Hiszpania niezmiennie popularna

Rego-Bis, 17.03.2020

Hiszpania, a właściwie Królestwo Hiszpanii, to od wielu lat jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych Polaków. Piękne plaże, klimatyczne miasteczka, słońce, melodyjny język, pyszna kuchnia, serdeczni ludzie. Wszystko czego potrzeba w jednym miejscu! Hiszpania wyjątkowo popularna stała się wśród młodzieży!

Królestwo Hiszpanii, europejski kraj ze stolicą w Madrycie, mający większą powierzchnię od Polski (505 944 km²), to kraj z długą historią i cechujący się bogatym dziedzictwem kulturowym. Znajduje się tu aż 47 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO (co stanowi 3 miejsce na świecie). Od 1986 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Obowiązującą tu walutą jest oczywiście euro, a językiem – przepiękny i melodyjny język hiszpański.Dlaczego turyści, a zwłaszcza młodzież, tak lubią to miejsce? Przede wszystkim ze względu klimat, który przyczynia się do rozwoju turystyki w tym kraju. Południe Europy, Półwysep Iberyjski, wybrzeże Morza Śródziemnego, temperatury przekraczające 30 stopni. Ponadto Hiszpania posiada długą linię brzegową z głównie piaszczystymi i żwirkowymi plażami. Kolejną kwestią jest wysoce rozbudowana infrastruktura turystyczna z całym zapleczem gastronomicznym i dobrą bazą hotelową, czyli oprócz wysokich, miejskich hoteli mamy tu do czynienia z licznymi barami, restauracjami, sklepami – a wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

Jako że jest to kraj europejski, świetnie odnajdujemy się w tamtej rzeczywistości – wyznaniowej, społecznej i etnicznej. W Hiszpanii dominującą religią jest, tak jak w Polsce, katolicyzm. Jest tu także ta sama strefa czasowa. Nie można pominąć też kwestii zabytków i muzeów, które pozwalają zaspokoić potrzebę odkrywania. Jako najlepszy przykład wskazać można Barcelonę. Miasto, największe w Katalonii, położone nad morzem Śródziemnym. Z jednej strony jedne z najlepsze plaż miejskich w Europie, z drugiej wysokie na ponad 500 m n.p.m. wzgórze Tibidabo. Masa atrakcji, klubów rozrywki, zabytków. Bo któż nie słyszał o bazylice Sagrada Familia, słynnej ulicy La Rambla, Parku Guell, czy wreszcie stadionie Camp Nou na którym gra słynna F.C. Barcelona? No i przepyszna kuchnia! Hiszpania to raj dla fanów owoców morza. Wakacje w Hiszpanii to wybór całkowicie  bezpieczny, jedynym niebezpieczeństwem czyhającym w Hiszpanii na polskich turystów jest palące słońce. Wybierając się na południe warto zaopatrzyć się w dużą ilość kremów z filtrem, bądź zakupić je na miejscu po przyjeździe. Hiszpańskie plaże są często żwirowe, więc osoby bardziej wymagające mogą zabrać ze sobą obuwie ochronne, mogące być potrzebne na plaży. 

Hiszpania ma mnóstwo do zaoferowania. Niewątpliwie to miejsce, które warto odwiedzić. Spodoba się tutaj i zasmakuje zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Nikt nie będzie się tu nudzić. W przypadku braku pomysłu na wakacje, warto czasami postawić na klasykę i wybrać się do popularnej Hiszpanii.