Kuba - Wakacje i wczasy

Kuba jest największą wyspą Karaibów. Wizytówka Kuby to krystalicznie czysta woda oceanu, białe plaże skąpane w słońcu, najlepsze cygara, rum i wszechobecna muzyka.

Wakacje na Kubie

Krystalicznie czysta woda oceanu, białe plaże skąpane w słońcu, najlepsze cygara, rum i wszechobecna muzyka. Niepowtarzalny klimat Hawany i kolonialnego Trynidad a do tego sympatyczni i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy. Wakacje na Kubie to nie tylko egzotyka w najlepszym wydaniu, ale również prawdziwa podróż w czasie. 
Kuba jest największą wyspą Karaibów. Północno zachodnia część kraju położona jest w strefie zwrotnikowej a południe w podrównikowej, co gwarantuje ciepłą i przeważnie słoneczną pogodę niezależnie od pory roku. Długość kubańskiego wybrzeża to niemal 3700 km, dzięki czemu turyści mogą wybierać spośród niezliczonej ilości plaż. Te najpiękniejsze znajdują się po północnej stronie wyspy, której linię brzegową urozmaicają liczne laguny, półwyspy, malownicze zatoczki i dziesiątki niewielkich wysepek. Powstały tu popularne kurorty Varadero, Cayo Santa Maria i Cayo Coco, które mogą poszczycić się dobrą baza hotelową z wieloma obiektami międzynarodowych sieci. Dominującym typem turystyki na Kubie są wakacje All Inclusive, jednak w przeciwieństwie do innych karaibskich wysp, Kuba ma do zaoferowania wiele więcej niż tylko wypoczynek z drinkiem pod palmami. Prawdziwym magnesem przyciągającym na największą wyspę Karaibów jest jej stolica Hawana. Bogata kolonialna historia i specyficzne uwarunkowanie geopolityczne sprawiły, że ta ponad dwumilionowa metropolia jest miejscem, gdzie czas się zatrzymał. Ulicami Hawany do dziś jeżdżą stare amerykańskie samochody, a po klimatycznych uliczkach spacerują niezwykli ludzie, których życie wypełnia taniec i śpiew.

Dla kogo wakacje na Kubie?

Kuba to doskonały wybór na wakacje dla miłośników wczasów All Inclusive i beztroskiego lenistwa na plaży. Przy długiej i urozmaiconej linii brzegowej z lagunami, półwyspami i wysepkami znajdziemy liczne hotele znanych międzynarodowych sieci takich jak Iberostar czy Melia. Zapewniają one bezpośredni dostęp do pięknej piaszczystej plaży oraz bogate zaplecze obejmujące baseny, obiekty sportowe, restauracje i bary. Wiele hoteli oferuje udogodnienia dla dzieci oraz apartamenty rodzinne, co w połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce na rodzinne egzotyczne wakacje.
Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą korzystać hotelowej infrastruktury i szerokiej gamy sportów wodnych oferowanych na plaży. Ciepłe i przejrzyste morze stwarza dogodne warunki do nurkowania, a wiejący wiatr oraz płytka i spokojna woda w lagunach czynią z Kuby prawdziwy raj dla kitesurferów i windsurferów. Jednym z najlepszych spotów kitesurfingowych na wyspie są okolice Hawany oraz Zatoka Varadero czyli najpopularniejsze turystyczne regiony z doskonałą bazą hotelową.
Wakacje na Kubie to również wspaniała lekcja historii. Zwiedzając wyspę możemy przenieść się w czasie do XVI wieku, spacerując po urokliwych uliczkach kolonialnego Trynidad i Cienfuegos. Kilka dni w Hawanie pozwoli poczuć niezwykły klimat Karaibów. Połączenie tropikalnego słońca, autentycznej kolonialnej zabudowy i „uroków” życia w komunistycznym państwie to niepowtarzalna mieszanka, której nie doświadczymy w żadnym innym miejscu na świecie. 

Kiedy jechać na Kubę?

Kuba położona jest w strefie klimatu zwrotnikowego i podrównikowego, co sprawia że na wyspie przez cały rok występują wysokie temperatury umożliwiające wypoczynek na plaży i kąpiele w morzu. W najpopularniejszych regionach turystycznych na północy wyspy, wysoki sezon obejmuje okres od połowy grudnia do kwietnia, kiedy trwa pora sucha. W tym czasie temperatury wahają się w przedziale 22-28 stopni, a słoneczna i sucha aura sprzyja plażowaniu i zwiedzaniu wyspy. Dogodne warunki pogodowe oraz czas świąteczno-noworoczny i ferie zimowe sprawiają, że ceny hoteli są wówczas najwyższe. Jeśli planujemy tanie wakacje na Kubie i chcemy unikną tłumów turystów, warto rozważyć podróż w miesiącach wiosennych oraz późną jesienią. W dalszym ciągu można liczyć na ładną pogodę z przewagą słońca w ciągu dnia, a opady deszczu występują głownie wieczorami. Pod koniec sierpnia na Kubie rozpoczyna się pora huraganów, które aż do końca października mogą nawiedzać tę część świata. Największa wyspa Karaibów jest najbardziej narażona na atak tych niszczycielskich żywiołów dlatego w tym czasie odradzamy wakacje na Kubie.
 

Varadero

Varadero to najstarszy i najpopularniejszy region wypoczynkowy na Kubie. O atrakcyjności Varadero decyduje malownicze położenie na liczącym 20 kilometrów półwyspie Hicacos, wzdłuż którego ciągnie się piękna piaszczysta plaża.

Kuba - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.