Dominikana - Wakacje i wczasy

Niekończące się plaże z drobnym, białym piaskiem, kołyszące się na wietrze palmy i błękit oceanu - tak w skrócie można opisać wakacje na Dominikanie.

Wakacje na Dominikanie

Niekończące się plaże z drobnym, białym piaskiem, kołyszące się na wietrze palmy i błękit oceanu - tak w skrócie można opisać wakacje na Dominikanie. Republika Dominikańska, bo taka jest pełna nazwa tego karaibskiego państwa, to drugi największy kraj Wielkich Antyli, który razem z Haiti dzieli wyspę o tej samej nazwie zwana również Hispaniolą. Położona w strefie podrównikowej zapewnia słoneczną i ciepłą pogodę niemal przez cały rok. Dominikana szczyci się długą na niemal 1300 km linią brzegową oblewaną przez zawsze ciepłe wody dwóch akwenów – Oceanu Atlantyckiego na północy i Morza Karaibskiego na południu. Tym, co przyciąga turystów na Dominikanę są przede wszystkim plaże – uchodzące za jedne z najpiękniejszych na świecie. Najpopularniejszym regionem, szczególnie polecanym na wakacje na Dominikanie, jest Punta Cana ze słynną, ciągnącą się kilometrami piaszczystą plażą Bavaro. Poza wspaniałymi warunkami do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych, region Punta Cana zapewnia doskonałą bazę hotelową i infrastrukturę z dziesiątkami komfortowych hoteli oferujących wypoczynek w formule All Inclusive.

Dla kogo wakacje na Dominikanie?

Dominikana polecana jest na wakacje dla rodzin z dziećmi, które docenią piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody, szeroką gamę udogodnień z basenami, parkami wodnymi, mini klubami i licznymi atrakcjami zawartymi w cenie pobytu. Dominikana to również wymarzony kierunek na romantyczne wakacje dla par. Wysokiej klasy hotele przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych spełnią oczekiwania wymagających Klientów i polecane są podróż poślubną. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu docenią bogatą ofertę sportów wodnych (często zawartą w cenie pobytu), doskonałe warunki do nurkowania oraz dostępność licznych obiektów sportowych oferowanych przez hotele. Jeśli znudzi się pobyt w hotelu i wypoczynek na rajskiej plaży, można poznać liczne atrakcje wyspy zarówno na wybrzeżu jak i w głębi lądu. Warto wymienić choćby obserwacje wielorybów w Zatoce Samana, trekking po lasu deszczowym z kąpielą w wodospadach czy spacer po kolonialnej starówce Santo Domingo i La Romana.

Kiedy jechać na Dominikanę?

Dominikana położona jest w strefie klimatu podrównikowego, co sprawia, że jest to kierunek całoroczny z temperaturami w okolicach 30 stopni w ciągu dnia. Najlepszym okresem na wakacje na Dominikanie są miesiące zimowe od grudnia do kwietnia, kiedy trwa pora sucha. Można wówczas liczyć na niemal bezchmurną pogodę, ok 9 słonecznych godzin dziennie a opady występują sporadycznie. Jest to również najwyższy sezon, w związku z czym zarówno ceny lotów jak i hoteli są najdroższe. W okresie od maja do listopada trwa pora wilgotna, co wiąże się z częściej pojawiającymi się opadami, które mogą mieć intensywny charakter. Występują one głownie w porze wieczornej. Temperatura odczuwalna jest wówczas wyższa ze względu na większą wilgotność powietrza. Nie oznacza to jednak, że wakacje na Dominikanie są wówczas niemożliwe. W dalszym ciągu można liczyć na ładną pogodę z 6-8 słonecznymi godzinami w ciągu dnia. Ceny zarówno przelotów, jak i hoteli są wówczas sporo niższe (za wyjątkiem miesięcy wakacyjnych), co pozwala dużo taniej zorganizować egzotyczną podróż na Dominikanę. W okresie od końca lipca do końca października trwa pora huraganów, które raz na kilka lat nawiedzają tę karaibską wyspę.

La Romana

La Romana to drugi najpopularniejszy region turystyczny wschodniej części Dominikany. Położony na południowym wybrzeżu nad Morzem Karaibskim oddalony jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Punta Cana i międzynarodowego lotniska.

Punta Cana

Punta Cana to najpiękniejszy i najczęściej odwiedzany region Dominikany. Nazwa Punta Cana wywodzi się od znajdującego się tu przylądka, który jest najbardziej na wschód wysuniętym fragmentem wyspy Haiti.

Dominikana - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.