Sri Lanka - Wakacje i wczasy

Położona w pobliżu równika, na przedłużeniu Półwyspu Indyjskiego - niezwykła wyspa o wspaniałej przyrodzie i bogatej kulturze. Sri Lanka to jeden z najciekawszych i najbardziej polecanych krajów na egzotyczne wakacje.

Wakacje na Sri Lance

Położona w pobliżu równika, na przedłużeniu Półwyspu Indyjskiego - niezwykła wyspa o wspaniałej przyrodzie i bogatej kulturze. Sri Lanka to jeden z najciekawszych i najbardziej polecanych krajów na egzotyczne wakacje. Znana przez wiele lat jako Cejlon, słynie z pięknych plaż, malowniczych krajobrazów, bogactwa przyrodniczego, licznych zabytków oraz najlepszej herbaty na świecie.

Na Sri Lankę można łatwo się dostać dzięki licznym wygodnym połączeniom lotniczym, w tym bezpośrednim lotom z Warszawy, dzięki czemu zalicza się do najłatwiej dostępnych i najtańszych miejsc na egzotyczna podróż.
Sri Lanka będzie doskonałym wakacyjnym wyborem zarówno na wypoczynek jak i zwiedzanie – dla miłośników przyrody, kultury i historii. We wnętrzu wyspy czekają wspaniałe zabytki ze słynną Lwią Skałą - Sigiriya, ruinami starożytnych stolic Anuradhapury i Polonnaruwy, czy świętym miastem buddyzmu Kandy, gdzie przechowywany jest ząb Buddy. Bogactwo przyrodnicze Cejlonu chronione jest przez kilkanaście parków narodowych, gdzie zachowały się pierwotne lasy deszczowe a wśród mieszkańców można spotkać dziko żyjące słonie i lamparty. Południowa – górzysta część wyspy to nie tylko urzekające krajobrazy, ale również miejsce uprawy najlepszej herbaty na świecie. Licząca ponad 1300 km linia brzegowa pełna jest długich, pięknych plaż z jasnym piaskiem. Te najbardziej znane znajdują się na zachodnim i południowym wybrzeżu, gdzie powstała bardzo dobra infrastruktura turystyczna z licznymi komfortowymi hotelami.

Dla kogo wakacje na Sri Lance?

Sri Lanka to doskonały wybór dla każdego miłośnika podróży – zarówno na pierwsze egzotyczne wakacje, jak i dla doświadczonych odkrywców, którzy zwiedzili wiele zakątków świata. Dzięki licznym połączeniom lotniczym i atrakcyjnym cenom hoteli, jest to jeden z najtańszych i najłatwiej dostępnych egzotycznych kierunków. Na rodziny z dziećmi czekają liczne, dobrze wyposażone hotele, położone tuż przy piaszczystej plaży. Ciepły ocean, baseny, atrakcje dla najmłodszych i all-inclusive dostępne w większości kurortów, docenią zarówno rodzice jak i dzieci.Sri Lanka oferuje również wysokiej klasy hotele, w tym obiekty tylko dla dorosłych. Romantyczna sceneria, niebanalna architektura, ekskluzywne zabiegi SPA, wysoki poziom obsługi a do tego doskonała relacja jakości do ceny sprawiają, że Sri Lanka jest jednym z ulubionych krajów na egzotyczną podróż poślubną.

Na miłośników przyrody czeka bogactwo fauny i flory, które można spotkać w licznych parkach narodowych. W gęstej tropikalnej dżungli czy na sawannach południowej Sri Lanki występują w naturalnym środowisku słonie, bawoły, krokodyle i lamparty. Górzysta południowa część kraju oferuje liczne trasy trekkingowe, które zapewnią kontakt z nieskażoną przez człowieka naturą i spektakularne widoki na wzgórza, wodospady i plantacje herbaty. Sri Lanka to również kilka tysięcy lat niezwykłej i burzliwej historii, której świadectwo można spotkać po dziś dzień w różnych zakątkach wyspy. Święte miasto Kandy, potężna twierdza na skale Sigiriya, ruiny starożytnych miast Anuradhapura i Polonnaruwa czy kolonialen Galle, to tylko kilka z atrakcji, które na pewno zaciekawią wszystkich miłośników zwiedzania.

Kiedy jechać na Sri Lankę?

Sri Lanka pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów cechuje się zróżnicowanym klimatem, na co mają wpływ dwa monsuny. Wyspa położona jest w strefie klimatu równikowego z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową, które występują w różnych porach roku w zależności od wybrzeża. Południowo-zachodnia część wyspy, czyli okolice Colombo i Galle, które są najpopularniejszym celem wakacyjnych podróży na Sri Lankę są pod wpływem monsunu Yala. Przynosi on wilgotne masy powietrza od kwietnia do listopada z największą ilością opadów w maju, październiku i listopadzie.
Najlepszym czasem na wypoczynek w tej części Sri Lanki są miesiące zimowe od grudnia do marca, kiedy trwa pora sucha z największa liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia. Jest to najwyższy sezon na Sri Lance z największą liczbą turystów. Sprzyjająca wypoczynkowi pogoda występuje również w czasie lata - od czerwca do końca sierpnia. Dla turystów szukających najlepszych okazji cenowych i ceniących ciszę i spokój dogodnym okresem na wypoczynek na Sri Lance będzie kwiecień oraz koniec jesieni aż do połowy grudnia, kiedy można liczyć na sprzyjającą pogodę i bardzo atrakcyjne ceny.

 

Południowa Prowincja

Południowa Prowincja to jeden z 9 regionów Sri Lanki, który słynie z pięknej przyrody i urzekających plaż. Jak nazwa wskazuje, jest to najbardziej na południe wysunięta część Sri Lanki, która obejmuje wybrzeże od popularnego turystycznego kurortu Bentota, aż po dzikie tereny Parku Narodowego Yala.

Zachodnia Prowincja

Zachodnia Prowincja to najpopularniejszy wśród turystów region Sri Lanki oraz brama wjazdowa to tego niezwykłego kraju. To biznesowe centrum kraju i główny węzeł transportowy z największym miastem Colombo i stolicą administracyjna Sri Jayawardenepura Kotte.

Sri Lanka - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.