Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Punta Cana

Opis

PUNTA CANA

Punta Cana to najpiękniejszy i najczęściej odwiedzany region Dominikany. Nazwa Punta Cana wywodzi się od znajdującego się tu przylądka, który jest najbardziej na wschód wysuniętym fragmentem wyspy Haiti. Myśląc o wakacjach na Dominikanie pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy to długie plaże z drobnym, białym piaskiem i kołyszącymi się na wietrze palmami. Tak właśnie wygląda wybrzeże w regionie Punta Cana, które dzięki wspaniałym walorom wypoczynkowym stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków wypoczynkowych na Karaibach. Do najpiękniejszych plaż regionu zalicza się Bavaro Beach, uznawane przez niektórych za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata, gdzie tuż nad morzem wyrosły liczne komfortowe hotele oferujące wakacje All Inclusive. Tutejsze obiekty położone są w większości bezpośrednio przy plaży, dają dostęp do ciepłego morza i zapewniają serwis plażowy. Jeśli dodamy do tego wysoki poziom obsługi, bogatą infrastrukturę, obiekty sportowe, smaczną i urozmaiconą kuchnię oraz liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi, a to wszystko w cenie pobytu w ramach All Inclusive, to mamy gwarancję udanych wakacji na Dominikanie.

Wycieczki fakultatywne

Organizator wycieczek fakultatywnych

Organizatorem wycieczek jest firma Rico Travel, która jest największym lokalnym organizatorem wycieczek fakultatywnych dla polskich turystów.

Aventura Dominicana All Inclusive + Macao

Obowiązkowy element wypoczynku na Dominikanie dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć inne, naturalne i niekomercyjne oblicze kraju.

Podczas tej całodniowej wycieczki pokażemy Ci miejsca, odbiegające od tego co widzisz na co dzień w popularnych wakacyjnych kurortach. Zobaczysz m.in.: oszałamiające swą urodą, porośnięte palmami okolice Kordyliery Wschodniej, odwiedzisz typowe dominikańskie wioski oraz prawdziwe dominikańskie domostwo, zwiedzisz miasto Higuey, a w nim Bazylikę Matki Bożej z Altagracia będącą najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w kraju, a także tętniący życiem lokalny targ, pełen uroczych straganów wypełnionych produktami lokalnego rzemiosła i unoszącym się w powietrzu aromatem popularnych loklanych przypraw: wanilii, cynamonu, oregano i anyżu. Skosztujesz smaku mamajuany – narodowego alkoholu Dominikańczyków, świeżo parzonej kawy i równie świeżego kakako oraz najlepszego na świecie soku z trzciny cukrowej, a podczas wizyty w typowym gospodarstwie wiejskim poznasz tajniki ich produkcji. Przez niemal cały czas będą Cię otaczać egzotyczne owoce, takie jak morwa, mango czy papaja. Będziesz mógł poczuć smak prawdziwych dominikańskich cygar, które samodzielnie skręcisz w lokalnej manufakturze. Egzotycznym i nietypowym punktem lokalnych targowisk są na pewno akcesoria związane z wciąż popularnym na Dominikanie kultem voodoo. 
Nasza wycieczka byłaby jednak niepełna bez wizyty w typowym dominikańskim „colmado”, miejscu będącym połączeniem sklepu z barem, nieodzownym elemencie każdej wioski, w którym to mieszkańcy wsypy po całym tygodniu wytężonej pracy zwykli spędzać sobotnie popołudnia.
Na sam koniec naszej wycieczki zabierzemy Cię na jedną z najpiękniejszych plaż Dominikany – Playa Macao, gdzie po całym dniu wrażeń będziesz mógł cieszyć się słońcem i ochłodzić w rajskich wodach Morza Karaibskiego.
Naszą wyprawę „poza utartym szlakiem” kończymy ok godz. 18:30, zabierając Cię do hotelu w którym będziesz mógł kontynuować swoje wakacje na Dominikanie, bogatszy o nowe wrażenia i ze świadomością, że poznałeś prawdziwe oblicze tego kraju.

CZAS TRWANIA: ok 9 godzin

KIEDY: poniedziałki i środy

W CENIE
- transfer z i do hotelu
- lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe
- obiad
- wszystkie wstępy do zwiedzanych obiektów
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
- wyjazdy z Punta Cana

CENA:
- DOROŚLI – 90 $ (FIRST MINUTE – 74,99 $)
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 50 $
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE
 

 

Góra Czarownic + Plaża Limon

Zrób zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątka z wypoczynku na Dominikanie!

Pozwól nam porwać się do miejsca, które przez wielu uważane jest za najbardziej widowiskowy i najbardziej fotogeniczny punkt na mapie Dominikany. Rano po śniadaniu odbierzemy Cię z hotelu i udamy się w kierunku Monatana Redonda – Góry Czarownic, z której szczytu rozpościera się zapierający dech w piersi krajobraz oceanu, laguny, pasma górskiego Kordyliery Wschodniej oraz półwyspu Samana. 
Jednak widoki to nie wszystko co czeka na Ciebie na szczycie, są tam też inne atrakcje z których najpopularniejszą jest huśtawka, zawieszona w taki sposób, że korzystając z niej mamy przed sobą oszałamiający krajobraz, a odpowiednia perspektywa zdjęć tam robionych sprawia wrażenie jakbyśmy bujali w obłokach nad bezkresna przepaścią.
Następnym etapem naszej wycieczki jest przejazd ciężarówką do rozległej, pocztówkowej i wciąż jeszcze dziewiczej plaży Playa Limon gdzie będzie można oddać się błogiemu plażowaniu i cieszyć słońcem Karaibów w kameralnym gronie.
Wycieczka ta stanowi doskonałą propozycję dla tych wszystkich, którzy spędzając wakacje na Dominikanie szczególnie cenią sobie odpoczynek, relaks i zapierające dech w piersiach woidoki.
Naszą eskapadę zakończymy w godzinach popołudniowych, odwożąc Cię do Twojego hotelu.


CZAS TRWANIA: wycieczka półdniowa

KIEDY: piątki

W CENIE
- transfer z i do hotelu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
- napoje do obiadu dodatkowo płatne
- wycieczka nie obejmuje zwiedzania muzeów, czas ten jest spożytkowany aby zobaczyć inne części metropolii
- wyjazdy z Punta Cana, Bayahibe, La Romana

CENA:
- DOROŚLI – 80 $ (FIRST MINUTE – 64,99 $)
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 40 $ dla wyjazdów z rejonu Punta Cana / 55 $ dla wyjazdów z rejonu Bayahibe/La Romana
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE
 

Samana MEGA PROGRAM

Przeżyj niesamowitą przygodę podczas wypoczynku na Dominikanie przemierzając ją łodzią, ciężarówką oraz konno i odkryj jeden z dwóch najpopularniejszych i najpiękniejszych jej rejonów – Półwysep Samana.

Naszą wycieczkę zaczniemy od odebrania Cię wczesnym rankiem z hotelu, w którym spędzasz swój wypoczynek na Dominikanie, a następnie udamy się do niewielkiej miejscowości Las Canitas. W tej urokliwej, a zarazem niedocenianej wiosce czekać na nas będzie lekkie kontynentalne śniadanie, po którym wyruszymy w pierwszy tego dnia rejs – udamy się w kierunku nazywanej wyspą Bacardi wyspy Cayo Levantado. Na tej właśnie wyspie nakręcona została jedna z reklam tego popularnego trunku i stąd też wzięła się jej potoczna nazwa. Zatrzymamy się tutaj aby na białym piasku w cieniu palm cieszyć się plażowaniem oraz panoramą zatoki Samana.
Po czasie spędzonym na błogim relaksie czeka nas dalszy rejs na półwysep Samana, gdzie w porcie będzie na nas czekać półotwarta ciężarówka, która zabierze nas do wioski El Limon. Po drodze będziesz mógł podziwiać kolonialną zabudowę największego miasta półwyspu – Samany, oraz urzekającą widokowo trasę wiodącą w głąb lądu. 
Gdy już dotrzemy na rancho wsiądziemy na konie* i na ich grzbietach, w towarzystwie lokalnych przewodników, skierujemy się do jednego z najpiękniejszych miejsc na Dominikanie, jakim jest wodospad El Limon. Zanim dotrzemy do celu czeka Cię ok. 20 minutowa, zapierająca dech w piersiach przejażdżka, a następnie 10 minutowy spacer wzdłuż rzeki przez las deszczowy, podczas której podziwiać będziesz mógł jego oszałamiającą przyrodę. Po dotarciu pod wodospad El Limon będzie czas na podziwianie jego piękna, robienie pamiątkowych zdjęć z wakacji na Dominikanie lub kąpiel u podnóża kaskady. Następnie powrócimy na rancho gdzie zjemy pyszny, tradycyjny dominikański obiad, po którym przejedziemy do miejscowości Samana.
Gdy już dotrzemy do portu udamy się w kolejny rejs, tym razem w kierunku Parku Narodowego Los Haitises. W drodze do celu podziwiać będziemy m.in. tajemniczy „Most Napoleona” oraz liczne malutkie karaibskie plaże. W końcu docieramy do parku narodowego, który według powszechnej opinii jest drugim, po Saonie, najważniejszym miejscem do odwiedzenia na Dominikanie. Słynie on w szczególności z bogatych lasów namorzynowych, jaskiń Indian Taino – rdzennych mieszkańców Dominikany zamieszkujących te tereny niemal 1000 lat temu, oraz wysp w przyjmujących postać niesamowitych form skalnych pokrytych bujną, tropikalną roślinnością.
Wizyta w tym niepowtarzalnym miejscu stanowi ostatnią atrakcję jaką dla Ciebie przygotowaliśmy tego dnia, po jej zakończeniu udamy się w rejs powrotny do miejscowości Sabana de la Mar, gdzie będzie czekał na nas transport, którym zabierzemy Cię z powrotem do hotelu, do którego powinniśmy dotrzeć ok godz. 20:00.

CZAS TRWANIA: 10-11 godzin

KIEDY: wtorki i czwartki

W CENIE
- transfer z i do hotelu
- rejs katamaranem przez Park Narodowy Los Haitises
- śniadanie, obiad oraz napoje podczas całej wycieczki
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
* jest to rodzaj koni „turystycznych” gdzie każdy ma swojego przewodnika. Dzięki temu z tej atrakcji mogą korzystać wszyscy, także dzieci i osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły konno.
- w przypadku jazdy konnej pod wodospad El Limon konieczna dodatkowa, obowiązkowa opłata dla osoby prowadzącej konia (minimum 7 $ - prosimy o przygotowanie „drobnych”). Jest to forma napiwku.
- Istnieje możliwość rezygnacji z jazdy konnej i udania się pod wodospad El Limon pieszo.
- wyjazdy z Punta Cana, Bayahibe, La Romana

CENA:
- DOROŚLI – 145 $ (FIRST MINUTE – 129,99 $)
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 80 $ przy wyjeździe z rejonu Punta Cana / 95 $ przy wyjeździe z rejonu Bayahibe/La Romana
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE

Santo Domingo SUPER VIP

Wzbogać swoje wakacje na Dominikanie o wizytę w nietuzinkowej stolicy tego wyspiarskiego kraju – wybierz się z nami do Santo Domingo!

W ciągu tej całodniowej wycieczki pokażemy Ci trzy różne, pełne kontrastów oblicza stolicy: bogate, bardzo biedne oraz historyczne. 
Po śniadaniu odbierzemy Cię z hotelu aby następnie udać się do Santo Domingo, prawie 3 milionowej metropolii będącej stolicą Dominikany. Pokażemy Ci tam między innymi: Zona Colonial – najstarsze osiedle mieszkalne obu Ameryk – z takimi atrakcjami jak Panteon, katedra z placem Kolumba, plac hiszpański, Alcazar czy El Conde. Jednak forma zwiedzania tych miejsc jaką chcemy Ci zaproponować znacznie odbiega od utartych standardów. Zejdziemy z przepełnionych szlaków i udamy się na spacer zabytkowymi uliczkami aby poczuć sielankowy klimat stolicy, racząc się piwem w jednym z lokalnych barów czy też ciesząc się smakiem świeżo parzonej kawy na jednym licznych placyków miasta. Odwiedzimy cygarownię oraz zjemy tradycyjny obiad w jednej z tutejszych knajpek, w której wieczorami po dniu pracy zwykli przesiadywać lokalni mieszkańcy, dzięki czemu poczujesz się jak jeden z mieszkańców tej okolicy. 
Ale to nie koniec. Abyś lepiej poczuł atmosferę tego miasta zabierzemy Cię też do mieszczącego się w jego sercu parku jaskiń Tres Ojos, przejedziemy się kolejką gondolową Teleferico (będącą częścią systemu komunikacji miejskiej i pierwszą kolejką linowo-miejską na Dominikanie), która ukaże nam miasto z lotu ptaka, zobaczysz też sławne Faro de Colon – pomnik mauzoleum zbudowany w hołdzie Krzysztofowi Kolumbowi (odkrywcy Dominikany) gdzie według niektórych historyków spoczywają doczesne szczątki odkrywcy. Ponadto pokażemy Ci pałac prezydencki wraz z pełną bogato zdobionych domów dzielnicą Gazcue oraz popularny nadmorski bulwar Malecon.
Cała wycieczka, prowadzona w kameralnej grupie, pozwoli Ci poczuć unikalna atmosferę Santo Domingo i idealnie uzupełni Twój wypoczynek na Dominikanie. Nasz program zakończymy w godzinach popołudniowo-wieczornych gdy odwieziemy Cię do hotelu, gdzie powinniśmy dotrzeć ok godz. 19:00.

CZAS TRWANIA: ok 10 godzin

KIEDY: środy i soboty

W CENIE
- transfer z i do hotelu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- obiad
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
- napoje do obiadu dodatkowo płatne
- wycieczka nie obejmuje zwiedzania muzeów, czas ten jest spożytkowany aby zobaczyć inne części metropolii
- wyjazdy z Punta Cana, Bayahibe, La Romana

CENA:
- DOROŚLI – 100 $ (FIRST MINUTE – 79,99 $)
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 65 $
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE

Saona All Inclusive Extra

Przeżyj z nami niezapomniany wyjazd na wyspę, określaną mianem najpiękniejszej na Karaibach!

Po śniadaniu odbierzemy Cię z hotelu w którym spędzasz swoje wakacje na Dominikanie i udamy się do portu w Bayahibe, gdzie czekał już na nas będzie szybki motomaran, który w niespełna 40 minut zabierze nas ku rajskim plażom Saony.

Naszym pierwszym przystankiem będzie naturalny basen, nazywany „największą wanną Karaibów” – Piscina Natural, zachwycający przepiękną turkusową wodą oraz białym piaskiem. Oddając się kąpieli w tym wyjątkowym miejscu będziesz mógł podziwiać czerwone oraz pomarańczowe rozgwiazdy zamieszkujące okoliczne wody a błogi relaks i robienie pamiątkowych zdjęć dodatkowo umili smak „cuba libre”, „santo libre” oraz dźwięki lokalnej muzyki.

Następnie zabierzemy Cię na plażę Abanico, powszechnie uważaną za najpiękniejsza na całej Saonie, a także za jedną z najpiękniejszych na świecie. To właśnie w tym miejscu, szczególnie znanym z palm malowniczo powyginanych w stronę morza, kręcono wiele spotów reklamowych promujących walory turystyczne Dominikany. W tej jednej z najefektowniejszych scenerii świata, spacerując po gorącym piasku pomiędzy bajecznymi palmami spędzisz niezapomniane chwile, a zdjęcia tu zrobione będą idealną pamiątka z wakacji na Dominikanie. Podczas naszego pobytu na plaży serwowany będzie też pyszny lunch w formie bufetu, przy stołach specjalnie udekorowanych dla naszej przyjemności.

W godzinach popołudniowych komfortowy katamaran zabierze nas w drogę powrotną do Bayahibe. Trwający 1 godz. 45 minut rejs umilać nam będą m.in. zabawy oraz tańce z grupą animatorów, którzy nauczą Cię kroków dwóch najbardziej charakterystycznych dominikańskich stylów muzycznych – bachaty i merengue. Zaś Ci, którzy od tańca wolą błogi relaks będą mogli opalać się na siatkach rozpiętych pomiędzy kadłubami katamaranu, dzięki czemu jeszcze bardziej poczują unikalny klimat przygody na Morzu Karaibskim.

Po przybiciu do portu w Bayahibe zabierzemy Cię z powrotem do hotelu, do którego powinniśmy dotrzeć między 18:00 a 18:30, na czym zakończymy naszą wycieczkę.

CZAS TRWANIA: ok 9 godzin

KIEDY: każdy wtorek i piątek

W CENIE
- transfer z i do hotelu
- lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe
- obiad w formie bufetu
- rejs motomaranem na wyspę Saona
- powrót z Saony katamaranem
- poczęstunek w trakcie transferu
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
- podczas wycieczki istnieje możliwość wykupienia profesjonalnej sesji zdjęciowej na plażach Saony
- istnieje możliwość zamówienia za dodatkową opłatą langusty do obiadu – szczegóły u przewodnika wycieczki
- wyjazdy z Punta Cana, Bayahibe oraz La Romana

CENA:
- DOROŚLI – 95 $ (FIRST MINUTE – 79,99 $)
- DZIECI W WIEKU 2-11 LAT – 50 $
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE

Saona dla odkrywców

Wycieczka szczególnie kierowana do tych z Was, którzy podczas swoich wakacji na Dominikanie za cel stawiają sobie m.in. eksplorowanie Parku Narodowego Cotubanama oraz odkrycie największych atrakcji wyspy Saona. A to wszystko w klimacie rodem z filmów o piratach z Karaibów.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy odbierając Cię z hotelu wczesnym rankiem, tak aby jak najwcześniej opuścić port w Bayahibe, dzięki czemu w większości zwiedzanych przez nas tego dnia miejsc będziemy sami lub jako jedni z nielicznych.

Pierwszym naszym przystankiem będzie nazywany „największą wanną Karaibów” naturalny basen Piscina Natural, gdzie będziesz mógł zobaczyć leżące na dnie morskim czerwone i pomarańczowe rozgwiazdy. Spędzimy w tym miejscu ok 30-45 minut, ciesząc się kameralną kąpielą w ciepłych wodach. Kolejnym punktem naszego programu będzie ostatnia dostępna, najdalej wysunięta na wschód plaża Saony – Canto de la  Playa. Podczas rejsu do tego wyjątkowego miejsca będziesz mógł podziwiać ciągnące się wzdłuż wybrzeża lasy namorzynowe oraz kanał rozdzielający Saonę i wyspę Hispaniola. Plaża do której docieramy, Canto de la Playa jest jednym najpiękniejszych miejsc nie tylko samej Saony, ale całej Dominikany. Usłana białym pisakiem, z mnóstwem palm kokosowych i z łagodnym zejściem do morza o turkusowej wodzie. Rajska sceneria niczym z karaibskiej pocztówki, będzie pięknym tłem do zdjęć uwieczniających cudowny wypoczynek na Dominikanie. Spędzimy tu około godziny, a następnie przepłyniemy do niewielkiej wioski Mano Juan - jedynej osady na terenie całego parku narodowego, gdzie odwiedzimy domek, w którym prowadzony jest projekt ochrony żółwia morskiego. 
Następnie udamy się do malutkiej, klimatycznej restauracyjki o karaibskiej architekturze gdzie czekać na nas już będzie tradycyjny, regionalny obiad: smażona ryba z tostones (podwójnie smażone rajskie banany). Podczas tej przerwy poczujesz coś wyjątkowego i całkowicie niekomercyjnego - klimat prawdziwej wioski położonej na końcu świata. Także w tej malutkiej wiosce będziesz miał możliwość plażowania, jeśli tylko będziesz miał na to ochotę.
Po obiedzie zabierzemy Cię na zagubioną pośród palmowych drzew i zupełnie dziką plażę, która nawet nie posiada własnej nazwy i nie zatrzymują się tam żadne inne grupy, gdzie spędzimy kolejną godzinę. Bajkowe miejsce położone w spokojnej zatoce o wejściu do wody tak łagodnym, że nawet nasi najmłodsi goście mogą tu bez najmniejszego problemu korzystać z radości jaką dają kąpiele w karaibskich wodach.
Jeżeli wydaje Ci się, że to koniec atrakcji jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, to nic bardziej mylnego, gdyż czeka nas wizyta w jeszcze jednym wyjątkowym miejscu. Na sam koniec wisienka na torcie – wizyta na Playa Abanico. Malowniczej plaży w szczególności znanej z powyginanych drzew palmowych chylących się w stronę morza, z najbardziej znaną i pojawiającą się na licznych fotografiach samotną palmą, wręcz wchodzącą do Morza Karaibskiego. To właśnie w tej scenerii kręcona była znakomita większość spotów reklamowych, promujących walory turystyczne Dominikany. A co najlepsze, docieramy w to miejsce gdy już prawie wszystkie pozostały grupy je opuściły, więc mamy całą tą rajską scenerię niemal wyłącznie dla siebie. Jest to ostatni już punkt naszego programu, i po spędzeniu tu ok. godziny udamy się w rejs powrotny do Bayahibe a następnie odwieziemy Cię do Twojego hotelu, gdzie powinniśmy dotrzeć między 18:30 a 19:30.

CZAS TRWANIA: ok 10 godzin

KIEDY: każdy czwartek i niedziela

W CENIE:
- transfer z i do hotelu
- tradycyjny obiad
- All Inclusive podczas rejsu i na plażach (rum oraz napoje bezalkoholowe)
- przy wyjeździe z rejonu od Punta Cana do Uvero Alto warzywna empanada w ramach śniadania 
- polskojęzyczny przewodnik

DODATKOWE INFORMACJE:
- na obiad można zamówić zamiennie: wołowinę, wieprzowinę, ryż (wystarczy poinformować rano podczas odjazdu przewodnika)
- zastrzegamy, iż z różnych przyczyn (okres wylęgania, ochrona po narodzeniu etc.) domek w którym znajdują się żółwie morskie może być czasowo zamknięty. Jest to decyzja osoby zarządzającej obiektem i często jest podejmowana tego samego dnia, którego odbywa się wycieczka, na co niestety nie mamy wpływu.
- wyjazdy z Punta Cana, Bayahibe oraz La Romana

CENA:
- DOROŚLI – 130 $ (fisrt minute - 109,99 $)
- DZIECI  WIEKU 2-11 LAT
    z rejonu  Punta Cana – 80 $
    z rejonu La Romana – 70$
- DZIECI DO 2 LAT - BEZPŁATNIE

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo