Turcja- informacje o COVID-19

Zasady podróżowania i warunki wjazdowe

Osoby podróżujące do Turcji są zobowiązane do wypełnienia internetowego formularza lokalizacyjnego na stronie https://register.health.gov.tr/ na maksymalnie 72 godziny przed podróżą.

Osoby wjeżdżające do Turcji z innych krajów muszą przedstawić dokument stwierdzający, że otrzymały co najmniej dwie dawki (jedna dawka szczepionki Johnson&Johnson) szczepionek zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia, a także, że minęło co najmniej 14 dni od ostatniej dawki, będą zwolnione z kwarantanny. Osoby, które przedstawią dokument wydany przez odpowiednie władze państwowe stwierdzający, że chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, licząc od 28. dnia pierwszego pozytywnego wyniku testu PCR, również będą zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego oraz z obowiązku kwarantanny.

Dokumenty takie jak: świadectwa szczepienia, wyniki testu PCR/antygenowego, wymagane przy wjeździe do Turcji zostaną sprawdzone w kraju z którego odbywa się podróż do Turcji. Osoby, które nie przedstawią dokumentów nie będą dopuszczone do podróży. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości

W przypadku osób, które nie mogą przedstawić świadectwa szczepienia lub dokumentu potwierdzającego, że chorowały na COVID-19, należy przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin lub negatywny wynik testu antygenowego, wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji.

Osoby wjeżdżające do Turcji będą mogły zostać poddane testowi PCR na podstawie pobrania próbek na miejscu przez pracowników Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcji. Po pobraniu próbek podróżni będą mogli udać się do miejsca docelowego, ale w przypadku pozytywnego wyniku testu, zostaną poddani leczeniu zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dot. COVID-19. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu oraz osoby które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi, zostaną poddane kwarantannie przez okres 14 dni we wskazanym przez siebie miejscu pobytu. W przypadku gdy wynik testu, który zostanie wykonany w 10. dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie zakończona. A w przypadku stwierdzenia wariantu koronawirusa delta, kwarantanna zostanie przerwana z końcem 14. dnia bez konieczności wykonania testu PCR. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z obowiązku przedstawienia świadectwa szczepień oraz testu PCR/antygenowego przy wjeździe do Turcji.

 

FORMULARZE:

Turcja - formularz wjazdowy:

Osoby podróżujące do Turcji są również zobowiązane do wypełnienia internetowego formularza lokalizacyjnego na stronie https://register.health.gov.tr na maksymalnie 72 godziny przed podróżą.

Karta lokalizacji pasażera - - wymagana jest zarówno przy wylocie jak i powrocie do Polski. Uzupełnienie elektronicznej Karty Lokalizacji Podróżnego na stronie: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

 

SPRAWDŹ OFERTĘ - TURCJA

 

 

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo