Blog podróżniczy

06.07.2022 | Strefa inspiracji

Deserów czar? Słodkości Turcji

Jakich deserów warto spróbować w Turcji? Dlaczego tureckie słodkości są aż tak dobre?

Borsh – idealna nadmorska wioska?

Niezwykła plaża, wodospad w kawiarni, ruiny twierdzy z niesamowitym widokiem na góry i morze - czy to brzmi ciekawie? Co skrywa albańska wioska Borsh?
01.07.2022

Wakacje w blasku morza Egejskiego? Tureckie kurorty

Morze Egejskie zachwyca swoją barwą i przyjemną temperaturą. Natomiast Turcja słynie z doskonałych hoteli z obsługą na najwyższym poziomie. Który z kurortów nad morzem Egejskim warto wybrać?

Idylliczna wyspa? Gozo (Malta)

Dzięki pięknej przyrodzie, spokojnym miastom i dziewiczym plażom, ta mała wyspa jest idealnym miejscem na relaksujące wakacje lub krótkie odwiedziny. Co warto na Gozo zobaczyć?
27.06.2022 | Poznać lepiej

Biogradska Gora – doskonały przykład ochrony natury?

Co można zobaczyć w jednym z najstarszych na świecie obszarów ochrony przyrody? Dlaczego warto odwiedzić park narodowy Biogradska Gora w Czarnogórze?
24.06.2022 | Strefa inspiracji

Didim – idealne wakacje nad morzem Egejskim?

Ciepła, krystaliczna i intensywnie niebieska woda, wspaniałe piaszczyste plaże, wyśmienita kuchnia to z pewnością można spotkać w tureckim Didim. Dlaczego warto spędzić tam wakacje?
22.06.2022 | Poznać lepiej

Co i jak zjeść?  Kultura kulinarna na Cyprze

Jak są spożywane posiłki na Cyprze? Z czego słynie kuchnia cypryjska? Co warto zjeść na wyspie Afrodyty?
20.06.2022 | Poznać lepiej

Bułgaria – historia i symbole

Bułgaria to tradycyjny kierunek wakacyjny wybierany przez Polaków. Jakie są symbole narodowe tego państwa? Co skrywa jego historia?

Atrakcje zatoki Kotorskiej

Jakie atrakcje skrywa przepiękna zatoka przypominająca fiord? Dlaczego warto odwiedzić ten malowniczy odcinek Adriatyku w Czarnogórze?