Hiszpania - wycieczki objazdowe

Rego-Bis, 20.07.2021

To, co wyróżnia Hiszpanię pod względem turystycznym to na pewno fakt, że jest państwem naprawdę zróżnicowanym. Ma aż 17 autonomicznych wspólnot i w każdej z nich można zwiedzić i obejrzeć inne zabytki oraz ukształtowanie terenu. Co roku do Hiszpanii przyjeżdża wielu turystów spragnionych wypoczynku, jest to jeden z chętniej odwiedzanych krajów podczas sezonu urlopowego. Można tam zarówno poleżeć na plaży i wygrzać się na słońcu, jak i zwiedzić piękne miasta. Co można zobaczyć zatem, będąc na wycieczce objazdowej w Hiszpanii? Jak się przygotować do wyprawy?

Jak zaplanować wycieczkę objazdową?

Przede wszystkim sprawdź najpierw ceny. Jeśli chodzi o Hiszpanię, nie odstają one jakoś znacząco od reszty popularnych państw Europy. Jedynie w Madrycie oraz Barcelonie jest nieco drogo. Obowiązującą walutą w tym kraju jest oczywiście euro. Aby nie przepłacać, można robić zakupy w tańszych sklepach, czyli popularnych dyskontach. 

Bardzo ważnym elementem wycieczki objazdowej jest wytyczenie sobie miejsca początkowego, w którym chcesz się zatrzymać i końcowego, z którego wracać będziesz do domu. Często nie da się w pełni zaplanować całej trasy, ponieważ w trakcie może okazać się, że jakiś punkt jest zamknięty i trzeba zmieniać plany. Warto być zatem elastycznym i nastawionym na przygody. Nieodzownym elementem wycieczek objazdowych jest zwiedzanie. Tym przede wszystkim różnią się one od typowych wczasów wypoczynkowych. W ciągu kilku dni można zobaczyć kilka miast i poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje.

Przed wyruszeniem w trasę warto odpowiednio się spakować i zadbać o szczegóły, takie jak: zabranie turystycznej apteczki oraz zakup karty EKUZ, która uprawnia do otrzymania podstawowej opieki medycznej. Co więcej, sprawdź dokładnie, wolne hotele, wypisz sobie kilka miejsc, w których ewentualnie możesz zatrzymać się na nocleg podczas wycieczki objazdowej.

Wycieczka objazdowa po Hiszpanii z biurem podróży

Co istotne, warto jednak rozważyć zakup wycieczki objazdowej z biura podróży. Nie musisz wtedy martwić się szczegółami, związanymi z załatwieniem noclegów, czy zwiedzaniem. Biuro podróży zadba o wszystkie te kwestie. Niewątpliwą zaletą takiej wyprawy jest to, że możesz sprawdzić dokładny plan wycieczki, poznać miejsca, które wspólnie z grupą odwiedzicie i zobaczycie. Warto również zdawać sobie sprawę, że bardzo często osoby należące do zorganizowanych wycieczek mogą wchodzić do wielu różnorodnych miejsc, do których indywidualni turyści nie mogą.

Co warto zwiedzić w Hiszpanii?

Planując zapisanie się na wycieczkę objazdową, sprawdź koniecznie, co możesz zobaczyć w tym kraju, jakie miasta są godne polecenia. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem. 

  • Barcelona – jest stolicą hiszpańskiej prowincji - Katalonii. Drugie co do wielkości miasto w tym kraju. Na pewno warto zwiedzić świątynię ulokowaną w tej części Hiszpanii, czyli Sagradę Familię oraz Park Guell. Ponadto będąc tam, koniecznie musisz zwiedzić też Stare Miasto.
  • Costa de la Luz – czyli Wybrzeże Światła – z pewnością będąc tam, warto zajrzeć do zabytkowej Sewilii, przez wielu uważanej za jedno z najładniejszych miast hiszpańskich.
  • Madryt – zwiedzając Hiszpanię, koniecznie trzeba odwiedzić również stolicę tego kraju. W Hiszpanii mieści się Muzeum Prado. W obiekcie tym można podziwiać jedne z najsłynniejszych dzieł malarskich, np. P. Picasso. W Madrycie można zwiedzić również Pałac Królewski oraz Katedrę Almudena.
  • Walencja – prowincja w Hiszpanii należąca do wspólnoty autonomicznej. Co roku w marcu można uczestniczyć w organizowanym w Walencji Święcie Ognia. Mimo że odbywa się ono poza sezonem, można w tym czasie spotkać tam rzesze turystów.

Wakacje nie muszą wiązać się wyłącznie z odpoczynkiem w jednym miejscu. Osoby spragnione zwiedzania, kosztowania specjałów kuchni oraz odwiedzenia kilku miejsc podczas jeden wyprawy, koniecznie powinny wybrać się na wycieczkę objazdową. Hiszpania jest zróżnicowanym turystycznie państwem. Można tam zarówno pojechać, spędzić wczasy na wybrzeżu, jak i zwiedzać lokalne atrakcje i miasta.

Udostępnij