Pierwsze wakacje z dzieckiem

Rego-Bis, 11.03.2020

Rodziny z dziećmi często zastanawiają się, kiedy jest czas, aby ruszyć w pełnym gronie na pierwsze zagraniczne wczasy. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń – każdemu należy się odpoczynek. Na wakacje z maluchami, trzeba się po prostu odpowiednio przygotować. 

Im dziecko młodsze, tym bardziej staranne przygotowania czekają rodziców. Warto ze sobą zabrać przede wszystkim leki, które w razie nieprzewidzianych niespodzianek, będzie można podać dziecku: przeciwgorączkowe, probiotyki, elektrolity (nawadniające w nieprzyjemnym przypadku biegunki), leki antyalergiczne i te na chorobę lokomocyjną. 

Ważne są także dokumenty – każde dziecko powinno posiadać własny, aktualny dokument tożsamości. W przypadku gdy tylko jeden z rodziców wybiera się na wakacje z pociechą, bądź maluch wybiera się pod opieką dziadków, wymagana jest pisemna zgoda rodziców na podróż osoby małoletniej. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. 

Planując wakacje, rodzice stoją przed dylematem: samolot, autokar a może dojazd własny? Dojazd własnym samochodem nie jest złą propozycją. Trasę i postoje można podczas takiej podróży dostosować do potrzeb dziecka. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest samolot. Szybka forma transportu, podczas której dziecko nie będzie się męczyć. Należy tylko pamiętać, aby podczas startu i lądowania ułatwić maluchowi wyrównanie ciśnienia w jamie bębenkowej, co przyczyni się do uniknięcia bólu ucha. Można to zrobić podając dziecku gumę do żucia lub cukierek, a młodszemu dziecku – butelkę z mlekiem.

Podczas podróży warto opowiedzieć dziecku, czego może się spodziewać na miejscu, że będzie piękna plaża, że w hotelowej restauracji będą podawane lokalne przysmaki i prawdopodobnie uda się posmakować czegoś nowego oraz o tym, że należy bawić się ostrożnie w wodzie oraz uważać na słońce. Kremy z filtrami przeciwsłonecznymi dla dzieci to absolutna konieczność, powinniśmy wybierać te o najwyższej ochronie – 50+. Poza kremami z filtrem warto zabrać inne kosmetyki, do których przyzwyczajona jest skóra dziecka (w przypadku maluchów dobrze jest wziąć najlepiej sprawdzające się pieluszki), ulubione zabawki oraz akcesoria plażowe. Pamiętajmy o tym, że im dziecko jest starsze, tym więcej potrzebuje ruchu, zabawy i towarzystwa innych dzieci. 


Wybierając hotel i destynację, warto sprawdzić jakie w danym kurorcie są plaże (piaszczyste i te z łagodnymi zejściami do morza są zdecydowanie bardziej polecane dla dzieci), czy hotel dysponuje basenem lub mini placem zabaw dla dzieci i czy na terenie obiektu dostępne są animacje, najlepiej te w języku polskim. 

Animacje dzieci Rego-Bis

Biuro Podróży Rego Bis umożliwia swoim Gościom korzystanie z polskich animacji w Albanii, Bułgarii i Macedonii Północnej. Animatorzy, przeszkoleni, doświadczeni i mający podejście do dzieci, świetnie zajmą się naszymi pociechami. Urozmaicą im czas i pomogą w integracji z innymi dziećmi. Destynacją polecaną na rodzinne wakacje jest też Turcja, gdzie większość hoteli wyposażona jest w baseny a nawet sale zabaw i różne inne atrakcje dla najmłodszych.

Świetnym wyborem może być też Bułgaria, gdzie na piaszczystym wybrzeżu Słonecznego Brzegu, dzieci bez ryzyka będą mogły korzystać z morskich kąpieli. Nie można wykluczać także innych krajów, jak np. Chorwacja czy Czarnogóra. Mimo że plaże wybrzeża Adriatyckiego są w większości kamieniste i żwirowe (choć tu mile zaskoczyć nas może plaża w czarnogórskim Ulcinju), można wśród oferty znaleźć obiekty przygotowane do rodzinnych wakacji, w których panuje miła atmosfera, dysponujące placami zabaw i basenami, np. apartamenty Jovana lub Luka (w Czarnogórze).

Czas wakacyjnego wypoczynku z cała rodziną, powinni tez odpowiednio wykorzystać rodzice. Moment kiedy nie trzeba prać, sprzątać, a na posiłki można się udać do hotelowej restauracji, to wymarzona chwila. Korzystajmy więc z wypoczynku bez względu na wiek naszych pociech! 

Powiązane oferty

Cypr Północny / Cypr Północny / Kyrenia

Altinkaya Holiday Resort

19.01.2024 - 22.01.2024 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE HOTELOWE
2 693 zł 1 201 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 201 zł
Szczegóły

Cypr Północny / Cypr Północny / Kyrenia

Acapulco Beach & SPA Resort

19.01.2024 - 22.01.2024 (3 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Katowice , samolot

zobacz na mapie

SERWIS PLAŻOWY W CENIE WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE PRZY PLAŻY Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
2 692 zł 1 252 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 252 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka / Can Pastilla

Alua Leo

05.04.2024 - 08.04.2024 (3 dni)

Bez wyżywienia, Katowice , samolot

zobacz na mapie

Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
1 941 zł 1 810 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 593 zł
Szczegóły

Hiszpania / Costa del Sol / Torremolinos

Aluasun Costa Park

15.10.2024 - 19.10.2024 (4 dni)

Śniadanie, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA MINIGOLF ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU AQUAPARK PLAC ZABAW
2 188 zł 1 893 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 1 893 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka / Calas De Mallorca

AluaSun Cala Antena

05.10.2024 - 08.10.2024 (3 dni)

All inclusive, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU
2 183 zł/os.
Szczegóły
Tylko w Rego
5.2/6 12 oceny

Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Dobra Voda

Apartamenty Lotos

09.06.2024 - 16.06.2024 (7 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA DLA RODZIN BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY
bardzo dobry 12 opinie
5.2
2 559 zł 2 249 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 449 zł
Szczegóły
Tylko w Rego
Zwiedzanie
4.9/6 8 oceny

Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Dobra Voda

Apartamenty Lotos i Czarnogóra w pigułce

09.06.2024 - 16.06.2024 (7 dni)

Śniadanie i obiadokolacja, Katowice , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS Z BASENEM KLIMATYZACJA BEZ PASZPORTU ANEKS KUCHENNY WYCIECZKI W CENIE
bardzo dobry 8 opinie
4.9
2 559 zł 2 249 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 449 zł
Szczegóły

Hiszpania / Majorka / Calas De Mallorca

Alua Calas de Mallorca Resort

27.04.2024 - 30.04.2024 (3 dni)

All inclusive, Warszawa , samolot

zobacz na mapie

WIFI GRATIS ALL INCLUSIVE Z BASENEM KLIMATYZACJA SIŁOWNIA DLA RODZIN ANIMACJE HOTELOWE BEZ PASZPORTU BASEN KRYTY SPA
2 867 zł 2 272 zł/os. najniższa cena z 30 dni: 2 847 zł
Szczegóły