Zachodnia Prowincja

ZACHODNIA PROWINCJA

Zachodnia Prowincja to najpopularniejszy wśród turystów region Sri Lanki oraz brama wjazdowa to tego niezwykłego kraju. Znajduje się tu międzynarodowe lotnisko obsługujące loty z całego świata, gdzie większość turystów zaczyna swoje egzotyczne wakacje na Sri Lance. Zachodnia Prowincja to również biznesowe centrum kraju i główny węzeł transportowy z największym miastem Colombo i stolicą administracyjna Sri Jayawardenepura Kotte.

Tym co decyduje o popularności Zachodniej Prowincji Sri Lanki jest jej linia brzegowa. Położona nad Morzem Lakkadiwskim ciągnie się od Negombo na północy aż po Beruwalę na południu i oferuje niemal 100 kilometrów pięknych piaszczystych plaż, wzdłuż których z dawnych wiosek rybackich wyrosły dobrze prosperujące kurorty Zachodnia Prowincja to najlepiej rozwinięty region turystyczny, gdzie na turystów czekają zarówno niedrogie guesthousy, 3* hotele aż po komfortowe 4 i 5 gwiazdkowe obiekty przeznaczone dla bardziej wymagających klientów i rodzin z dziećmi.
Region pomimo intensywnego rozwoju turystyki, w wielu miejscach zachował swój dziewiczy charakter i lokalny koloryt. Do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Zachodniej Prowincji zaliczają się:

Negombo – niegdyś senna rybacka wioska, a dziś prężnie rozwijające się turystyczne miasto, które swą popularność zawdzięcza lokalizacji. Zaledwie kilka kilometrów dzieli Negombo od międzynarodowego lotniska. To tu często turyści zaczynają lub kończą swoje wakacje na Sri Lance, łącząc pobyt w hotelu na plaży ze zwiedzaniem wyspy. Dobra infrastruktura hotelowa i ładna piaszczysta plaża sprawiają, że jest to jedna z głównych baz wypadowych na Sri Lance.

Kalutara – malowniczo położony kurort u ujścia rzeki, Kalu Ganga, który zachował wiele ze swojego autentycznego charakteru i uroku. Miasteczko szczycie się jednymi z najładniejszych i najczystszych plaż w regionie. Wiele z nich zachowało dziki charakter i są wolne od zabudowań. Przy innych powstało kilkanaście komfortowych ośrodków wypoczynkowych. Znajdziemy pośród nich jedne z najlepszych hoteli na wyspie w tym ekskluzywne: Avani Kalutara i Anantara Kalutara położone na malowniczym cyplu i przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Do atrakcji Kalutara poza plażami zalicza się także największa stupa – buddyjska świątynia na wyspie i pozostałości Zamku Richmont, którego architektura inspirowana była pałacami maharadżów i łączyła wpływy brytyjskie oraz hinduskie. Kalutara z racji bliskości Colombo, oddalonego o około 40 kilometrów jest również dobrą bazą wypadową dla osób, które chcą odwiedzić tę 5-milionową metropolię.

Beruwala – najbardziej na południe wysunięty kurort Prowincji Zachodniej i turystyczne centrum całego regionu. Tutejsze hotele położone są przy pięknej, złocistej i szerokiej plaży. Turyści mogą wybierać spośród całego spektrum hoteli o różnym standardzie od skromnych obiektów idealnych na tanie wakacje na Sri Lance aż po wysokiej klasy pięciogwiazdkowe kurorty oferujące setki pokoi i bogatą infrastrukturę. Z zabytków Beruwala na uwagę zasługują dwa meczety – najstarszy i największy na wyspie, które zostały wzniesione przez arabskich kupców, a także latarnia morska na pobliskiej wysepce Barberyn.

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.