Rego Active- jak aktywnie spędzić urlop

Rego-Bis, 22.04.2021

Spis treści

Aktywnie czy leniwie?

    Aktywny wypoczynek to dobry pomysł dla całej rodziny. W obecnych czasach bardzo często prowadzimy taki tryb życia, że rzadko mamy czas na sport, ruch na świeżym powietrzu. Siedzący tryb pracy przed komputerem, stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Warto jest w wolnych chwilach, a zwłaszcza podczas urlopu zadbać o siebie i aktywnie spędzić ten czas. Biura podróży oferują ciekawe pomysły na aktywny urlop. Organizowane są wyprawy łączące zwiedzanie z aktywnym spędzaniem czasu jak na przykład spływ rafitngowy lub przejażdżka offroadowymi trasami poza utartymi szlakami. Poza tym loty balonem, trekking w górach, nurkowanie i snurkowanie i wiele więcej.

Folklor i kultura
    Inną formą aktywnych wczasów mogą być tematyczne wyjazdy w ciekawe miejsca Europy, odkrywanie niepopularnych turystycznie miejsc, spotkanie z naturą i lokalnym foklorem. Warto tu też wspomnieć wyprawy kulinarne łączące zwiedzanie z próbowaniem lokalnych przysmaków, a często też nauka gotowanie oryginalnych potraw.
    Ciekawą opcją dla młodszych obieżyświatów są obozy i kolonie młodzieżowe, gdzie młodzi uczestniczą w codziennych dyscyplinach rekreacyjnych, integrują się, poznają i wspólnie bawią. Przy tym wyjeżdżając poza Polskę mają okazje do zapoznania się z inną kulturą, mogą zobaczyć często zabytki i miejsca ze Światowej Listy Dziedzictwa i Kultury UNESCO. Również podczas wspólnych rodzinnych wakacji, dzieci i młodzież, ale dorośli również mają często w programach animacje i imprezy.

Hiking, trekking i piękne wakacje
    Interesującą ofertą wczasów dla aktywnych jest specjalny program Rego Active oferowany przez Katowickie Biuro Podróży Rego-Bis. Obecnie dedykowane jak wyjazdy Rego-Active są 3 imprezy. Hiking w Macedonii Północnej to przemierzanie krajobrazowych tras w górach Macedonii połączone ze wspólnym gotowaniem z lokalnym mieszkańcami, do tego zwiedzanie uroczej Ochrydy i rejs łódką. Pisząc krótko – niecodzienny kierunek i niecodzienny program. Drugim programem również po tym kraju jest Odkryj Piękno Macedonii Północnej. Zwiedzanie Skopje i  Ochrydy. Jeśli lubicie fotografować ten program będzie idealny. Plenerów nie zabraknie, do tego będzie można skosztować wybornego macedońskiego wina oglądając zasady jego wytwarzania. Trzecim obecnie programem jest Chorwacka Kalifornia – zwiedzanie perełek Morza Adriatyckiego jak Split i Dubrovnik oraz wyjazd na prawdziwą plantację mandarynek i aktywny udział w zbiorach połączony z obiadem na plantacji. Dodatkowo można będzie uczestniczyć w wieczorku dalmatyńskim gdzie poznamy chorwacką kulturę i kuchnię.

Obozy młodzieżowe i wycieczki fakultatywne

Biuro od wielu lat organizuje lubiane przez młodych obozy młodzieżowe w Bułgarii i Hiszpanii zwane Trendy Camp. Bogate programy sportowo-animacyjne i profesjonalna kadra są znakiem rozpoznawczym tych obozów, dlatego już tak wielu rodziców zaufało Tredny Camp.
    Podczas standardowych wyjazdów pobytowych organizowane są wycieczki często zawierające elementy aktywne jak np. Spływ fascynującą rzeką Tarą w Czarnogórze. Rejs łódką po jeziorze Ochrydzkim w Macedonii Północnej, przejażdzka jeepami po bezdrożach i drogach Albanii oraz widokowy lot balonem nad słynną Kapadocją w Turcji. Jest w czym wybierać. Poznaj Rego – Active i spędź aktywny urlop!