Zagraniczne obozy młodzieżowe

Rego-Bis, 01.04.2020

Obozy młodzieżowe za granicą z Trendy Camp!

Zagraniczny obóz? Może na Bałkanach? Na pewno warto rozważyć tę możliwość! 
Przede wszystkim dlatego, że obozy zagraniczne są o wiele ciekawsze, niż te organizowane na terenie naszego kraju, a obozy organizowane przez biura podróży są gwarancją bezpieczeństwa i udanej zabawy! BP Rego Bis od wielu lat z radością i pasją organizuje wypoczynek wakacyjny dla najmłodszych globtroterów, oferując różnorodność kulturową wielu zagranicznych destynacji. Kiedy po raz kolejny szukamy wyjazdów wakacyjnych lub obozów dla dzieci i młodzieży, często widzimy w interencie ofertę tych samych kierunków: oczywiście klasycznie Grecja, Tunezja, Egipt, Włochy czy Hiszpania. Dla wybierających tradycyjne rozwiązania, Hiszpania jest także w ofercie BP Rego-Bis! A poza tym na przykład Bułgaria! 
 

Obóz młodzieżowy
Obóz młodzieżowy - Bułgaria

Bułgaria jest idealnym pomysłem, ze względu na to, że jest krajem o zbliżonej kulturze do naszej. Młodzież czuje się się tam swobodnie, idąc na spacer, jadąc do aquaparku, czy plażując na wybrzeżu Morza Czarnego. Bułgarskie kurorty od lat uważane są za sprawdzone i bezpieczne, a turyści otaczani są tam właściwą opieką. Bułgarskie obiekty skupione w kurortach tj. Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski są zadbane, odnawione i spełniają wysokie standardy. Kadra, biorąca udział w obozach to sprawdzeni wychowawcy, pedagodzy, osoby mające kontakt z młodzieżą na co dzień. Zawsze życzliwie pomogą w rozwiązaniu każdej trudności. Kuchnia tego kraju trochę różni się od naszej, jest typowo bałkańska, niemniej powinna przypaść do gustu młodzieży przebywającej w tym rejonie.  Pobyt w Bułgarii to nie tylko morze, to także gwarancja pięknego górzystego krajobrazu. Właśnie od pasma górskiego zlokalizowanego w Bułgarii pochodzi nazwa całego Półwyspu Bałkańskiego! Jest to więc ważne miejsce dla całego regionu – nie można go pominąć w swoich podróżniczych planach. Piękne plaże i kurorty Bułgarii gwarantują bezpieczną zabawę.  Plaża w Słonecznym Brzegu, z której korzystają obozowicze, jest szeroka, piaszczysta i posiada Błękitną Flagę. Do dyspozycji młodzieży jest basen hotelowy, boiska wielofunkcyjne i salka gimnastyczna z lustrami oraz dostępne jest darmowe wi-fi przy basenie i recepcji. Dodatkowo wykfalifikowana kadra zorganizuje zajęcia taneczne, sportowe, gry zespołowe oraz dyskoteki! Jedzenie jest tu smaczne, a lokalni ludzie bardzo otwarci i pomocni. Problemu nie powinno stanowić także porozumiewanie się z lokalnymi mieszkańcami – język bułgarski jest językiem słowiańskim, występuje w nim więc dużo podobieństw z językiem polskim. 

Obóz młodzieżowy - Hiszpania

Dla osób które wolą Europę Zachodnią,  polecana jest oferta obozu w Hiszpanii. To kraj od dawna przyciągający jak magnes młodzież! Bardzo popularny za sprawą fotogenicznych („instagramowych”) krajobrazów, przepięknej słonecznej pogody, smacznego jedzenia i pozytywnych ludzi. Cechy te właściwie wspólne są z krajami bałkańskimi! Wszystko to łączy Hiszpanię i Bułgarię. A co Hiszpanię wyróżnia? Na pewno bogatsze dziedzictwo kulturowe. Znajduje się tu aż 47 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO (co stanowi 3 miejsce na świecie). Od 1986 roku Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, obowiązującą tu walutą jest oczywiście euro, a językiem – przepiękny i melodyjny język hiszpański. To kraj europejski, katolicki, w którym polska młodzież idealnie odnajduje się pod względem wyznaniowym, kulturowym i społecznym. Ponadto Hiszpania posiada długą linię brzegową i co ważne – głównie plaże piaszczyste i żwirkowe. Kolejną kwestią jest wysoce rozbudowana infrastruktura turystyczna z całym zapleczem gastronomicznym i dobrą bazą hotelową, na wyciągnięcie ręki mamy tu liczne sklepiki i restauracje z pysznym, lokalnym jedzeniem. Wykfalifikowana kadra zadba o to, żeby pokazać wymagającym obozowiczom Hiszpanię jak najlepiej, przygotuje dyskoteki, gry zespołowe i plażowanie oraz wskaże basen, siłownię, boisko do siatkówki i salę gier, dostępną dla najmłodszych wczasowiczów.
Jest jeszcze Macedonia Północna. Obóz, a może nawet wczasy z całą rodziną? Macedonia Północna to idealny pomysł na urlop! Dużym plusem Macedonii są możliwości. Jako że ruch turystyczny skupia się nad Jeziorem Ochrydzkim, jest tam rozbudowana infrastruktura z restauracjami, barami i sklepikami. Oprócz typowo wakacyjnych atrakcji, podziwiać tu można połączenie wody i gór: przebywanie nad jeziorem, ale też obcowanie z górskim krajobrazem – Park Narodowy Galičica daje szanse zobaczenia Ochrydy i jeziora z zupełnie innej perspektywy. I trzeba przyznać, że szczyty wznoszące się na ponad 2000 m n.p.m. mogą robić wrażenie! To co zwraca uwagę przyjezdnych to nie tylko widoki, ale także smaczna ochrydzka kuchnia. Macedończycy mają przepyszne jedzenie, które przez lata kształtowane było wpływami różnych kultur. Muzyka i taniec to kolejne wielkie plusy mieszkańców regionu. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to trafimy na wieczór macedoński i wsłuchamy się w tamtejsze rytmy. Jest też możliwość zwiedzania korzystając z wycieczek fakultatywnych: Ochryda, Św. Naum i stolica kraju – Skopje, nazywane miastem pomników, lub miastem kontrastów, znane przede wszystkim jako miejsce urodzenia Matki Teresy.

Czy to Bałkany, czy Hiszpania – wybór obozu Trendy Camp będzie strzałem w dziesiątkę! Umożliwi poznanie nowej kultury, przepięknych krajobrazów, miejsc i ludzi… Osoby zainteresowanych obozami, więcej informacji mogą także znaleźć na stronie Trendy Camp.