Varadero

VARADERO

Varadero to najstarszy i najpopularniejszy region wypoczynkowy na Kubie. Pierwsi turyści odwiedzili to nadmorskie miasteczko już pod koniec XIX wieku i od tego czasu z pewnymi przerwami kurort nieustannie się rozwija. O atrakcyjności Varadero decyduje malownicze położenie na liczącym 20 kilometrów półwyspie Hicacos, wzdłuż którego ciągnie się piękna piaszczysta plaża.

Dzisiejsze Varadero to nowoczesne miasto z ponad 50 hotelami wśród których dominują obiekty hiszpańskich sieci Melia i Iberostar, gwarantujące wypoczynek na wysokim poziomie w formule All Inclusive. Wszystkie hotele położone są bezpośrednio przy plaży z łagodnym zejściem do morza. Na Gości czekają zarówno typowo rodzinne obiekty z zapleczem przygotowanym dla najmłodszych, jak i wysokiej klasy hotele dedykowane tylko dla osób dorosłych. Na terenie Varadero znajdziemy ponadto sklepy, bary, restauracje, kluby, jedno z nielicznych na Kubie 18-dołkowych pól golfowych, delfinarium i wiele innych atrakcji. Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić znajdujący się na krańcu półwyspu rezerwat ekologiczny, a na osoby aktywne czeka bogata oferta sportów wodnych. Warto wymienić choćby kilka centrów nurkowych oferujących wycieczki po okolicznych rafach, czy wysoko oceniane spoty kitesurfingowe znajdujące się od strony zatoki.

Doskonałym pomysłem na udane wakacje na Kubie będzie połączenie wypoczynku w Varadero ze zwiedzaniem Hawany. Stolica wyspy oddalona jest o około 2 godziny drogi, co sprawia że jest łatwo dostępna nawet na jednodniowe wycieczki. Spacer po zaułkach kolonialnej dzielnicy, chwile relaksu na nadmorskiej promenadzie Malecon, wizyta w fabryce cygar i przejażdżka amerykańskim oldtimerem to prawdziwa kwintesencja egzotycznych wakacji na Kubie.

 

 

wycieczka HAVANA TRIP

HAVANA TRIP

wycieczka CIENFUEGOS, SANTA CLARA I TRINIDAD

CIENFUEGOS, SANTA CLARA I TRINIDAD

wycieczka CUKIER, RUM I TYTOŃ

CUKIER, RUM I TYTOŃ

wycieczka CIENFUEGOS, EL NICHO I TRINIDAD

CIENFUEGOS, EL NICHO I TRINIDAD

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.