, można przyrównać je do poziomu cen polskich. Sama Rawda to miasteczko niewielkie, które na pewno zachwyci pięknymi krajobrazami. Nie znajdziemy tutaj wielkiej ilości zabytków, jak w innych miastach. Można natomiast nastawić się na wakacje w przyjemnym klimacie, gdzie woda i powietrze słyną z walorów ekologicznych – są bardzo czyste. W Rawdzie znajdują się także dwie plaży przeznaczone do wypoczywania i zażywania kąpieli słonecznych. Z miasta można udać się w podróż by odwiedzić pobliski Nesebyr i jego liczne świątynie różnych wyznań oraz obiekty o wielkiej historycznej wartości.

Wycieczki fakultatywne

Sozopol i rejs po rzece Ropotamo

Program wycieczki: 1. Przejazd do Sozopolu 2. Zwiedzanie miasteczka wraz ze starówką. 3. Lunch w restauracji. 4. Spływ rzeką Ropotamo 5. Przystanek w Burgas. Czas wolny. 6. Powrót do hotelu.

Sozopol to jedna z nadmorskich miejscowości w Bułgarii. Znany jest ze swojej starówki, krętych uliczek i typowych domów z epoki odrodzenia Bułgarii. Będzie można zwiedzić miasteczko Sozopol i pospacerować po Starówce miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. W planie jest również lunch w restauracji. W planie wycieczki przewidziany jest spływ łodzią po rzece Ropotamo – to jeden z parków narodowych Bułgarii, gdzie pod szczególną ochroną znajdują się różne gatunki ptactwa wodnego i roślin wodnych. To przepiękne obrazy dzikiej przyrody i okazja do zrobienia niecodziennych zdjęć. W drodze powrotnej planowany jest postój w Burgas – drugim, co do wielkości mieście nadmorskim.

Cena orientacyjna: 33 € za osobę dorosłą, 17 € za dziecko do 12 roku życia

Jeep Safari

Program wycieczki: 1. Przejazd w kierunku Warny 2. Postój w typowym domu bułgarskim 3. Przejazd przez rzekę 4. Postój na ognisko 5. Dalszy przejazd i zwiedzanie klasztoru św. Konstantyna i Heleny 6. Lunch w regionalnej restauracji 7. Powrót do hotelu.

Dla spragnionych przygód i mocnych wrażeń wycieczka jeepem w kierunku Warny - przejazd serpentynową drogą przez góry. Po drodze przewidziany jest postój w typowym domu bułgarskim, gdzie gospodyni poczęstuje domowym ciastem (banica) i domowym mlekiem kwaśnym (kiseło mljako). Dalszy przejazd prowadzi przez rzekę do miejsca postoju, gdzie odbędzie się ognisko. Tam będzie możliwość strzelania wiatrówką oraz inne zabawy. W drodze powrotnej zwiedzanie klasztoru św. Konstantyna i Heleny, gdzie znajduje się źródełko wody święconej. Wycieczka zakończy się obiadem w regionalnej restauracji w miejscowości Koszarica.

Cena orientacyjna: 48 € za osobę dorosłą, 24 € za dziecko do 12 roku życia

Balczik i Kaliakra

Program wycieczki: 1. Przejazd do miasteczka Balczyk. 2. Zwiedzanie ogrodu botanicznego oraz pałacu rumuńskiej królowej Marii. Opcjonalnie lunch. 3. Przejazd do przylądku Kaliakra i zwiedzanie przylądku. 4. Powrót autokarem do hotelu.

W miasteczku Balczyk znajduje się przepiękny ogród botaniczny, znany z bogatej kolekcji kaktusów. Na terenie ogrodu wybudowany został pałac rumuńskiej królowej Marii. Przylądek Kaliakra to dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne, niemal pionowe skały, sięgające 70 m. Na styku trzech żywiołów: morza, powietrza i ziemi powstało niepowtarzalne w swym pięknie miejsce, obfitujące w jaskinie, podwodne skały czy skalne nisze. Kaliakra to także miejsce historyczne i jeden z ważniejszych w kraju rezerwatów przyrody. Jego nazwa oznacza "cudowny przylądek", dzięki występującemu tam różowemu wapieniowi. Legenda głosi, że kolor pochodzi z krwi obrońców fortecy zbudowanej tam w IV w. p.n.e. Z kolei inna legenda o fortecy pochodzi z czasów, gdy Turcy w XIV w. podbijali Bałkany. W oblężonej przez Turków twierdzy znajdowało się 40 niewiast, obawiających się o swój los, gdyby forteca upadła. Zamiast poddać się najeźdźcom (i prawdopodobnie cierpieć los gorszy od śmierci) 40 panien splotło razem włosy i wskoczyło do morza. Czerwone plamy na wapiennych klifach mają pochodzić od ich krwi. Dziś przy wejściu na skały ujrzymy obelisk z napisem "Brama 40 dziewic", upamiętniający tamto wydarzenie.

Cena orientacyjna: 59 € za osobę dorosłą, 30 € za dziecko do 12 roku życia

Stambuł 1 dzień

Program wycieczki: 1. Przejazd do Stambułu (należy wziąć z sobą paszport - kontrola graniczna). 2. W Stambule zwiedzanie: Błękitnego Meczetu, Hipodromu, azjatyckiej części miasta 3. Dla chętnych: rejs statkiem po Bosforze lub wieczór turecki 4. Powrót autokarem do hotelu.

Będąc w Bułgarii warto zrobić kolejny krok i pojechać do sąsiedniej egzotycznej Turcji, aby zwiedzić słynny Stambuł. Program obejmuje zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, części Azjatyckiej oraz czas na zakupy. Ta wycieczka to niecodzienna możliwość pospacerowania po ulicach Stambułu, spróbowania pachnącej egzotycznej kuchni tureckiej, słynnych tureckich ciast i tureckiej kawy, potargowania się z miejscowymi handlarzami i nacieszenia oczu wspaniałą architekturą. Dla chętnych istnieje możliwość zapisania się na niezapomniany rejs statkiem po Bosforze lub bardzo ciekawy wieczór turecki (dodatkowo płatne).

Cena orientacyjna: 94 € za osobę dorosłą, 47 € za dziecko do 12 roku życia

Warna i Delfinarium

Program wycieczki: 1. Przejazd do Warny 2. Dla chętnych: zwiedzanie klasztoru Aladża 3. Wizyta w delfinarium 4. Zwiedzanie Warny, m.in. katedry Sweta Paraskewa. Czas wolny. 5. Powrót autokarem do hotelu.

Wycieczka do Warny, największego miasta na bułgarskim wybrzeżu - morskiej stolicy Bułgarii. Będzie możliwość zwiedzenia kompleksu klasztornego Aladża - wydrążone w skałach wapiennych pieczary, połączone krętymi schodami robią niesamowite wrażenie. Monaster ten był miejscem schronienia pierwszych chrześcijan. Przewidziana jest również wizyta w delfinarium i "przedstawienie" w ogrodzie morskim w Warnie, które trwa około godziny. Są tam trzy przesympatyczne delfiny, bawiące publiczność. Śmiałkowie mają możliwość popływać z delfinami, jednak taką wizytę należy zamówić wcześniej. Spacer po mieście Warna to przede wszystkim zwiedzanie największych i znanych atrakcji miasta, między innymi słynnej katedry Sweta Paraskiewa. Warna to miasto, które jest związane z polsko-węgierską historią. Znajduje się tam pomnik Władysława Warneńczyka. Oczywiście przewidziany jest też czas wolny na zakupy i spacery.

Cena orientacyjna: 48 € za osobę dorosłą, 24 € za dziecko do 12 roku życia

Wieczór Bułgarski- biesiada

Program wycieczki: 1. Przejazd do miasteczka Bata, do kompleksu "Złota beczka". 2. Wieczór Bułgarski: muzyka na żywo, tańce grupy folklorystycznej. 3. Tradycyjna bułgarska kolacja. 4. Dyskoteka. 5. Powrót do hotelu.

Wieczór Bułgarski będzie miał miejsce w kompleksie „Złota beczka”, znajdującym się we wsi Bata, około 20 km od Słonecznego Brzegu. Ta wycieczka oferuje bogaty program rozrywkowy - orkiestra na żywo, występy taneczne grupy folklorystycznej, taniec nestynarski (bosymi stopami na rozżarzonych węglach) oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami dla gości. Kolacja składa się z tradycyjnych dań bułgarskich, rakiji oraz wina białego i czerwonego z beczki - bez ograniczeń. Zapewniona znakomita zabawa w doborowym międzynarodowym towarzystwie. Na koniec dyskoteka do około godziny 23.30 i powrót do hotelu.

Cena orientacyjna: 33 € za osobę dorosłą, 17 € za dziecko do 12 roku życia

Filmy

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo