Wakacje dla dużej rodziny. Jak się do nich zabrać?

Rego-Bis, 24.03.2023

Większość hoteli oferuję noclegi dla rodziców podróżujących z dzieckiem. Są to specjalnie przygotowane pokoje lub miejsce na popularnej dostawce. Jak jednak sytuacja wygląda, gdy chcemy spędzić wakacje, zabierając na nie dwójkę, a nawet trójkę czy czwórkę naszych pociech?

Często w takim przypadku uważamy, że jesteśmy zdani na samodzielną organizację wyjazdu. Najczęściej decydujemy się na podróż własnym samochodem i wynajem domku letniskowego. 

Ale przecież czasami, nawet mając dużą rodzinę, chcemy skosztować trochę egzotyki. Co w takiej sytuacji zrobić? Wybrać biuro podróży, na przykład nasze. Rego-Bis chętnie pomoże w organizacji ciekawych wakacji w sezonie 2023.

Nie da się ukryć, że wczasy z biurem podróży mają sporo plusów. Z pewnością jest to świetna opcja dla osób zabieganych, które nie mają czasu, by zająć się organizacją wyjazdu. Ponadto, dbamy o to, aby nasi podróżni mieli zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. 

Gdzie polecieć na wakacje?

Na początku warto zastanowić się nad idealną destynacją. Jak wszyscy wiemy, że dzieci nie lubią siedzieć zbyt długo w jednym miejscu, dotyczy to również podróży samolotem. Dlatego na wakacje z naszymi pociechami polecamy słoneczne kurorty, do których lot z Polski nie trwa długo. 

Przykładami takich kierunków są m.in. Turcja, Albania, Czarnogóra, Macedonia Północna czy Bułgaria. Podczas przelotów do krajów Bałkańskich czas spędzony w samolocie nie powinien przekroczyć 2 godzin, natomiast podczas lotów do Turcji na pokładzie spędzimy okolo 3 godziny. Przy wyborze oferty należy również zwrócić uwagę na długość transferu z lotniska do hotelu.

Wybierzmy hotel przystosowany dla rodzin

Koniecznie zapytajmy doradcy o profil hotelu. Z roku na rok przybywa obiektów wprost określających swój profil: np. jako hotel rodzinny lub przeznaczony tylko dla dorosłych. 

Są jednak ośrodki świetnie przygotowane do przyjęcia młodych i tych trochę starszych podróżników. Wiedzą na ten temat bardzo chętnie podzielą się z państwem nasi doradcy klienta. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 776 05 00

Wczasy - po pierwsze bezpieczeństwo 

Wybierając się na rodzinne wakacje, należy zadbać również o to, aby wypoczynek był bezpieczny. Zwróćmy uwagę na dojście do plaży. Szczególnie w przypadku najmłodszych warto sprawdzić, czy nie przebiega np. przez ruchliwą drogę.

Ważne jest również, aby sam wypoczynek na plaży nie był zagrożeniem. Wybierajmy plaże z łagodnym zejściem do wody. Wiele takich miejsc występuje na wybrzeżu Albanii, czy w  Macedonii Północnej. Takie warunki pozwolą dzieciom na zarówno bezpieczną, jak i beztroską zabawę.

To samo dotyczy hotelowego basenu. W tym przypadku piękne zdjęcia to nie wszystko. Warto sprawdzić, czy miejsce posiada w swoim basenie strefę brodzikową lub osobny płytki basen przeznaczony specjalnie dla najmłodszych.

Idealny pokój dla dużej rodziny na wakacje

Wybierając pokój dla dużej rodziny, koniecznie zwróćmy uwagę na jego powierzchnię. Idealny pokój na wakacje powinien być odpowiednio duży. Optymalna przestrzeń to odpowiedni komfort wypoczynku. Rezerwując pokój dla rodziny 2+2, 2+3 lub 2+4 koniecznie zwróćmy uwagę na ten parametr. 

Idealny pokój na wczasy dla dużej rodziny będzie przypominał mieszkanie. Czasami również będzie dwoma pokojami, różniącymi się od pozostałych w obiekcie tym, że połączone są drzwiami wewnętrznymi. 

Aby wakacje 2023 były udane zwróćmy uwagę również na usytuowanie pokoju. Sprawdźmy, czy obiekt posiada windę, jeśli nie to czy wielokrotne wychodzenie i wchodzenie do niego z całą rodziną nie będzie uciążliwe.

Wycieczki z animacjami dla dzieci

Z doświadczenia wiemy, że hotele z animacjami gwarantują udany wypoczynek dzieciom i przy okazji ich rodzicom. Podczas wakacji 2023 będą oferowane różnego rodzaju animacje. Dzielą się one na organizowane przez hotele i biuro podróży. 

Atrakcje organizowane przez naszych lokalnych partnerów są najczęściej oferowane w języku angielskim. Dlatego w wybranych miejscach, podczas wakacji lato 2023 biuro podróży Rego-Bis oferuje pakiet animacji Rego Meli

Są to gry i zabawy realizowane przez animatora, starannie wybranego przez nasze biuro. Co bardzo ważne, szczególnie dla najmłodszych, animacje Rego Meli odbywają się w języku polskim. 

Osoby odpowiedzialne za czas rozrywki to fantastyczni animatorzy, dla których praca z maluchami jest wielką przyjemnością i pasją. Wiedzą doskonale, jak zorganizować czas zabawy dla najmłodszych.

Zapewniają dawkę rewelacyjnego humoru i ruchu, które nastroją pozytywnie każdego malucha! Podczas gdy dzieci aktywnie spędzają czas, rodzice mogą spokojnie odpoczywać.

Mogą w tym czasie skorzystać np. z animacji dla dorosłych oferowanych w ramach Rego Club. Nasi animatorzy zadbają o zapewnienie państwu aktywnego wakacyjnego wypoczynku.  

Szczegółowe informacje o tym, co oferowane jest w ramach Rego Meli Club, Rego Meli lub Rego Meli Club w poszczególnych miejscach znajdziecie się w opisie każdego konkretnego hotelu. 

Wczasy - pamiętajmy również o formalnościach

Planując wakacje za granicą warto wcześniej zadbać o formalności. Sprawdźmy, czy każde dziecko posiada ważny dowód osobisty lub paszport.

W przypadku dowodów osobistych osób niepełnoletnich jest to szczególnie ważne, ponieważ posiadają one krótszy termin ważności.

Pamiętajmy również, że jeśli dziecko do lat 18 nie podróżuje z opiekunami prawnymi będzie potrzebna pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej.

Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu / dowodu osobistego dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu/ dowodu osobistego osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wyjeździe. 

Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. Dokument powinien być w języku angielskim.

Lato 2023 - jaki hotel wybrać?

W sezonie 2023 dla dużych rodzin szczególnie polecamy:

Czterogwiazdkowy Hotel Onufri zlokalizowany w spokojnej okolicy w Golem na Riwierze Albańskiej. Zapewnia szereg atrakcji min. animacje Rego Meli Club, wyżywienie w formule All inclusive, czy nowo otwarte SPA! 

Zapraszamy rodziny 2+2 i 2+3 na udane wakacje w Albanii 2023.

Trzygwiazdkową Villa Blue Moonzlokalizowaną w malowniczej i znanej z ładnych plaż miejscowość Dobra Voda na Riwierze Czarnogórskiej.

Zlokalizowany 350 metrów od plaży obiekt oferuje basen na dachu i przestronny wspólny taras. Jest to propozycja dla zwolenników samodzielnego przygotowywania posiłków, ponieważ pokoje posiadają aneksy kuchenne.

Zapraszamy rodziny 2+2, 2+3 i 2+4 na udane wakacje w Czarnogórze 2023.

Czterogwiazdkowy Hotel Unique Resort & Spa zlokalizowany jest ok. 500 m do najbliższej plaży (ok. 1 km do najsłynniejszej plaży Cuba Libre), w niewielkiej odległość do starówki Ochrydy. Zapewnia bezpłatne SPA, siłownia, plac zabaw dla dzieci.

Zapraszamy rodziny 2+2 oraz 2+3 na udane wakacje w Macedonii  2023.

Pięciogwiazdkowy Hotel Blue Dreams Resort zlokalizowany jest w Turcji na Riwierze Egejskiej. Znajduje się przy samej plaży (serwis plażowy jest  wliczony w cenę). Do tego zapewnia m.in.darmowe Wi-Fi oraz basen ze zjeżdżalniami. Oferuje pobyty z wyżywieniem w formie All Inclusive.

Zapraszamy rodziny 2+2 oraz 2+3 na udane wakacje w Turcji 2023.

Pozostałe oferty znajdą państwo na dedykowanych stronach promocji:

Wszystkim Rodzinom, tym małym i dużym, życzymy udanych Wakacji 2023!

Powiązane oferty

Tylko w Rego
4.7/6 15 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Ochryda

Hotel Millenium Palace

09.09.2024 - 16.09.2024 (7 dni)

Śniadanie, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS KLIMATYZACJA SIŁOWNIA BEZ PASZPORTU SPA W CENTRUM MIASTA
bardzo dobry 15 opinie
4.7
2 199 zł 2 129 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 129 zł
Szczegóły
Tylko w Rego
4.8/6 18 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Ochryda

Hotel Unique Resort & Spa

24.06.2024 - 01.07.2024 (7 dni)

Śniadanie, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN BEZ PASZPORTU SPA W CENTRUM MIASTA BLISKO CENTRUM MIASTA
bardzo dobry 18 opinie
4.8
2 999 zł 2 439 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 739 zł
Szczegóły
Serwis plażowy gratis
All inclusive
4.7/6 10 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Ochryda

Hotel Granit

09.09.2024 - 16.09.2024 (7 dni)

All inclusive, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU PLAC ZABAW
bardzo dobry 10 opinie
4.7
3 399 zł 2 529 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 3 129 zł
Szczegóły
Animacje RegoClub
Tylko w Rego
All inclusive
Bestseller
5.2/6 36 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Ochryda

Laki Hotel & Spa

24.06.2024 - 01.07.2024 (7 dni)

All inclusive, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY SPA ANIMACJE REGO CLUB
bardzo dobry 36 opinie
5.2
3 289 zł 2 559 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 3 159 zł
Szczegóły
Tylko w Rego
5/6 15 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Sveti Stefan

Hotel Maiva

09.09.2024 - 16.09.2024 (7 dni)

Light All Inclusive, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU SPA
bardzo dobry 15 opinie
5
2 859 zł 2 749 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 749 zł
Szczegóły
Tylko w Rego
Zwiedzanie
5/6 5 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Sveti Stefan

Hotel Maiva i Perła Bałkanów

09.09.2024 - 16.09.2024 (7 dni)

Light All Inclusive, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU SPA WYCIECZKI W CENIE
bardzo dobry 5 opinie
5
2 859 zł 2 749 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 749 zł
Szczegóły
Animacje RegoMeli Club
Serwis plażowy gratis
Tylko w Rego
All inclusive
Animacje
5.5/6 26 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Sveti Stefan

Hotel Aqualina

24.06.2024 - 01.07.2024 (7 dni)

All inclusive, Warszawa - Radom , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM
bardzo dobry 26 opinie
5.5
3 199 zł 2 879 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 3 079 zł
Szczegóły