Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Varadero

Opis

VARADERO

Varadero to najstarszy i najpopularniejszy region wypoczynkowy na Kubie. Pierwsi turyści odwiedzili to nadmorskie miasteczko już pod koniec XIX wieku i od tego czasu z pewnymi przerwami kurort nieustannie się rozwija. O atrakcyjności Varadero decyduje malownicze położenie na liczącym 20 kilometrów półwyspie Hicacos, wzdłuż którego ciągnie się piękna piaszczysta plaża.

Dzisiejsze Varadero to nowoczesne miasto z ponad 50 hotelami wśród których dominują obiekty hiszpańskich sieci Melia i Iberostar, gwarantujące wypoczynek na wysokim poziomie w formule All Inclusive. Wszystkie hotele położone są bezpośrednio przy plaży z łagodnym zejściem do morza. Na Gości czekają zarówno typowo rodzinne obiekty z zapleczem przygotowanym dla najmłodszych, jak i wysokiej klasy hotele dedykowane tylko dla osób dorosłych. Na terenie Varadero znajdziemy ponadto sklepy, bary, restauracje, kluby, jedno z nielicznych na Kubie 18-dołkowych pól golfowych, delfinarium i wiele innych atrakcji. Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić znajdujący się na krańcu półwyspu rezerwat ekologiczny, a na osoby aktywne czeka bogata oferta sportów wodnych. Warto wymienić choćby kilka centrów nurkowych oferujących wycieczki po okolicznych rafach, czy wysoko oceniane spoty kitesurfingowe znajdujące się od strony zatoki.

Doskonałym pomysłem na udane wakacje na Kubie będzie połączenie wypoczynku w Varadero ze zwiedzaniem Hawany. Stolica wyspy oddalona jest o około 2 godziny drogi, co sprawia że jest łatwo dostępna nawet na jednodniowe wycieczki. Spacer po zaułkach kolonialnej dzielnicy, chwile relaksu na nadmorskiej promenadzie Malecon, wizyta w fabryce cygar i przejażdżka amerykańskim oldtimerem to prawdziwa kwintesencja egzotycznych wakacji na Kubie.

 

 

Wycieczki fakultatywne

HAVANA TRIP

Spędzając wakacje na Kubie nie sposób nie odwiedzić fascynującej stolicy tego kraju, tak więc wybierz się z nami na wspaniały spacer ulicami Hawany i odkryj jej historię oraz najpopularniejsze zabytki, poznając to wspaniałe miasto mające za sobą już ponad pięć wieków historii.

Zanim wyruszymy do Hawany, odbierzemy Cię bezpośrednio z Twojego hotelu. Gdy tylko dotrzemy do celu, niemalże od razu zostaniesz uwiedziony przez pełne kolonialnego uroku, wypełnione stylowymi Cadilacami z lat czterdziestych XX wieku ulice stolicy.

Udamy się w kierunku historycznego centrum miasta, gdzie zobaczymy port oraz zamek del Morro - imponującą hiszpańska fortecę, która broniła miasta przed atakami piratów. Następnie przejdziemy brukowanymi uliczkami Starej Hawany mijając Muzeum Miejskie oraz Makietę Hawany, trzecią co do wielkości makietę na świecie. Podczas pobytu w tym miejscu będziesz miał też czas aby eksplorować liczne stragany miejskich targowisk lub odwiedzić lokalne, przepełnione unikalnym klimatem bary, w których w pierwszej połowie XX wieku siadywać zwykł sam Ernest Hemingway uzupełniając w ten sposób swój wypoczynek na Kubie.

Następnie zrobimy sobie przerwę aby spróbować pysznej, tradycyjnej kubańskiej gastronomii po czym ponownie napełnieni energią będziemy kontynuować nasz spacer ulicami Hawany. Dotrzemy m.in. do wspaniałego, neoklasycystycznego budynku El Capitolio, siedziby kubańskiego parlamentu inspirowanego przez paryski Pantheon i waszyngtoński Capitol, którego sylwetka dominuje w  miejskim krajobrazie. Zobaczymy też z zewnątrz najważniejsze obiekty mieszczące się w okolicy: Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Rewolucji oraz Teatr Narodowy.

W trakcie wycieczki, nasz lokalny anglojęzyczny przewodnik opowie o historii Kuby od momentu jej założenia w XVI wieku aż do dni następujących po Rewolucji Kubańskiej.

Podczas tej wycieczki zwiedzimy również nowoczesną Hawanę, z jej modnymi dzielnicami otaczającymi słynną esplanadę Malecon. Gdy opuścimy zapierającą dech w piersi scenerię nabrzeża, dotrzemy do Placu Rewolucji, gdzie znajduje się słynny, olbrzymich rozmiarów portret Che Guevary autorstwa Enrique Avila. Tutaj też będziemy mieli okazję podziwiać najwyższy budowlę miasta, mierzący 109 metrów wysokości Pomnik Jose Martiego, narodowego bohatera Kuby.

Na koniec naszej wycieczki, zabierzemy Cię z powrotem do Twojego hotelu w Varadero.

DODATKOWE INFORMACJE

Wycieczka odbywa się z Varadero, ale możliwe jest też zarezerwowanie udziału jeżeli zatrzymałeś się w stolicy.

CZAS TRWANIA: 12 godzin

KIEDY: każda środa i czwartek

JĘZYK: wycieczka prowadzona jest przez lokalnego przewodnika w  języku angielskim, aczkolwiek okazjonalnie może być prowadzona także dwujęzycznie.

W CENIE:
- profesjonalny przewodnik wyspecjalizowany w lokalnej historii, kulturze i sztuce
- transfer z i do hotelu
- obiad

KIEDY REZERWOWAĆ: chęć udziału w wycieczce powinna zostać zgłoszona najpóźniej na 48 godzin przed jej rozpoczęciem. Obowiązuje limit miejsc.

DARMOWA REZYGNACJA: istnieje możliwość bezkosztowej rezygnacji z udziału, jednakże takowa musi zostać zgłoszona najpóźniej na 3 dni przed jej rozpoczęciem. W przypadku późniejszej rezygnacji bądź nie stawienia się na miejsce zbiórki poniesione koszty nie będą refundowane.

CENA:
69,20 EUR / OSOBA
50,50 EUR - DZIECI DO 2 ROKU ŻYCIA 

CIENFUEGOS, SANTA CLARA I TRINIDAD

Odkryj jedne z kulturowo i historycznie najważniejszych miast na Kubie – Cienfuegos, Santa Clarę oraz Trinidad.

O godzinie 6:20 rano odbierzemy Cię z Twojego hotelu w Varadero, w którym spędzasz swoje wakacje na Kubie, i udamy się na wycieczkę do trzech najpiękniejszych miast kraju. W połowie drogi do pierwszego z nich zatrzymamy się na krótką śniadaniową przerwę.

Pierwszym miastem do którego dotrzemy będzie Santa Clara, gdzie zobaczymy m.in. Tren Blindado – pomnik, muzeum oraz miejsce pamięci poświęcone Rewolucji Kubańskiej. Odwiedzimy także Mauzoleum Che Guevary, gdzie spoczywają doczesne szczątki tego znanego na całym świecie partyzanckiego wojownika oraz jego 29 towarzyszy.

Kolejnym naszym przystankiem będzie Trinidad, gdzie będziesz mógł się cieszyć typowym kubańskim posiłkiem składającym się z mięs, smażonych bananów oraz warzyw. Pełni nowej energii odwiedzimy niektóre z najbardziej charakterystycznych punktów miasta, takie jak rynek główny, kolonialny Kościół Świętej Trójcy oraz targ rzemiosła. A jeśli tylko będziesz miał ochotę, będziesz mógł skosztować tradycyjnego lokalnego  napoju – canchánchara.

Następnie udamy się do znajdującego się na liście UNESCO miasta Cienfuegos, gdzie zobaczymy główny plac miasta - Jose Marti Park, mieszczący się na nim łuk triumfalny oraz otaczające go dziewiętnastowieczne zabudowania. Udamy się także na przechadzkę promenadą Prado, aby zobaczyć pomnik najbardziej znaczącego kubańskiego muzyka - Benny More, a następnie podziwiać Palacio del Valle i jego wyjątkową mauretańska architekturę. Zanim zakończymy nasz pobyt w Cienfuegos, będziesz miał jeszcze ok. pół godziny czasu wolnego aby dokonać zakupu drobiazgów, które będą pamiątką z wypoczynku na Kubie.

Na koniec naszej wycieczki zabierzemy Cię z powrotem do Varadero, gdzie powinniśmy dotrzeć ok godziny 14:20.


CZAS TRWANIA: 8 godzin

KIEDY: każdy wtorek, czwartek i sobota

JĘZYK: wycieczka prowadzona jest przez przewodnika posługującego się językiem angielskim, hiszpański, francuskim i włoskim

W CENIE:
- odbiór z hotelu i odwóz do hotelu
- transport autobusem
- anglojęzyczny przewodnik
- tradycyjny obiad

KIEDY REZERWOWAĆ: chęć udziału w wycieczce powinna zostać zgłoszona najpóźniej na 5 dni przed jej rozpoczęciem. Obowiązuje limit miejsc.

DARMOWA REZYGNACJA: istnieje możliwość bezkosztowej rezygnacji z udziału, jednakże takowa musi zostać zgłoszona najpóźniej na 3 dni przed jej rozpoczęciem. W przypadku późniejszej rezygnacji bądź nie stawienia się na miejsce zbiórki poniesione koszty nie będą refundowane.

CENA:
- dorośli – 99,20 EUR
- dzieći w wieku 2-11 lat – 77 EUR
- dzieci do 2 lat – bezpłatnie

CUKIER, RUM I TYTOŃ

Odkryj rdzenny smak Kuby – wzbogać swoje wakacje na Kubie i wybierz się z nami z plaż Varadero na plantacje trzciny cukrowej, poznając smak prawdziwego kubańskiego rumu oraz tytoniu.

Po tym jak odbierzemy Cię z Twojego hotelu w Varadero, rozpoczniemy naszą wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem, który przybliży Ci historię przemysłu cukrowniczego i jego rolę na Kubie.

Naszym pierwszym przystankiem będzie muzeum poświęcone trzcinie cukrowej, gdzie odkryjemy imponującą kolekcję lokomotyw, które były używane w lokalnym przemyśle cukrowniczym. Podczas naszego pobytu w muzeum dowiemy się  w jaki sposób trzcina cukrowa jest uprawiana, pielęgnowana a następnie przetwarzana aż do otrzymania finalnego produktu. Następnie oddamy się degustacji guarapo - orzeźwiającego słodkiego napoju wytwarzanego z trzciny cukrowej, oraz nauczymy przyrządzać jeden z najpopularniejszych koktajli na wyspie.

Po wizycie w muzeum trzciny cukrowej udamy się do miasta Cardenas, gdzie podążając śladami rodziny Arechabala (twórcy słynnego rumu Havana Club) będziemy odkrywać jego czarujące uliczki i kolonialną architekturę. Zanim udamy się na obiad, będziemy jeszcze cieszyć się przejażdżką bryczką po ulicach Cardenas, uzyskując nowe spojrzenie na miasto i jego oszałamiającą kolorową zabudowę. Aby ochłonąć nieco i odpocząć po emocjach zwiedzania zatrzymamy się na obiad w lokalnej restauracji, gdzie czekać na nas będzie pyszny posiłek, napoje oraz deser pozwalające poznać smak prawdziwej, tradycyjnej kubańskiej kuchni.

Pełni nowej energii będziemy kontynuować naszą wycieczkę przez najbardziej charakterystyczne kubańskie produkty, ciesząc się smakiem degustowanego kubańskiego rumu i tytoniu, bez których wakacje na Kubie byłyby niepełne, oraz poznając ich istotną rolę w kubańskiej kulturze.

Na koniec wycieczki odwieziemy Cię z powrotem do Twojego hotelu w Varadero.

CZAS TRWANIA: 7 godzin

KIEDY: codziennie

JĘZYK: wycieczka prowadzona przez anglojęzycznego przewodnika, okazjonalnie może być prowadzona w dwóch językach

W CENIE:
- transfer z i do hotelu
- transport minibusem
- anglojęzyczny przewodnik
- wizyta w fabryce cukru i na plantacji trzciny cukrowej
- degustacje rumu i kubańskich cygar

KIEDY REZERWOWAĆ: chęć udziału w wycieczce powinna zostać zgłoszona najpóźniej na 48 godzin przed jej rozpoczęciem. Obowiązuje limit miejsc.

DARMOWA REZYGNACJA: istnieje możliwość bezkosztowej rezygnacji z udziału, jednakże takowa musi zostać zgłoszona najpóźniej na 48 godzin przed jej rozpoczęciem. W przypadku późniejszej rezygnacji bądź nie stawienia się na miejsce zbiórki poniesione koszty nie będą refundowane.

CENA:
- dorośli – 90 EUR
- dzieci w wieku 5-10 lat – 57 EUR
- dzieci do lat 5 – bezpłatnie

 

CIENFUEGOS, EL NICHO I TRINIDAD

Miasta o dużym znaczeniu historycznym oraz zapierające dech w piersiach, urocze krajobrazy – właśnie to odkryjesz podczas tej wycieczki.

O ustalonej wcześniej godzinie odbierzemy Cię z Twojego hotelu w Varadero, w którym spędzasz swoje wakacje na Kubie, i udamy się na niezapomnianą wycieczkę do niektórych z najpopularniejszych miejsc na Kubie. Zanim dotrzemy do naszego pierwszego przystanku zatrzymamy się na krótką przerwę śniadaniową.

Następnie udamy się w góry Escambray, gdzie w samym ich sercu leży malowniczy park przyrodniczy El Nicho będący częścią Topes de Collantes Natural Park. Tutaj zobaczysz spektakularne wodospady rzeki Habanilla, wypełnione krystalicznie czystą wodą naturalne baseny a także wielobarwne papugi zamieszkujące okoliczne palmy. Gdy tylko najdzie Cię ochota, będziesz mógł zanurzyć się i ochłodzić w górskiej wodzie dowolnego z wielu naturalnych basenów.

W tym wyjątkowym miejscu oddamy się też przyjemności jaką niesie ze sobą tradycyjny kubański posiłek, składający się z mięs, warzyw, ryżu oraz słodkiego deseru.

Z odnowionymi zapasami energii udamy się do kolejnego punktu naszego programu – znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO miasta Trinidad. Wybierzemy się tam na spacer jego malowniczymi uliczkami, podziwiając rynek główny, Museo Romantico, klasztor św. Franciszka z Asyżu oraz Kościół Świętej Trójcy, którego żywe kolory z pewnością przyciągną Twoją uwagę.

Kolejnym przystankiem będzie miasto Cienfuegos, gdzie odbędziemy panoramiczną wycieczkę po półwyspie Punta Gorda, zobaczymy Hotel Jagua oraz imponujący Palacio del Valle z jego licznymi mauretańskimi i gotyckimi zdobieniami. Następnie udamy się na główny plac miasta – Jose Marti Park gdzie zobaczysz słynny łuk triumfalny a także będziesz mógł zachwycić się unikalną dziewiętnastowieczną zabudową otaczająca plac.

Zanim udamy się z powrotem do Varadero zabierzemy Cię jeszcze na pyszną kolację składającą się bulionu pomidorowego, tradycyjnego kubańskiego picadillo – potrawy bazującej na mielonej wołowinie, oraz deseru. Takie zakończenie dnia sprawi, że jeszcze długo po powrocie będziesz miło wspominał swój wypoczynek na Kubie.

GODZINY ODBIORU Z HOTELI
Transfery z hotelu zaczynamy o godzinie 7:00, natomiast powroty planowane są od godziny 17:00. Zanim odbierzemy Cię z hotelu skontaktujemy się z Tobą telefonicznie aby potwierdzić dokładną godzinę odjazdu.

CZAS TRWANIA: 10-11 godzin

KIEDY: każda środa

JĘZYK: wycieczka odbywa się z przewodnikiem posługującym się językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim

W CENIE:
- odbiór z i odwóz do hotelu
- transport autobusem
- anglojęzyczny przewodnik
- obiad
- kolacja

KIEDY REZERWOWAĆ: chęć udziału w wycieczce powinna zostać zgłoszona najpóźniej na 48 godzin przed jej rozpoczęciem. Obowiązuje limit miejsc.

DARMOWA REZYGNACJA: istnieje możliwość bezkosztowej rezygnacji z udziału, jednakże takowa musi zostać zgłoszona najpóźniej na 3 dni przed jej rozpoczęciem. W przypadku późniejszej rezygnacji bądź nie stawienia się na miejsce zbiórki poniesione koszty nie będą refundowane.

CENA:
- DOROŚLI – 127,50 EUR
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 101,80 EUR
- dzieci do 2 lat – bezpłatnie

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo