Bułgaria- informacje o COVID-19

Zasady podróżowania i warunki wjazdowe

Od 7.01.2022r. osoby przyjeżdżające do Bułgarii z państw znajdujących się na czerwonej liście (w tym z Polski) muszą wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR, który należy wykonać najwcześniej na 72 godziny przed podróżą. Dotyczy to zarówno zaszczepionych jak i ozdrowieńców. Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z okazywania dokumentów odnoszących się do koronawirusa.

 

Od 19.11.2021 r. Polska zakwalifikowana jest do strefy czerwonej. Oznacza to, że wjazd do Bułgarii dozwolony jest wyłącznie po okazaniu ważnego unijnego cyfrowego certyfikatu szczepienia COVID lub certyfikatu ozdrowieńca (lub analogicznego dokumentu) oraz dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do Bułgarii. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR, zapisane alfabetem łacińskim oraz wynik negatywny (NEGATIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.

Osoby nieposiadające wyżej wymienionych dokumentów będą kierowane na 10 dniową kwarantannę, którą będzie mógł znieść dyrektor regionalnej inspekcji zdrowia po przesłaniu e-mailem negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 24 h od momentu wjazdu do BG lub szybkiego testu antygenowego. Zniesienie kwarantanny nastąpi w ciągu 24 h od przesłania wyniku testu.

UWAGA
•    Wyżej wymienione wymogi dotyczą również dzieci w wieku od 12 do 18 roku życia.

Od 1.12.2021 r. do 31.03.2022 r. wg rozporządzenia Ministra Zdrowia Bułgarii, obywatele Polski (Polska obecnie jest w tzw. czerwonej strefie) będą mogli wjeżdżać na terytorium Bułgarii po okazaniu ważnego unijnego cyfrowego zaświadczenia o szczepieniu lub chorobie lub podobnego dokumentu lub testu z ujemnym wynikiem reakcji łańcuchowej polimerazy na COVID-19 przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem na terytorium kraju, poświadczone ważnym unijnym cyfrowym certyfikatem COVID lub analogicznym dokumentem zawierającym te same dane, co unijny cyfrowy certyfikat COVID.

FORMULARZE:

Karta lokalizacji pasażera - - wymagana jest zarówno przy wylocie jak i powrocie do Polski. Uzupełnienie elektronicznej Karty Lokalizacji Podróżnego na stronie: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

 

SPRAWDŹ OFERTĘ - BUŁGARIA

 

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo