Wakacje dla dużej rodziny. Jak się do nich zabrać?

Rego-Bis, 24.03.2023

Większość hoteli oferuję noclegi dla rodziców podróżujących z dzieckiem. Są to specjalnie przygotowane pokoje lub miejsce na popularnej dostawce. Jak jednak sytuacja wygląda, gdy chcemy spędzić wakacje, zabierając na nie dwójkę, a nawet trójkę czy czwórkę naszych pociech?

Często w takim przypadku uważamy, że jesteśmy zdani na samodzielną organizację wyjazdu. Najczęściej decydujemy się na podróż własnym samochodem i wynajem domku letniskowego. 

Ale przecież czasami, nawet mając dużą rodzinę, chcemy skosztować trochę egzotyki. Co w takiej sytuacji zrobić? Wybrać biuro podróży, na przykład nasze. Rego-Bis chętnie pomoże w organizacji ciekawych wakacji w sezonie 2024.

Nie da się ukryć, że wczasy z biurem podróży mają sporo plusów. Z pewnością jest to świetna opcja dla osób zabieganych, które nie mają czasu, by zająć się organizacją wyjazdu. Ponadto, dbamy o to, aby nasi podróżni mieli zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. 

Gdzie polecieć na wakacje?

Na początku warto zastanowić się nad idealną destynacją. Jak wszyscy wiemy, że dzieci nie lubią siedzieć zbyt długo w jednym miejscu, dotyczy to również podróży samolotem. Dlatego na wakacje z naszymi pociechami polecamy słoneczne kurorty, do których lot z Polski nie trwa długo. 

Przykładami takich kierunków są m.in. Turcja, Albania, Czarnogóra, Macedonia Północna czy Bułgaria. Podczas przelotów do krajów Bałkańskich czas spędzony w samolocie nie powinien przekroczyć 2 godzin, natomiast podczas lotów do Turcji na pokładzie spędzimy okolo 3 godziny. Przy wyborze oferty należy również zwrócić uwagę na długość transferu z lotniska do hotelu.

Wybierzmy hotel przystosowany dla rodzin

Koniecznie zapytajmy doradcy o profil hotelu. Z roku na rok przybywa obiektów wprost określających swój profil: np. jako hotel rodzinny lub przeznaczony tylko dla dorosłych. 

Są jednak ośrodki świetnie przygotowane do przyjęcia młodych i tych trochę starszych podróżników. Wiedzą na ten temat bardzo chętnie podzielą się z państwem nasi doradcy klienta. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 776 05 00

Wczasy - po pierwsze bezpieczeństwo 

Wybierając się na rodzinne wakacje, należy zadbać również o to, aby wypoczynek był bezpieczny. Zwróćmy uwagę na dojście do plaży. Szczególnie w przypadku najmłodszych warto sprawdzić, czy nie przebiega np. przez ruchliwą drogę.

Ważne jest również, aby sam wypoczynek na plaży nie był zagrożeniem. Wybierajmy plaże z łagodnym zejściem do wody. Wiele takich miejsc występuje na wybrzeżu Albanii, czy w  Macedonii Północnej. Takie warunki pozwolą dzieciom na zarówno bezpieczną, jak i beztroską zabawę.

To samo dotyczy hotelowego basenu. W tym przypadku piękne zdjęcia to nie wszystko. Warto sprawdzić, czy miejsce posiada w swoim basenie strefę brodzikową lub osobny płytki basen przeznaczony specjalnie dla najmłodszych.

Idealny pokój dla dużej rodziny na wakacje

Wybierając pokój dla dużej rodziny, koniecznie zwróćmy uwagę na jego powierzchnię. Idealny pokój na wakacje powinien być odpowiednio duży. Optymalna przestrzeń to odpowiedni komfort wypoczynku. Rezerwując pokój dla rodziny 2+2, 2+3 lub 2+4 koniecznie zwróćmy uwagę na ten parametr. 

Idealny pokój na wczasy dla dużej rodziny będzie przypominał mieszkanie. Czasami również będzie dwoma pokojami, różniącymi się od pozostałych w obiekcie tym, że połączone są drzwiami wewnętrznymi. 

Aby wakacje 2024 były udane zwróćmy uwagę również na usytuowanie pokoju. Sprawdźmy, czy obiekt posiada windę, jeśli nie to czy wielokrotne wychodzenie i wchodzenie do niego z całą rodziną nie będzie uciążliwe.

Wycieczki z animacjami dla dzieci

Z doświadczenia wiemy, że hotele z animacjami gwarantują udany wypoczynek dzieciom i przy okazji ich rodzicom. Podczas wakacji 2024 będą oferowane różnego rodzaju animacje. Dzielą się one na organizowane przez hotele i biuro podróży. 

Atrakcje organizowane przez naszych lokalnych partnerów są najczęściej oferowane w języku angielskim. Dlatego w wybranych miejscach, podczas wakacji lato 2024 biuro podróży Rego-Bis oferuje pakiet animacji Rego Meli

Są to gry i zabawy realizowane przez animatora, starannie wybranego przez nasze biuro. Co bardzo ważne, szczególnie dla najmłodszych, animacje Rego Meli odbywają się w języku polskim. 

Osoby odpowiedzialne za czas rozrywki to fantastyczni animatorzy, dla których praca z maluchami jest wielką przyjemnością i pasją. Wiedzą doskonale, jak zorganizować czas zabawy dla najmłodszych.

Zapewniają dawkę rewelacyjnego humoru i ruchu, które nastroją pozytywnie każdego malucha! Podczas gdy dzieci aktywnie spędzają czas, rodzice mogą spokojnie odpoczywać.

Mogą w tym czasie skorzystać np. z animacji dla dorosłych oferowanych w ramach Rego Club. Nasi animatorzy zadbają o zapewnienie państwu aktywnego wakacyjnego wypoczynku.  

Szczegółowe informacje o tym, co oferowane jest w ramach Rego Meli lub Rego Meli Club w poszczególnych miejscach znajdziecie się w opisie każdego konkretnego hotelu. 

Wczasy - pamiętajmy również o formalnościach

Planując wakacje za granicą warto wcześniej zadbać o formalności. Sprawdźmy, czy każde dziecko posiada ważny dowód osobisty lub paszport.

W przypadku dowodów osobistych osób niepełnoletnich jest to szczególnie ważne, ponieważ posiadają one krótszy termin ważności.

Pamiętajmy również, że jeśli dziecko do lat 18 nie podróżuje z opiekunami prawnymi będzie potrzebna pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej.

Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu / dowodu osobistego dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu/ dowodu osobistego osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wyjeździe. 

Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. Dokument powinien być w języku angielskim.

Powiązane oferty

Serwis plażowy gratis
Tylko w Rego
Bestseller!
4.8/6 7 oceny

Turcja / Riwiera Turecka / Okurcalar

Hotel Concordia Celes

25.05.2024 - 02.06.2024 (7 dni)

Ultra All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS PRZY PLAŻY ANIMACJE REGO MELI CLUB
bardzo dobry 7 opinie
4.8
2 979 zł 1 769 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Serwis plażowy gratis
All inclusive
Bestseller!
5.3/6 1 oceny

Albania / Riwiera Albańska / Durres

Hotel Horizont

14.06.2024 - 21.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Zielona Góra , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU
bardzo dobry 1 opinie
5.3
3 269 zł 1 889 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Animacje RegoMeli Club
Tylko w Rego
All inclusive
Bestseller!
5.2/6 25 oceny

Albania / Wybrzeże Jońskie / Saranda

Hotel Mediterrane

01.06.2024 - 08.06.2024 (7 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE REGO MELI CLUB DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU
bardzo dobry 25 opinie
5.2
2 989 zł 1 979 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Animacje RegoMeli Club
Serwis plażowy gratis
Tylko w Rego
All inclusive
Bestseller!
4.8/6 8 oceny

Turcja / Riwiera Egejska / Gumbet

Hotel Anadolu Bodrum

02.06.2024 - 09.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE REGO MELI CLUB ANIMACJE HOTELOWE PLAC ZABAW
bardzo dobry 8 opinie
4.8
3 749 zł 2 199 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Bestseller!
5.1/6 7 oceny

Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Słoneczny Brzeg

Hotel Riva Park

16.06.2024 - 23.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU PLAC ZABAW
bardzo dobry 7 opinie
5.1
3 089 zł 2 299 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Animacje RegoMeli Club
Serwis plażowy gratis
Tylko w Rego
All inclusive
Bestseller!
5.4/6 27 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Sveti Stefan

Hotel Aqualina

10.06.2024 - 17.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM
bardzo dobry 27 opinie
5.4
3 369 zł 2 299 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya

Hotel Club Sun Heaven

01.06.2024 - 09.06.2024 (7 dni)

Ultra All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI ANIMACJE HOTELOWE AQUAPARK SPA ZJEŻDŻALNIE WODNE BLISKO CENTRUM MIASTA
4 229 zł 2 329 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Serwis plażowy gratis
Animacje RegoMeli
Tylko w Rego
All inclusive
Bestseller!
5/6 31 oceny

Albania / Riwiera Albańska / Golem

Hotel Henry Resort&Spa

14.06.2024 - 22.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU AQUAPARK PLAC ZABAW
bardzo dobry 31 opinie
5
3 799 zł 2 399 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Animacje RegoMeli Club
Serwis plażowy gratis
Bestseller!
5.2/6 15 oceny

Bułgaria / Obzor / Obzor

Hotel Marina Sands

16.06.2024 - 23.06.2024 (7 dni)

All inclusive, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU PLAC ZABAW
bardzo dobry 15 opinie
5.2
3 939 zł 2 599 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Tylko w Rego
Bestseller!
4.9/6 19 oceny

Macedonia Północna / Macedonia Zachodnia / Ochryda

Hotel Unique Resort & Spa

26.08.2024 - 02.09.2024 (7 dni)

Śniadanie, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI BEZ PASZPORTU SPA W CENTRUM MIASTA BLISKO CENTRUM MIASTA
bardzo dobry 19 opinie
4.9
3 169 zł 2 679 zł/os. najniższa cena z 30 dni: wczytuje...
Szczegóły
Wyświetlanie: 10 z 12