Wybierz wycieczkę objazdową!

Rego-Bis, 24.11.2020

Wycieczka objazdowa

Wycieczki objazdowe to połączenie beztroskiego wypoczynku w pięknym miejscu ze zwiedzaniem najsłynniejszych malowniczych zakątków. Programy takich wycieczek są bardzo bogate, podróżnym cały czas towarzyszy polskojęzyczny pilot, który odpowiada na wszelkie zapytania, a w najważniejszych miejscach do grupy dołącza także przewodnik, który opowiada dogłębnie historie oraz liczne ciekawostki. Rodzaje tego typu wyjazdów są różne – z transportem lotniczym do zwiedzanego regionu, gdzie na podróżnych czeka bus, za pomocą którego dostaną się  w najbardziej malownicze zakątki, tygodniowe wyjazdy z transportem autokarowym, a nawet krótkie, zaledwie dwudniowe wyjazdy express do nie bardzo oddalonych miejsc, takich jak np. stolice pobliskich krajów: Wiedeń, Praga czy Budapeszt.

Budapeszt
Idealną propozycją na wyjazd objazdowy, może być wycieczka do Turcji, gdzie pogoda sprzyja zwiedzaniu od kwietnia do października i gdzie niemal każdy zakątek kraju obfituje w zabytki i ważne historycznie zakątki. Najpopularniejsze i najbardziej lubiane miejsca na tego typu wyjazdy to Kapadocja wraz ze skalnymi miastami oraz Wybrzeże Likijskie połączone z wycieczką do niezwykłego Pamukkale. Bez względu na to, który wariant wyjazdu się wybierze, warto zadbać o to, by na miejsce polecieć samolotem. Dopiero tam wsiąść w autokar, którym wraz z pilotem, wybierzemy się do najciekawszych miejsc. Osoby, które marzą o ujrzeniu na własne oczy Kapadocji wraz z licznymi unoszącymi się nad niemal księżycowym podłożem balonami, powinny zdać sobie sprawę z tego, że Kapadocja to nie tylko wspomniane balony! To także malownicze skalne miasta, pełne wykutych w skałach kościołów. Będąc tam warto na pewno odwiedzić miasto Göreme, a także nie aż tak bardzo oddaloną Konyię wraz ze słynnym mauzoleum Mevlany. Będąc w Turcji, nie wolno ominąć również malowniczego wybrzeża! Jednym z najlepszych wyborów jest odwiedzenie Antalyi, tym bardziej, że tam także znajduje się lotnisko, z którego po skończonej wyprawie można wrócić do Polski. Z Antalyi można obrać też zupełnie inną trasę i nie odwiedzając Kapadocji wybrać się do najpiękniejszych miejsc Wybrzeża Likijskiego, odwiedzić miasto Dalayan, a także starożytną Myrę, magiczny Efez, pozostałości antycznego miasta Hierapolis oraz Pamukkale oddalone od wybrzeża. To niesamowite śnieżnobiałe wapienne tarasy, które powstały z porowatej skały osadowej, zazwyczaj koloru białego, składającej się z kalcytu i argonitu. Powstają w wyniku osadzania się złogów nanoszonych przez spływającą z termalnych źródeł wodę.

Turcja

Turcja dzięki pięknemu wybrzeżu, oferuje zwiedzanie połączone z wypoczynkiem i czasem wolnym na plażowanie. Osoby lubiące intensywniejsze wyprawy i aktywne spędzanie czasu, powinny zainteresować się wycieczkami z hasłem „Active” w nazwie. Intensywniejsze wyjazdy, z licznymi atrakcjami, podczas których można poznać jeszcze więcej tradycji i kultury odwiedzanych miejsc. Wycieczki obejmujące lokalne wioski, w których wytwarzana jest ekologiczna żywność w tradycyjnych warunkach i górskie wspinaczki po nieznanych powszechnie pasmach górskich. Do tego spływy po dzikich rzekach, jazda samochodami terenowymi po niepopularnych miejscach oraz rejsy po mało znanych jeziorach. Można też wybrać wyjazd na zbiór mandarynek lub innych owoców, podczas których gospodarze zapoznają turystów z lokalnymi sposobami przetwórstwa i wytwarzania lokalnych alkoholi. Możliwości jest całe mnóstwo!

Osoby wybierające się na pierwszy tego typu wyjazd, mogą swoją przygodę rozpocząć od krótkich wycieczek, jedno lub dwudniowych. Austria, Węgry, Czechy a nawet północna część Chorwacji mogą być idealnymi pomysłami na weekendowy odpoczynek. Jako że wyjazdy objazdowe związane są ze zwiedzaniem i dłuższymi spacerami, polecamy by wybrać je przed lub po sezonie wakacyjnym. Dogodnym terminem może być majówka. To idealny moment by odwiedzić kraje Półwyspu Bałkańskiego, takie jak Albania, Chorwacja, Czarnogóra lub Macedonia Północna. Jest już ciepło, słonecznie, ale nie upalnie. Najpopularniejsze miejsca nie są zatłoczone turystami. Serdecznie polecamy wycieczkę objazdową jako niebywałą przygodę, okazję do odwiedzenia niesamowitych miejsc i wypoczynku w najpiękniejszych zakątkach Europy, a nawet w Turcji!