Polacy zagrają w Macedonii. Mistrzostwa Europy w siatkówce 2023

Rego-Bis, 18.11.2022

Kibice sportowi zacierają ręce, bo rozpoczyna się wkrótce mundial w Katarze, gdzie reprezentacja Polski w piłce nożnej będzie rywalizować z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.  Jakie międzynarodowe imprezy sportowe odbędą się w 2023 roku? Jedną z ważniejszych dla polskich kibiców będą mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą pomiędzy 28 sierpnia a 16 września 2023 (finał).

W poprzedniej edycji triumfowali Włosi, którzy pokonali w katowickim Spodku reprezentację Słowenii. Polacy w 2021 roku po zwycięstwie 3-0 nad Serbami zajęli 3 miejsce. Gdzie odbędzie się CEV EuroVolley 2023? Gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn będą cztery państwa: Włochy, Bułgaria, Izrael i Macedonia Północna. W którym z tych krajów zagrają biało-czerwoni w fazie grupowej?  

Dnia 16 listopada 2022 w zabytkowym Pałacu Królewskim w Neapolu (Włochy) odbyło losowaniu grup CEV EuroVolley 2023. Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn wylosowała grupę, która będzie rywalizować na terenie Macedonii Północnej. Jacy będą rywale biało-czerwonych w przyszłorocznych mistrzostwach?

Reprezentacja Polski zagra z gospodarzami (Macedonia Północna), Czarnogórą, Holandią, Czechami i Danią. Polacy, którzy na ostatnich trzech mistrzostwach świata dwukrotnie triumfowali a raz zdobyli tytuł wicemistrzowski są zdecydowanymi faworytami w grupie i nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywali.

Trener reprezentacji Polski Nikola Grbić w wywiadzie dla sport.pl przyznał, że wolałby zagrać na początku turnieju z silniejszymi przeciwnikami. Reprezentację Polski w przyszłym sezonie czekają również rozgrywki Ligi Narodów oraz bardzo ważne kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Co wiemy o gospodarzu polskiej grupy Macedonii Północnej ?

Siatkówka w Macedonii    

CEV EuroVolley 2023 będzie najważniejszą imprezą siatkarską w historii Macedonii. Męska reprezentacja tego kraju do tej pory dwukrotnie występowała na mistrzostwach kontynentu zajmując w  2019 – 17-te a w 2021 – 23-cie miejsce. Największe gwiazdy reprezentacji Macedonii Północnej to rozgrywający Gjorgi Gjorgiev i atakujący Nikola Gjorgiev. Są to bracia a polscy kibicie mogą ich pamiętać z występów na parkietach PlusLigi. Młodszy z rodzeństwa Gjorgi Gjorgiev grał w sezonie 2020/21 w Aluronie CMC Warta Zawiercie. Starszy Nikola Gjorgiev reprezentował barwy ONICO Warszawa (2017/18).

Jak dotrzeć z Polski na mistrzostwa Europy w siatkówce 2023 w Macedonii ?

Polskie Linie Lotnicze (LOT) mają w swoim rozkładzie rejsowe połączenie pomiędzy Warszawą a stolicą Macedonii Skopje. W okresie letnim, kiedy będą rozgrywane mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn będą loty czarterowe z Katowic do Ochrydy, czyli najciekawszego macedońskiego miasta. LOT organizuje przeloty dla specjalizującego się w Bałkanach biura podróży Rego-Bis. Na stronie katowickiego touroperatora istnieje możliwość zakupieniach biletów lotniczych.

Oczywiście można zdecydować się na wczasy w Macedonii, gdzie wszystko jest w pakiecie (zorganizowane) – lot, transfer, hotel, opieka polskojęzycznego rezydenta. Jakie jest najpopularniejsze i najlepsze miejsce do wypoczynku w Macedonii ? Oczywiście, przepiękna Ochryda położona nad niezwykle czystym jeziorem Ochrydzkim, jednym z najstarszych na świecie.

Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO posiada m.in. interesujące zabytki sakralne, starożytny teatr czy średniowieczną twierdzę. Okolica Ochrydy jest równie ciekawa a miłośnicy aktywnego wypoczynku ze względu na liczne szlaki górskie w masywie Galiczica również nie będą zawiedzeni. Dlaczego Macedonia ma w nazwie Północna? O tym, fladze narodowej oraz innych ciekawostkach z najnowszej historii tego kraju można przeczytać we wcześniejszym wpisie.

 

Powiązane oferty